Jesień to czas, kiedy powinniśmy poświęcić naszym ogródkom trochę więcej czasu i odpowiednio je przygotować na nadejście zimy. Czas przyciąć uschnięte gałęzie, odkurzyć dywan liści zalegający na trawniku, a także skrócić zbyt długie źdźbła trawy. Pomogą nam w tym niezastąpione narzędzia ogrodowe marki Worx!

Kup w Narzedzia.pl
Taczka ogrodowa 8w1 Worx WG050
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
884,99
Taczka ogrodowa 8w1 Worx WG050
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
884,99
Podkaszarka akumulatorowa Worx Power Share WG157E.9
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
223
Piła łańcuchowa Worx Power Share WG322E.9
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
518,99
Dmuchawa do liści Worx Power Share WG547E.9
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
329
Robot koszący Landroid Worx M500
dostawa
wysyłka
>12 dni
4 163

 

Cięcie suchych gałęzi

Okres jesienny kojarzony jest z reguły z chłodem, a także pochmurnymi i deszczowymi dniami. Takie warunki mogą wpłynąć na nasze rośliny ogrodowe, powodując obumieranie zarówno gałęzi, jak i pędów. Dlatego też jesienne porządki w ogrodzie warto rozpocząć od przycięcia suchych i połamanych gałęzi drzew i krzewów, a także odpowiedniego przycięcia żywopłotów. W ofercie marki Worx znajdziemy wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwią nam te zadania. Z grubszymi gałęziami i konarami drzew pomoże nam akumulatorowa pilarka łańcuchowa z serii PowerShare, która nie tylko ułatwi cięcię gałęzi, ale również pozwoli pociąć drewno na opał.

pilarka akumulatorowa worx

Jej główną zaletą jest cicha praca silnika elektrycznego oraz duża swoboda manewrowania, co szczególnie ma znaczenie podczas pracy urządzeniem ponad głową. Alternatywnym rozwiązaniem dla pilarek łańcuchowych jest przecinarka do gałęzi WG329E.9, która dzięki swojej unikalnej konstrukcji pozwala na cięcie drewna położonego bezpośrednio na ziemi, bez konieczności jego podnoszenia. Dużym atutem jest również ochronna osłona na łańcuch zwiększającą bezpieczeństwo pracy, a także stalowe zęby, które utrzymują część roboczą w jednym miejscu, zapewniając tym samym stabilność cięcia.

wg329e.9 przecinarka do gałęzi worx

W przypadku krzewów i żywopłotów warto sięgnąć z kolei po akumulatorowe nożyce do żywopłotu, które szybko i sprawnie pozwolą nam przyciąć gałązki. Taki zabieg nie tylko sprawi, że nasze krzewy będą wiosną gęstsze, ale również mocniejsze. Jeżeli jednak nie potrzebujemy 60-centymetrowego ostrza do cięcia, dobrą alternatywą będą nożyce z wymiennymi ostrzami do trawy i krzewów.

nożyce do żywopłotu worx

Dowiedz się więcej o narzędziach ogrodowych Worx: Worx - Twój partner w ogrodzie!

Pozbądź się liści

Zdajemy sobie sprawę jak pięknie prezentują się kolorowe liście na jeszcze soczyście zielonej trawie. Niestety nim nadejdzie zima, należy je usunąć, gdyż znajdująca się pod nimi darń będzie żółknąć, zamierać, a w konsekwencji gnić. Dlatego też tak ważne jest ich usunięcie. Najprostszym i najszybszym sposobem będzie użycie dmuchawy akumulatorowej Worx. Dzięki wielopoziomowej regulacji prędkości z trybem Turbo, z łatwością uprzątniemy nawet mokre liście i inne odpady z każdego rodzaju powierzchni. 

dmuchawa akumulatorowa worx zdmuchiwanie liści

Ostatnie strzyżenie trawników

Jeżeli pogoda nam jeszcze na to pozwoli, warto przed zimą ostatni raz skosić trawnik. Długie źdźbła pozostawione na zimę sprzyjają rozwojowi pleśni śniegowej - choroby grzybowej trawnika, która prowadzi do jego zniszczenia. Dlatego też tak ważne jest, aby jesienią skosić krótko trawę i wygrabić dokładnie liście, które pozostawione pod śniegiem mogą stanowić doskonałą pożywkę dla rozwoju grzybów chorobotwórczych. W ofercie marki Worx znajdziemy urządzenia, które pozwolą nam kompleksowo zadbać o trawnik nie tylko jesienią, ale przez cały rok.

kosiarka akumulatorowa worx

Doskonałym rozwiązaniem są kosiarki do trawy z linii PowerShare, które dzięki akumulatorowemu zasilaniu cechują się cichą i komfortową pracą oraz znakomitą wydajnością. Jeżeli jednak nie przepadamy za koszeniem trawy, warto pomyśleć o robotach koszących Landroid, które zrobią to za nas. Roboty koszące marki Worx dedykowane są do trawników o powierzchni nawet 2000m2! A tam gdzie Landroid lub tradycyjna kosiarka się nie dostanie, bez problemu dotrze lekka i poręczna akumulatorowa podkaszarka, która sprawi, że trawa będzie równo przystrzyżona w każdym miejscu.

landroid robot koszący worx

Wielofunkcyjna taczka Worx

Podczas jesiennych porządków nie obejdzie się bez konieczności przenoszenia ciężkich rzeczy. Worx AeroCart to wielozadaniowy wózek ogrodowy, który pomoże Ci z podnoszeniem, przenoszeniem oraz przewożeniem różnego rodzaju rzeczy i materiałów o maksymalnej masie 140kg.

worx aerocart wielofunkcyjny wózek

Z AeroCart z łatwością przemieścimy duży kamień, donice z tują oraz worki z ziemią. Opatentowana konstrukcja pozwala w prosty i szybki sposób zamienić zwykłą taczkę w praktyczne urządzenie do podnoszenia ciężkich elementów i odwrotnie. Wózek został wyposażony w nieprzebijalne opony, wysuwane rączki oraz szereg dodatkowych akcesoriów, które pozwalają na praktycznie bezwysiłkowej przemieszczanie przedmiotów, również tych o nieregularnych kształtach.

worx aerocart wielofunkcyjny wózek

Dodaj komentarz
* Pola wymagane