Klucze nasadowe znajdują zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych, remontowych oraz w firmach produkcyjnych. Ich zaletą jest możliwość manewru w miejscach trudno dostępnych oraz dają możliwość przyłożenia większej siły do śruby (na większej płaszczyźnie). Klucz nasadowy składa się z nasadki oraz trzpienia służącego do obracania nasadką. Choć najczęściej spotkać możemy nasadki z otworem do śrub sześciokątnych lub kwadratowych istnieje możliwość zastosowania całego szeregu kształtów otworów (np. do śrub zabezpieczających koła samochodowe).

Kup w Narzedzia.pl
855 598
297,49
376,49
381,49
300,99

Nasadki do kluczy nasadowych wykonywane są ze stali narzędziowych, chromowych lub chromowo wanadowej.

Nasadki wykonuje się metodą kucia matrycowego oraz poddaje specjalnym procesom obróbki cieplnej (hartowanie) i chemicznej, np. chromowaniu - w celu zabezpieczenia antykorozyjnego. Przed wykonaniem procesów hartowania i odpuszczania nasadki poddawane są kalibracji za pomocą precyzyjnych przymiarów i urządzeń kontrolnych. Dzięki takim zabiegom nasadka może długo pracować bez znieszczeń zarówno jej samej jak i odkręcanych śrub.

Wykorzystwane do współracy z nasadką trzpienie są kute ze stali stopowej narzędziowej, chromowane i satynowane. Przedłużki, trzpienie mogą być proste, przelotowe z przetyczką (klucz sztorcowy) lub wygięte (klucz fajkowy). W celu poprawy manipulacji i komfortu pracy stosuje się również trzpienie z grzechotką.

Do najbardziej popularnych producentów profesjonalnych kluczy nasadowych należą: Sata, Yata, Proxxon i wiele innych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz