Dzięki kompostownikom zyskujemy wysokiej jakości nawóz, a jednocześnie możemy pozbyć się z naszego ogrodu zbędnych resztek. Aby cały proces wesprzeć i przyspieszyć warto zaopatrzyć się w specjalnie do tego przeznaczone aktywatory

Komposter na bazie guano EKONAW

Podstawowym atutem kompostera na bazie guano EKONAW jest, jak w przypadku innych tego rodzaju środków, przyspieszenie kompostowania. Co ważne, wszystkie składniki produktu są naturalne. Znalazły się wśród nich: miał kamienny, kwasy próchnicze, związany tlen, bakterie sprzyjające kompostowaniu, azot organiczny. Jednak całość bazuje na wytwarzanym przez ptaki morskie guano - granulowanej saletrze chilijskiej. Substancja ta korzystnie wpływa na ogólny wzrost roślin, zwiększając ilość mikroflory w ich strefie korzeniowej. 

 

 

Nie lada zmorą właścicieli ogrodów jest nieprzyjemny zapach, jaki wytwarza się podczas kompostowania. Aktywator na bazie guano EKONAW skutecznie go minimalizuje, umożliwiając swobodne i przyjemne wypoczywanie w zieleńcu. Nie bez znaczenia jest fakt, że produkt ma formę granulatu, przez co łatwo go dozować. Komposter dstępny w kartonowych opakowaniach: 1 kg i 3 kg. Jego procentowy skład przedstawia się następująco: azot N - 1,6%, fosfor P - 2,8%, potas K - 2,5% i magnez Mg - 0,83%.

 

Kompostery Biopon

Komposter Biopon sprawia, że liście, skoszona trawa, gałęzie, organiczne odpady domowe, odpady z upraw rolnych i ogrodniczych szybko zamienią się w kompost. W preparacie dobrano mikroorganizmy  tak, by w procesie rozkładu tworzyły jedolitą masę kompostową wyróżniającą się wysoką żyznością. Hamowane jest również tworzenie szkodliwych związków.

 

 

Aktywator Biopon eliminuje nieprzyjemny zapach wytwarzany podczas kompostowania. Zawarte w nim baterie kompostowe, grzyby i enzymy wpływają na jakość powstałego nawozu. Preparat dostępny w opakowaniach 1- i 3-kilogramowych. Wydajność tego pierwszego to 4 m3, a drugiego - 12 m3. Komposter znajduje się w kartonie. Warto dodać, że do produktu są dołączone rękwiczki ochronne, będące gwarantem czystej i bezpiecznej pracy.

 

Kompostery do trawników i do iglaków

Kompostery mogą mieć również bardziej specjalistyczne zastosowanie. Istnieją np. nawozy do trawników z naturalnym guano do trawników EKONAW. Posiada on takie same składniki jak wcześniej wymieniony produkt tej samej firmy, dobrane w odpowiednich proporcjach. Środek wzmacnia bryłę korzeniową oraz sprzyja zagęszczaniu się darni. Komposter przenika wprost do gleby, poprawiając jej kondycję, przede wszystkim zmniejszając wypłukiwanie składników odżywczych.

 

 

Co więcej, aktywator do trawników zapobiega żółknięciu trawy oraz powstawaniu pustych placów. Warto pamiętać, że trawnik, na którym użyto preparatu zyskuje zdrowy wygląd i piękny koloryt. Substancje w nim zawarte są całkowicie bezpieczne i naturalne. Komposter znajduje się w 3-kilogramowym opakowaniu.

 

Natomiast nawóz do iglaków z naturalnym guano EKONAW pomaga, jak sama nazwa wskazuje, w pielęgnacji iglaków. Dodajmy, że ze srodka można korzystać również w przypadku sosen, świerków, cyprysów. Pomoże on również tujom. Preparat chroni igły przed brązowieniem, wyróżnia się długotrwałym działaniem. Nawóz wzmacnia odporność roślin na szkodniki i choroby. Dostępny w wersji 3-kilogramowej.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane