Przy konstrukcjach stalowych, betonowych oraz przy budowie maszyn potrzebne są klucze udarowe osiągające bardzo wysoki moment obrotowy. Nowy akumulatorowy klucz udarowy firmy Bosch (model GDS 18 V-LI HT Professional), który w sierpniu pojawi się na rynku, posiada najwyższy moment obrotowy w swojej klasie - 650 Nm.

Jest to wystarczająco wysoki parametr, aby poradzić sobie z dużymi średnicami śrub wkręcanych głównie w metalu i betonie. Dzięki metalowej przekładni i obudowie urządzenie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Warto dodać, że nowa wkrętarka Boscha waży zaledwie 3,0 kg. Połączenie wysokiego momentu obrotowego i niewielkiego ciężaru to odpowiedź na potrzeby profesjonalnych użytkowników.

Do pozostałych zalet klucza udarowego GDS 18 V-LI HT Professional, wyróżniających narzędzie spośród dostępnej na rynku oferty, należy funkcja płynnej regulacji prędkości pracy zintegrowana we włączniku, która zapewnia precyzję i prędkość nawet przy najtrudniejszych zadaniach. Poza tym urządzenie posiada wbudowaną diodę LED, która oświetla miejsce pracy. Praktycznym rozwiązaniem jest również wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Informuje on użytkownika o aktualnie dostępnej rezerwie mocy i pozwala uniknąć niepotrzebnego doładowywania narzędzia.Nowa wkrętarka została wyposażona w akumulator litowo-jonowy Premium. Jego długą żywotność zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. Akumulatory nie wykazują przy tym efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są w pełni gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego klucza obrotowego znajduje się 30 minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania.

Akumulatorowa wkrętarka udarowo-obrotowa Bosch
GDS 18 V-LI HT Professional będzie dostępna w sklepach specjalistycznych nowej walizce L-BOXX, z dwoma akumulatorami 3,0Ah i ładowarką.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane