Postanowiliśmy porównać pracę dwóch analogicznych urządzeń. Poddaliśmy testom nożyce do trawy i krzewów ITAMATI oraz nożyce GARDENA ComfortCut. Sprawdź, które zwyciężają w jakiej kategorii.

1.            Jakość noży

Zarówno nożyce do trawy i krzewów ITAMATI, jak i Gardena ComfortCut posiadają wymienne, pokryte powłoką antyadhezyjną, wysokiej jakości noże z precyzyjnym szlifem. Zapewniają perfekcyjne cięcie bez kaleczenia przycinanych roślin. Pod względem jakości noże są niemal identyczne.

2.            Długość noży

Jeśli chodzi o długość noży do krzewów punkt zyskuje Gardena. Dłuższy nóż to większe pole działania. Ostrze do krzewów w przypadku Gardena ma długość 19cm, ITAMATI – 11cm. Ponadto rozstaw między ogniwamy noży jest większy w przypadku nożyc Gardena. Pozwala to na pielęgnację większych krzewów, a nawet żywopłotów. Różnica jest zatem wyraźna.

3.            Sposób wymiany narzędzi roboczych

Ostrza można wymieniać bez użycia narzędzi - jest to czynność wyjątkowo łatwa, szybka i bezpieczna. Dzięki temu nożyce do cięcia brzegów trawnika można błyskawicznie przekształcić w nożyce do cięcia krzewów. Jednakże w przypadku nożyc Gardena wystarczy nacisnąć blokadę – jeden ruch ręką i noże zostają uwolnione. Jeśli chodzi o nożyce ITAMATI, trzeba włożyć trochę więcej siły w przesunięcie pokrywy.

4.            Czas pracy

Oba urządzenia pozwalają na ok. 30min pracy bez konieczności ładowania. Istotne jest również to, że zarówno nożyce ITAMATI, jak i Gardena posiadają wydajne akumulatory litowo-jonowe. Są one łatwe w obsłudze – można je doładować w każdej chwili, bez "efektu pamięci". Ogłaszamy zatem remis.

5.            Rodzaj uchwytu

Nożyce GARDENA wyposażone są w komfortowy uchwyt z regulacją kątową. Rozwiązanie to umożliwia optymalne dopasowanie do naturalnego ułożenia ręki w zależności od zastosowania. Ponadto uchwyt jest „zamknięty”, co zapewnia lepsze wyważenie urządzenia. Jedne i drugie nożyce posiadają uchwyt pokryty okładziną antypoślizgową, dzięki czemu łatwiej się nimi manewruje. W ogólnym rozrachunku w tej kwestii zwyciężają… nożyce Gardena.

6.            Bezpieczeństwo pracy

Zarówno nożyce Gardena, jak i ITAMATI posiadają blokadę zabezpieczającą przed niepożądanym uruchomieniem. Najpierw należy zwolnić blokadę, a następnie nacisnąć włącznik – możemy bezpiecznie działać.

7.            Masa

Nożyce ITAMATI są zdecydowanie lżejsze. Oczywiście różnica ta istotnie przekłada się na manewrowość. Cięcie nożycami ITAMATI jest bardziej komfortowe i pozwala na większą precyzję działania. Nożyce Gardena są cięższe, nie zostały przystosowane do delikatnych dłoni. Praca nimi będzie bardzie męcząca. W kwestii masy, zdecydowany plus po stronie ITAMATI. 

8.            Cena

Różnica cenowa jest znacząca. Nożyce znanej marki kosztują w chwili obecnej 360zł. Nożyce marki ITAMATI to koszt ok. 110zł. Decyzja nad wyborem modelu to kwestia indywidualna, którą pozostawiamy Państwu. Jeden woli wydać więcej za sprzęt znanej marki, drugi jest w stanie zaufać mniej znanym narzędziom, zwłaszcza jeśli dysponuje ograniczonym budżetem albo nie wymaga tak zaawansowanego technologicznie urządzenia. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • luke6 2020-07-22

    I co to porównanie pokazało? Zupełnie nic. Co najwyżej że jedne są mniejsze i lżejsze od drugich co każdy widzi :) Nic o jakości budowy, awaryjności, nożach, częściach zamiennych.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane