Zastanawiasz się, jaką siekierę kupić? Jaka siekiera do rąbania? Jaka siekiera do ścinania drewna? Jaka siekiera ciesielska? A jaka siekiera na biwak? Zapoznaj się z naszym artykułem o rodzajach siekier i o tym, jaką wybrać w jakich okolicznościach.

Kup w Narzedzia.pl
Siekiera rozłupująca XL Fiskars X25 (122483)
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
309
Siekiera uniwersalna Gardena 900B
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
180
Toporek XXS Fiskars X5 (121123)
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
169
Siekiera rozłupująca Gardena 1600S
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
237
Siekiera 800g Neo 27-008
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
62,99
Siekiera 620g, obuch 410g, trzonek włókno, 14" Verto 05G100
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
73,49

Tutaj znajdziesz pełną ofertę siekier w naszym sklepie. Dobrze dobrana siekiera znacznie ułatwia pracę, jaką musimy wykonać. 

Do czego służy siekiera rozłupująca?

Siekiera rozłupująca to prawdziwa siekiera drwala. Duża głowica i długi trzonek z antypoślizgową powłoką sprawiają, że jest to idealna siekiera do ścinania drewna. Wąskie ostrze idealnie wchodzi w kawałek drewna, ułatwiając jego rozłupanie lub rozdzielenie. W siekierę rozłupująca powinni zaopatrzyć się wszyscy, klórzy palą drewnem w piecu lub kominku, uprawiają las albo za pomocą siekiery wycinają drzewka owocowe w sadzie.

 

Do czego służy siekiera uniwersalna?

Siekiera uniwersalna służy do rozłupywania średniej wielkości pni. Przeznaczona została do codziennego użytku. Jest to doskonała siekiera do przygotowania drewna opałowego, drewna do kominka, a także do prac w sadzie lub ogrodzie. Ze względu na prosty kształt głowicy sprawdzi się także w innych czynnościach. To dobry zakup dla "niedzielnych" drwali.

 

Do czego służy siekiera ciesielska?

Siekiera ciesielska przeznaczona jest do drobnych prac budowlanych i gospodarskich. Siekiera posiada prostą krawędź tnącą, idealną do strugania i rzeźbienia. Obuch siekiery wykonany jest zwykle z najwyższej jakości materiałów i umieszczony tak, aby dłoń znajdowała się jak najbliżej krawędzi tnącej, zapewniając pełną kontrolę nad siekierą.

 

Jaka siekiera na biwak?

Poręczna siekiera na biwak – to siekiera o wadze około 1kg. Idealna do zastosowania na kampingu i w czasie wolnym. Głowica pozwoli na wydajne cięcie drewna. Po przeciwnej stronie, obuch siekiery powinien być tępo zakończony, dzięki czemu może być używana również jako młotek. Taka siekierka musi być lekka, ale też wytrzymała, dobrze więc sprawdzi się trzonek wykonany z poliamidu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Krzysztof 2022-03-04

  Też uważam że warta polecenia jest z Cellfast. Wytrzymała służy nam już długi czas

 • Basia 2022-02-04

  Polecam uniwersalną z Cellfast, jest super

 • sylwek 2015-03-11

  Pracowalem X25 bardzo dobra

 • Tomi 2013-09-10

  Bardzo dobre i fajne siekiery. Mam X25 i jestem zadowolony.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane