Do sporadycznego wkręcania wkrętów w karton-gips w domu można wybrać wiertarko-wkrętarkę sieciową, jak np. Energy Skil 6224AA, która jest uniwersalna i posłuży do różnych prac, także do wiercenia w miękkich materiałach. Na budowie, podczas montażu sprawdzi się profesjonalna wkrętarka do regipsów, np. wkrętarka Bosch GSR 6-45 TE + MA 55 lub wkrętarka Festool DWC 18-4500 Li 5,2 Plus. Urządzenia te zostały wyposażone w funkcje, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia: magazynek do seryjnego wkręcania wkrętów oraz regulację głębokości dla precyzyjnej pracy.

Kup w Narzedzia.pl
Wkrętarka Makita FS6300
dostawa
wysyłka
>12 dni
722,99
Wkrętarka sieciowa Graphite 58G791
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
192 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
128,99

Jakie parametry mają znaczenie?

Wkrętarka sieciowa bardzo dobrze sprawdzi się w domu. Jest lżejsza niż akumulatorowa, dlatego będzie dobrym wyborem dla majsterkowiczów. Przy wyborze narzędzia do domu można pokusić się o sprzęt specjalnie dedykowany dla wkręcania w regipsach, jak na przykład wkrętarka sieciowa Graphite 58G791. Jednak opcja w postaci wiertarko-wkrętarki, takiej jak Energy Skil 6224AA będzie równie trafna. Posłuży ona bowiem nie tylko do sporadycznego wkręcania, ale też wiercenia. Profesjonaliści mogą z powodzeniem pracować urządzeniami akumulatorowymi.

Zdarza się tak, że montaż, praca na budowie odbywa się w miejscach, gdzie nie ma jeszcze zamontowanych gniazdek, dlatego użycie wkrętarki akumulatorowej jest korzystne i nie wymaga organizowania źródła zasilania. Dodatkowym plusem jest też pełna swoboda i mobilność, czego brak przy urządzeniach z kablem. W pracy fachowca liczy się również sprawne działanie, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy wkrętarka posiada magazynek. Sprzęt z magazynkiem, taki jak Bosch GSR 6-45 TE + MA 55 pozwala na seryjne wkręcanie dużej ilości wkrętów. Nie trzeba po każdym wkręconym wkręcie sięgać po kolejny, gdyż wkręty zgromadzone w magazynku są podawane automatycznie. Na podobnej zasadzie działa, np. wkrętarka budowlana Festool DWC 18-4500 Li 5,2 Plus. Istotną funkcją we wkrętarkach jest regulacja głębokości wkręcania, którą możemy wyznaczyć przy użyciu ogranicznika głębokości. Dzięki tej funkcji możemy wkręcić wkręt na określoną głębokość dostosowaną do potrzeb użytkownika. Ogranicznik głębokości ma na wyposażeniu m.in. wkrętarka Makita FS6300. 

wkrętarka

Zobacz pełną ofertę: wkrętarki do suchej zabudowy

Wkręcanie w płyty gipsowe – podsumowanie 

  • Wkrętarki akumulatorowe – do pracy na budowie, częstego użytkowania
  • Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki sieciowe – sprawdzą się w domu
  • Ogranicznik głębokości – ułatwia wkręcanie wkrętów na określoną głębokość
  • Magazynek – seryjne wkręcanie wkrętów, automatyczne podawanie wkrętów
  • Energy Skil 6224AA – uniwersalna wiertarko-wkrętarka do wkręcania i wiercenia
  • Zasilanie akumulatorowe – swoboda pracy i możliwość użytkowania w miejscach bez zasilania elektrycznego
  • Wkrętarki sieciowe – lżejsze od akumulatorowych, zasilanie elektryczne to praca bez przestojów
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane