Opalarki to praktyczne narzędzia, które mają wszechstronne zastosowanie. Można je wykorzystywać do rozmrażania, topienia, usuwania lakieru czy zgrzewania. Przedstawiamy ranking opalarek do zastosowań amatorskich. W zestawieniu znalazły się budżetowe modele, idealne dla majsterkowiczów.

Kup w Narzedzia.pl
Opalarka AEG HG600VK
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
295,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
287,99
Opalarka akumulatorowa Ryobi ONE+ R18HG-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
354 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
337,99
Opalarka Bosch GHG 23-66
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
659,99
Opalarka Bosch GHG 18V-50
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
702,99
Opalarka Hikoki RH600T LAZ
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
162,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
157,99
Opalarka Ryobi EHG2000
dostawa
wysyłka
>12 dni
165,49

Opalarka to elektronarzędzie, które emituje ciepłe powietrze. Silnik opalarki napędza wentylator, tłoczący powietrze w stronę grzałki. Z dyszy wydostaje się strumień ciepła o wysokiej temperaturze, nawet do 650°C. Urządzenie to ma wiele zastosowań, do których potrzebny jest zarówno chłodniejszy strumień, jak i najcieplejszy. Czy opalarka do domu jest potrzebna? Można nią wykonać następujące czynności:

  • lutowanie

  • usuwanie powłok lakierniczych

  • opalanie farby

  • zgrzewanie, wyginanie tworzyw sztucznych, nadawanie kształtu

  • zaciskanie izolacji termokurczliwych

  • zaciskanie folii okiennych

  • rozmrażanie instalacji

  • luzowanie zapieczonych śrub

  • rozpalanie ognia

  • opalanie potraw (najlepiej specjalną opalarką gastronomiczną)

Do powyższych zastosowań w warunkach domowych wystarczająca będzie nawet tania opalarka, bo większość z nich emituje strumień ciepła przynajmniej do 500°C. Trzeba wiedzieć, że do niektórych zadań optymalne będą temperatury niższe lub wyższe – wysoka temperatura wcale nie gwarantuje powodzenia w każdej sytuacji. Formowanie tworzyw sztucznych czy zaciskanie materiałów termokurczliwych to zadania potrzebujące niższej temperatury, a luzowanie śrub czy usuwanie lakieru, farby będzie możliwe tylko przy użyciu bardzo wysokiej temperatury. Opalarka do domu jest więc faktycznie przydatna, szczególnie dla osób ze smykałką do majsterkowania.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup tego sprzętu, to warto zwrócić uwagę na jego parametry. Jak już wiemy, nawet tanie opalarki emitują nie maksymalne, ale bardzo wysokie temperatury. Aby urządzenie było wielofunkcyjne, to należy szukać modelu z kilkustopniową regulacją strumienia ciepła, przynajmniej o 3 zakresach temperatur. Do użytku profesjonalnego znajdziemy modele droższe o regulacji nawet dziewięciostopniowej. Moc urządzenia informuje poniekąd o temperaturze, jaką można uzyskać daną opalarką, a także o jej wydajności. Przepływ powietrza (w litrach na minutę) jest właśnie tym parametrem, który można określić jako wydajność urządzenia. Im większa, tym szybciej można uzyskać pożądany efekt. Warto zwrócić uwagę na rodzaj dyszy, który również określa, do jakich prac dane urządzenie będzie najlepsze. Dysza opalarki może być kątowa, redukcyjna, odbiciowa czy szerokostrumieniowa. Niektóre modele, nie najtańsze, a powiedzmy – ze średniej półki cenowej, umożliwiają stosowanie wymiennych dyszy. Najpowszechniejsze opalarki są zasilane sieciowo, więc należy dobrać długość kabla do warunków panujących w warsztacie czy garażu. 

Czynnikiem, który powinien zawsze nas interesować, tak samo jak cena, jest solidność, wytrzymałość i jakość wykonania urządzenia. Dobra jakość zapewnia długą żywotność. Niejednokrotnie zdarza się, że tanie elektronarzędzia psują się zaraz po okresie gwarancji i trzeba je naprawiać (co rzadko się opłaca), albo kupować nowe. Tania opalarka może posłużyć dosyć długo, o ile będzie używana zgodnie z zaleceniami producenta. 

Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy poniższy ranking. Powstał w oparciu o opinie zwrotne od naszych klientów, o parametry techniczne danych modeli i stosunek cena-jakość. Uwzględnione w nim zostały opalarki z niższej półki cenowej. Są to opalarki do domu, do użytku amatorskiego, które w okazjonalnym zastosowaniu spełnią oczekiwania konsumentów.

W ofercie sklepu narzedzia.pl mamy również opalarki do profesjonalnych warsztatów. Jeżeli poniższy ranking nie spełnia oczekiwań fachowców, poszukujących urządzeń najwyższej jakości do zadań specjalnych, to warto przejrzeć całą ofertę. Na pewno każdy dobierze urządzenie na miarę swoich potrzeb i budżetu z szerokiego asortymentu narzedzia.pl. 

Dodaj komentarz
* Pola wymagane