Kominek i palący się w nim ogień ociepli każde wnętrze. Daje on uczucie przytulności i komfortu, dodatkowo podkreślane przez szczególny blask rozchodzący się po całym pomieszczeniu. Staje się niejako swoistą ozdobą salonu. W dobrej sytuacji są właściciele domów jednorodzinnych – w nich niemal zawsze, na etapie projektu czy budowy, przeznacza się odpowiednio wyeksponowane miejsce na kominek. Właściciele mieszkań niestety nie mają jednak takiej możliwości. Jest jednak doskonałe rozwiązanie – innowacyjny kominek elektryczny, niemal wiernie odwzorowujący prawdziwy kominek z iskrzącymi ognikami.

Kominki elektryczne - dlaczego warto?

Kominki elektryczne występują w 3 wersjach – wolnostojący, naścienny i do zabudowy. Kominki elektryczne są proste w montażu. Montaż kominków elektrycznych jest bardzo prosty. Praktycznie wymaga go tylko jeden typ kominka elektrycznego, przeznaczony do zabudowy. Pozostałe natomiast (wolno stojące i naścienne) ustawia się jedynie w wybranym miejscu lub ewentualnie montuje do ściany czy na niej zawiesza. Wybrane przez nas modele kominków XARAM – AJ18, AJ30RC i AJ55 – nadają się do zainstalowania nawet w niewielkim pomieszczeniu. Kominki elektryczne nie wymagają przewodów kominowych, doprowadzenia powietrza, ani specjalnych instalacji – podłącza się je do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Grzejniki elektryczne są praktycznie bezobsługowe – to czysta, niczym nie zmącona wygoda. Nie trzeba składować opału, dokładać drewek do ognia, czyścić paleniska z popiołu i szyby z sadzy. Ponadto podczas ich eksploatacji nie brudzi się i nie kurzy – o nic nie musisz się martwić. Eksploatacja kominków elektrycznych jest w pełnie bezpieczna. Ponieważ kominki elektryczne  nie wymagają przewodu kominowego ani wentylacyjnego, mogą być montowane w dowolnym miejscu, wystarczy jedynie dostęp do gniazda elektrycznego.

W przeciwieństwie do kominków gazowych, kominki elektryczne  nie spalają we wnętrzu paliwa, przez co nie wymagają dodatkowej wentylacji i nie stwarzają zagrożenia w pomieszczeniach. Frontowa szyba nie nagrzewa się. Podłoga przed kominkiem może być wykonana z dowolnych materiałów – kamień, ceramik, drewno, panele, przed kominkiem może nawet leżeć dywan. Co więcej, pracą wolnostojącego kominka elektrycznego AJ30RC można sterować, ręcznie lub też zdalnie, za pomocą pilota. Pozwala to na regulację temperatury grzania oraz poziomu jasności płomieni.

Efekt płomieni

Wykorzystanie najnowszej generacji zapewnia możliwość stworzenia w kominkach elektrycznych praktycznie wiernej imitacji ognia. Innowacyjna technologia umożliwia osiągnięcie efektu płomienia i żarzących się drewek, a ogień wygląda jak prawdziwy. Dzięki temu kominek elektryczny jest bardzo efektowny. Nowoczesne kominki elektryczne są energooszczędne i niedrogie w eksploatacji. Efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka jest wierną imitacją prawdziwych płomieni. Kominki elektryczne, to unikatowe połączenie realizmu tradycyjnych kominków z komfortem użytkowania.

W chłodne wieczory możemy zatem ogrzać się, wpatrując się w tańczące ogniki podskakują radośnie w kominku. Kominki elektryczne XARAM spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nowatorska technologia zachwyci zwolenników funkcjonalności, ciekawy design z kolei przekona estetów pragnących urządzić mieszkanie w niebanalny sposób.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane