Na rynku istnieje cały szereg siekier o różnej wielkości i przeznaczeniu. Jak zatem wybrać najlepszą? Fiskars w swojej ofercie posiada siekiery rozłupujące. Dwa flagowe modele to X25 i X27. Zastanawiasz się, jaką wybrać?

Kup w Narzedzia.pl
Siekiera rozłupująca XL Fiskars X25 (122483)
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
299
Siekiera rozłupująca XXL Fiskars X27 (122503)
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
345,99

Siekiera Fiskars X25

Siekiera Fiskars X25 to także siekiera do pracy w lesie – siekiera do rozłupywania dużych i ciężkich w obróbce pni. Fiskars X25 to model o takiej samej głowicy, co Fiskars X27 i o podobnych możliwościach, ale krótszym trzonku. Przekłada się to także ma masę całej siekiery. Siekiera rozłupująca Fiskars X25 jest lżejsza, a zatem wygodniej się nią pracuje. Krótszy trzonek ma również znaczenie, jeśli chodzi o wzrost operatora. Osobie niższej będzie się wygodniej pracował siekiera X25 niż X27. Zarówno siekierę Fiskars X27, jak i X25 polecamy profesjonalistom.

Zobacz wszystkie siekiery w sklepie narzedzia.pl!

Siekiera rozłupująca Fiskars X27

Fiskars X27 to największa siekiera rozłupująca w ofercie firmy Fiskars, która może być używana również jako młot do wbijania klina. Przeznaczona do rozłupywania dużych i ciężkich w obróbce pni. Masa głowicy siekiery X27 jest identyczny jak w siekierze X25, jednak dłuższy trzonek zapewnia większą energie uderzenia. Siekiera X27 jest zatem przeznaczona do twardszego drewna. Ze względu na dłuższy trzonek adresowa jest do wyższych użytkowników. Będzie bowiem bardziej poręczna.

Co łączy?

Siekiery rozłupujące Fiskars X27 i X25 wyróżnia klinowy kształt ostrza. Cienkie ostrze łatwo wchodzi w pień, a jego rozszerzająca się część rozpiera drewno. Podwójnie hartowane ostrza o geometrii szlifowane pod kątem 30-40st oraz zaokrąglone krawędzie głowicy zapewniają arantują skuteczniejsze rozłupywanie drewna wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Fiskars w swoich siekierach zastosował unikalne połączenie głowicy z trzonkiem, dzięki czemu narzędzie jest stabilne i niezawodne. Trzonki siekier rozłupujących Fiskars wykonane są z lekkiego kompozytu włókna szklanego o nazwie FiberComp, który sprawia, że siekiery Fiskars są wyjątkowo lekkie i wytrzymałe. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom siekiery Fiskars to ergonomiczne i lekkie narzędzia, wyróżniające się doskonałym wyważeniem trzonka i głowicy, co zapewnia bezpieczne ciosanie i rozłupywanie. Ponadto, nowy antywstrząsowy uchwyt (pomarańczowa część trzonka) posiada specjalną strukturę oraz innowacyjne haczykowate zakończenia, które gwarantują pewny chwyt i zapobiegają przesuwaniu się trzonka w dłoni oraz wyślizgnięciu się siekiery podczas pracy.

Polecamy również akcesoria do siekier

 

Podsumowując

  1. Siekiera rozłupująca Fiskars X27 i X25 posiadają identyczne głowice.
  2. Siekiera X27 różni się od X25 długością trzonka. Siekiera X27 wyposażona jest w trzonek o długości ok. 90cm gwarantujący większa energię uderzenia. Zatem łatwiej sobie poradzi z trwadym drewnem.
  3. Ponadto dłuższy trzonek, to większa wygoda pracy dla osób wysokich - polecamy siekierę Fiskars X27.
  4. Siekiera rozłupująca Fiskars X25 jest z kolei lżejsza, dzięki czemu długotrwała praca nią jest mniej męcząca.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane