Klucz udarowy to świetne narzędzie do dokręcania i odkręcania dużych śrub czy wkręcania i wykręcania dużych wkrętów. Marka Hitachi ma w swojej ofercie 2 wyróżniające się modele: WR22SE i WR25SE. Są to klucze udarowe elektryczne z silnikami bezszczotkowymi do profesjonalnych zastosowań. O tym, jakie zalety ma połączenie technologii bezszczotkowej z zasilaniem sieciowym, przeczytacie poniżej.

Sieciowy silnik bezszczotkowy

Silnik bezszczotkowy to brak szczotek węglowych - to pierwsze, co przychodzi na myśl. Takie rozwiązanie jest dużym plusem dla narzędzi, ponieważ została tutaj wyeliminowana zużywalna część silnika, a więc staje się on bezobsługowy. Brak szczotek to także mniejsze straty energii i praca w niższych temperaturach, co przekłada się na dłuższą żywotność i sprawność narzędzi. Ponadto silnik bezszczotkowy odznacza się kompaktową konstrukcją, co wpływa korzystnie na budowę narzędzia, w którym jest zamontowany. Dlatego klucze udarowe Hitachi zachowują wysoką siłę przy jednoczesnym zmniejszeniu gabarytów i masy. Klucz udarowy WR22SE osiąga maksymalny moment dokręcania na poziomie 620Nm, przy masie 4,6kg i długości całkowitej 280mm. Natomiast klucz udarowy WR25SE o maksymalnej sile dokręcania 1000Nm waży 7,7kg, a jego długość całkowita wynosi 340mm. Zatem w porównaniu do poprzednich modeli WR22SE jest o 23mm krótszy i o 0,2kg lżejszy niż WR22SA, a model WR25SE jest o 97mm krótszy i 1,3kg lżejszy od poprzednika WH25. Silnik bezszczotkowy zamontowany w narzędziach sieciowych ma jeszcze jedną zaletę. Zapewnia kluczom Hitachi stałe parametry pracy nawet w przypadku spadku napięcia. Przez cały czas kontroluje warunki pracy, dostarczając stabilną ilość momentu obrotowego nawet podczas pracy z przedłużaczem. Klucze udarowe elektryczne Hitachi są także przystosowane do współpracy z generatorami prądu dzięki oryginalnej konstrukcji falownika Hitachi. To z pewnością ułatwia pracę tymi narzędziami na budowie, gdzie często korzysta się z przedłużaczy czy dodatkowych źródeł zasilania, jakimi są agregaty prądotwórcze.

Silnik bezszczotkowy Hitachi

Do jakich prac?

Klucz elektryczny udarowy WR22SE i elektryczny klucz udarowy WR25SE to narzędzia zaprojektowane z myślą o profesjonalnych zastosowaniach wymagających dużej siły dokręcania. Umożliwiają wykonywanie takich prac jak: dokręcanie kół samochodów ciężarowych, dokręcanie śrub belek stalowych mostu, czynności inspekcyjne na torach kolejowych, serwis maszyn i urządzeń budowlanych czy montaż dużych konstrukcji drewnianych. Jeżeli chodzi o parametry techniczne to klucz udarowy WR22SE posiada silnik o mocy 800W i maksymalną siłę dokręcania na poziomie 620Nm. Najlepiej sprawdzi się przy pracy ze standardowymi śrubami M14-M24, a także ze śrubami o wysokiej wytrzymałości M16-M22. Uchwyt roboczy narzędzia to 3/4" kwadrat. Klucz udarowy WR25SE o mocy 900W osiąga maksymalną siłę dokręcania 1000Nm. Jest przystosowany do pracy z śrubami standardowymi M22-M30 i śrubami o wysokiej wytrzymałości M22-M24. Rozmiar uchwytu roboczego to 1". 

klucz udarowy WR22SE, klucz udarowy WR25SE

Sprawdź także: nasadki udarowe w narzedzia.pl

Konstrukcja kluczy

Jeśli chodzi o budowę kluczy udarowych Hitachi to na uwagę zasługuje konstrukcja wewnętrznej podwójnej izolacji obudowy, na którą składa się wytrzymały odlew aluminiowy oraz plastikowy korpus wewnętrzny stojana. Obudowa odznacza się większą sztywnością, co zwiększa trwałość silnika. Z pozostałych rozwiązań można wymienić: osłonę przekładni, tylną osłonę obudowy, rękojeść typu Soft grip, nowy przełącznik obrotów, a także wieszak, który został zaprojektowany do wieszania na linie do podciągania. To ostatnie rozwiązań, czyli wieszak, użytkownik znajdzie tylko w modelu WR25SE. 

budowa silnika bezszczotkowego hitachi

Podsumowanie:

  • silnik bezszczotkowy w kluczach elektrycznych Hitachi - stałe parametry pracy przy spadku napięcia, możliwość pracy z przedłużaczami i generatorami prądu;
  • WR22SE i WR25SE - wysoka siła narzędzi w połączeniu z mniejszymi gabarytami i lżejszą konstrukcją;
  • klucz udarowy WR22SE - moc: 800W, siła dokręcania: 620Nm, masa: 4,6kg, długość całkowita: 280mm;
  • klucz udarowy WR25SE - moc: 900W, siła dokręcania: 1000Nm, masa: 7,7kg, długość całkowita: 340mm.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane