Podczas pracy na budowie, przy pracach montażowych możemy umilić sobie czas muzyką lub wiadomościami płynącymi z radia. Ważne, aby radio budowlane było dostosowane do trudnych warunków roboczych – odporne na upadki, pyły budowlane, wodę i wilgoć, itp. Solidne, mocne i trwałe radia budowlane, które bez żadnego uszczerbku posłużą przez lata. Takie są między innymi: radio Makita DMR 106B i radio budowlane Bosch GML 50.

Radia budowlane są niemal niezbędne. Każdy budowlaniec potwierdzi, że zdecydowanie uprzyjemniają pracę. Największym zainteresowaniem cieszą się takie radia budowlane, jak Bosch GML 50 i Makita DMR 106B.

Radio budowlane Bosch GML 50

Na budowie czy w warsztacie radio Bosch GML 50 uprzyjemni czas podczas pracy każdemu profesjonaliście. Cztery głośniki gwarantują emisję dźwięku przestrzennego 360° zarówno podczas słuchania stacji radiowych jak i odtwarzania MP3. Co najważniejsze, radio budowlane Bosch GML 50 wyróżnia się dużą wytrzymałością. Posiada wysoki stopień ochrony przed pyłem i wilgocią IP 54. Zachowuje sprawność nawet po upadku z wysokości 2m, znosi wszelkie uderzenia i wstrząsy. Tak wysoką ochronę zapewnia amortyzowana rama aluminiowa osłaniające wszystkie ważne elementy radia budowlanego. Ponadto, radio budowlane może być zasilane z sieci (230/110 V) lub akumulatorem litowo-jonowym Bosch o napięciu 14,4 oraz 18 V. Posiada zintegrowaną ładowarkę dla wszystkich akumulatorów litowo-jonowych Bosch o napięciu 14,4 i 18 V.

Doskonałą jakość odbioru sygnału radiowego zapewnia wysokiej jakości tuner. Dodatkowo, radio budowlane Bosch umożliwia odtwarzania muzyki w formacie MP3 lub WMA przez port USB, złącze AUX In lub z karty SD. Istnieje możliwe podłączenie i ładowanie różnych urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem portu USB, złączy AUX In/Out lub adaptera DC, co jest sporym udogodnieniem na placu budowy.

Zobacz radia budowlane innych producentów!

Radio Makita DMR 160B

Radio Makita DMR 106B cieszy się popularnością wśród budowlańców. Pracuje w zakresach fal średnich i UKF (AM i FM) i posiada dwa stereofoniczne głośniki. Dzięki temu zapewnia doskonały dźwięk i możliwość słuchania muzyki w każdym miejscu. W czasie prac remontowych lub budowlanych, zwłaszcza w pomieszczeniach. Radio umożliwia szybki dostęp do ulubionych stacji dzięki zapamiętywaniu do 10 częstotliwości (po pięć dla zakresów AM i FM). Dodatkowo przez wejście Aux-In można do niego podłączyć zewnętrzne urządzenia, np. popularne odtwarzacze MP3 czy telefony komórkowe. Łatwe w obsłudze przyciski na przednim panelu radia budowlanego są zabezpieczone przed pyłem. Cyfrowy wyświetlacz, oprócz godziny i częstotliwości stacji. Radio może być zasilane akumulatorem Ni-Cd, Ni-Mh, Li-Io o napięciu 7,2; 9,6; 10,8; 14,4; 18V, co daje dużą swobodę działania, ponieważ możemy zainstalować akumulator od dowolnego elektronarzędzia.  Radio można także podłączyć bezpośrednio do prądu za pomocą dołączonego zasilacza.

 

Podsumowując...

  • Radia budowlane Bosch GML 50 i Makita DMR 106B charakteryzują się naprawdę wysoką wytrzymałością i dobrą jakością dźwięku
  • Dodatkowe, uszczelnienia i zabezpieczania chronią radio budowlane przed trudnymi warunkami, wynikającymi ze specyfiki pracy na budowie i w warsztacie
  • Radia budowlane posiadają port USB, który umożliwia ładowanie podłączonych urządzeń mobilnych. Dzięki tej funkcji nie ma potrzeby używania ładowarek do telefonów
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane