Wózki transportowe to nieodzowny element wyposażenia dużej hali magazynowej, sklepu lub firmy produkcyjnej. Wiele pożytecznych zastosowań znajdą również w domu, np. jako pomoc przy przeprowadzce. Czym się charakteryzuje ten sprzęt i jaki będzie najlepszy do transportowania konkretnych towarów?

Kup w Narzedzia.pl
Wózek transportowy schodowy 120/150kg Neo 84-402
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
261,99
Wózek transportowy, udźwig 225kg Ferm Power TTM1028
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
258,99
Wózek transportowy Bosch Alu-Caddy
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
661,49
Wózek transportowy Neo 84-403
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
283
Wózek transportowy Wolfcraft TS850
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
578
Taczka z napędem Makita DCU180Z
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
2 988,99

Do czego służą wózki transportowe?

W każdym magazynie, sklepie wielkopowierzchniowym, firmie kurierskiej czy przy produkcji, występuje konieczność transportowania dużej ilości przeróżnych artykułów. W takich miejscach wózek transportowy to mus, ponieważ rozprowadzanie ton produktów dziennie jest męczące, a wręcz czasami niewykonalne dla ludzkich mięśni.

Urządzenia tego typu mają różne powierzchnie użytkowe i zależnie od jej wielkości pomieszczą one określoną ilość ładunku. Mały wózek transportowy to również wybawienie dla osób, które działają z drobnym biznesem we własnym domu lub w warsztacie. Sprzęt przewiezie wyroby ogrodnicze, stolarskie, czy duże ilości małych produktów, niekoniecznie ciężkich, ale takich, których noszenie w rękach zajęłoby mnóstwo czasu. Będzie też niezwykle pomocny w trakcie przeprowadzki lub na budowie domu – na pewno nie jest to urządzenie zarezerwowane tylko dla wielkich hal produkcyjnych.

Wózek transportowy

Jakie są parametry wózka transportowego?

Wózki transportowe mogą kojarzyć się z popularnymi „widlakami”, którym kierować mogą wyłącznie osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Natomiast wyróżnić możemy kilka rodzajów wózków, z których najpopularniejsze to są małe platformy na kółkach nadające się do użytku oraz przechowywania w domu lub garażu.

W tym miejscu skupimy się na wózkach ręcznych, które mogą służyć do użytku domowego. Mają one stosunkowo nieduże rozmiary, a koszt mieści się w kilkuset złotych. Są to wózki jezdniowe ręczne:

  • z platformą załadunkową bezpośrednio nad kołami i uchwytem do pchania.
  • wózki dwukołowe taczkowe i tzw. młynarki, na których można ustawić kilka pudeł jedno na drugim.

Wózek transportowy

Najważniejsze parametry wózków transportowych tego rodzaju, na jakie warto zwrócić uwagę:

  • dozwolone obciążenie – kluczowa cecha, która powinna determinować wybór konkretnego modelu;
  • waga przewożonych artykułów może sięgać od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów.
  • ładowność / konstrukcja – kształt, a zarazem rodzaj wózka transportowego. Do użytku domowego może wystarczyć mały wózek transportowy z platformą, natomiast wysoka młynarka może być trudna do obsługi przez kobiety, szczególnie jeżeli miałaby być używana na problematycznej nawierzchni (np. w ogrodzie). Powinno się zwracać uwagę na to, ile ładunku i w jaki sposób, da się na danym wózku ułożyć.
  • materiał – jakość wykonania sprzętu wpływa na jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, dlatego warto zwrócić uwagę czy wózek transportowy jest plastikowy, aluminiowy lub stalowy. Plastik może mieć większą tendencję do niszczenia lub złamania, ale wózki z tego tworzywa są tańsze.
  • rodzaj kół – do przewożenia ładunków na płaskiej powierzchni zalecane są koła gumowe, a na tereny trudniejsze, nierówne – pneumatyczne.
  • uchwyty – w przypadku wózka transportowego ręcznego ważne jest, aby rękojeści były ergonomiczne i tym samym – jak najbardziej ułatwiały transport; dobrym rozwiązaniem będą również zabezpieczenia antypoślizgowe na uchwytach.
  • zwrotność – inaczej sterowność danego wózka; koła mogą być ruchome lub zamocowane „na sztywno”.

Potrzebny wózek transportowy

Czy warto kupić składany wózek transportowy?

Do użytku prywatnego w domu, ogrodzie, warsztacie roboczym lub do celów remontowych, składany wózek transportowy to bardzo dobre rozwiązanie. Zajmuje niewiele miejsca (stanowczo mniej niż wózek bez opcji składania), można więc bez trudu znaleźć dla niego miejsce na ograniczonej, domowej przestrzeni. Wózki transportowe wykorzystywane są także w wielu małych firmach, gdzie są potrzebne tylko do transportowania zakupów środków czystości lub artykułów spożywczych – w takim miejscu model składany równie często bywa jedyną opcją, ze względu na łatwe przechowywanie. Ponadto jest idealny do przewożenia go w samochodzie osobowym albo osobowo-dostawczym, czyli dla osób, które nie mają do dyspozycji standardowego auta dostawczego.

Zarówno osoby prywatne, jak i firmy zainteresowane zakupem wózka transportowego zapraszamy do naszego sklepu, w którym oferujemy duży wybór różnych typów wózków o szerokim zakresie udźwigu.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz