Klucze nasadowe znajdują zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych, remontowych oraz w firmach produkcyjnych. Ich zaletą jest możliwość manewru w miejscach trudno dostępnych oraz dają możliwość przyłożenia większej siły do śruby (na większej płaszczyźnie). Klucz nasadowy składa się z nasadki oraz trzpienia służącego do obracania nasadką. Choć najczęściej spotkać możemy nasadki z otworem do śrub sześciokątnych lub kwadratowych istnieje możliwość zastosowania całego szeregu kształtów otworów (np. do śrub zabezpieczających koła samochodowe).

Kup w Narzedzia.pl
316,99
300,99
457,48
356,99

Nasadki do kluczy nasadowych wykonywane są ze stali narzędziowych, chromowych lub chromowo wanadowej.

Nasadki wykonuje się metodą kucia matrycowego oraz poddaje specjalnym procesom obróbki cieplnej (hartowanie) i chemicznej, np. chromowaniu - w celu zabezpieczenia antykorozyjnego. Przed wykonaniem procesów hartowania i odpuszczania nasadki poddawane są kalibracji za pomocą precyzyjnych przymiarów i urządzeń kontrolnych. Dzięki takim zabiegom nasadka może długo pracować bez znieszczeń zarówno jej samej jak i odkręcanych śrub.

Wykorzystwane do współracy z nasadką trzpienie są kute ze stali stopowej narzędziowej, chromowane i satynowane. Przedłużki, trzpienie mogą być proste, przelotowe z przetyczką (klucz sztorcowy) lub wygięte (klucz fajkowy). W celu poprawy manipulacji i komfortu pracy stosuje się również trzpienie z grzechotką.

Do najbardziej popularnych producentów profesjonalnych kluczy nasadowych należą: Sata, Yata, Proxxon i wiele innych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane