Szukasz myjki ciśnieniowej i nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Może zainteresuje Cię propozycja marki Stanley. W ofercie Stanley'a pojawiły się nowe myjki wysokociśnieniowe, wśród których znajdują się modele SXPW16E i SXPW18E. W dalszej części znajdziesz charakterystykę obu urządzeń.

Kup w Narzedzia.pl
Myjka wysokociśnieniowa Stanley SXPW16E
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
720

Parametry techniczne:

Myjka ciśnieniowa SXPW16E Stanley posiada silnik o mocy 1600W, natomiast myjka ciśnieniowa SXPW18E Stanley została zaopatrzona w silnik 1800W. Przekłada się to na różnice w ciśnieniu roboczym, wydajności i masie. Myjka SXPW16E osiąga maksymalne ciśnienie robocze 125 bar, a więc o 10 jednostek mniejsze od myjki ciśnieniowej SXPW18E (135 bar). Nieduże różnice możemy zauważyć także przy wydajności. Dla SXPW16E wynosi ona 420l/godz., a dla SXPW18E - 440l/godz. Jeśli chodzi o masę to myjka wysokociśnieniowa SXPW18E jest o ok. 2kg cięższa (10,6kg) od myjki SXPW16E (8,8kg). 

myjka ciśnieniowa stanley SXPW16E, myjka ciśnieniowa stanley SXPW18E

Najważniejsze cechy konstrukcyjne i wyposażenie:

Myjki ciśnieniowe Stanley są wyposażone w 3-osiowe tłoki, a także pompę z płytką wahliwą, z tłokami nurnikowymi z hartowanej stali nierdzewnej. Urządzenia zaopatrzono w koła jezdne i uchwyt dla łatwego przemieszczania się. Każda z myjek posiada bęben umożliwiający nawinięcie węża. Myjki zaopatrzono także w praktyczny uchwyt do lancy, co ułatwia przechowywanie narzędzia z osprzętem. Jeśli mowa o osprzęcie to każda myjka posiada na wyposażeniu lancę przedłużającą, dyszę rotacyjną, dyszę rozpylającą, pojemnik na pianę, wąż HP 6m i przewód elektryczny 5m. 

 jaka myjka ciśnieniowa, dysz obrotowa, dysza rozpylająca, pojemnik na pianę

Do jakich prac i jak używać? 

Myjka Stanley sprawdzi się przy czyszczeniu pojazdów, maszyn, łodzi, murów i innych powierzchni, do usuwania uporczywego brudu przy pomocy czystej wody lub detergentów. Ważne jest aby dobrać odpwiednią końcówkę do wykonywania danej pracy, ale też właściwie wyregulować ciśnienie robocze. Dla przykładu dysza obrotowa zapewnia większą siłę czyszczenia ze względu na obrót strumienia, a więc sprawdzi się przy usuwaniu uporczywego brudu, np. na chodniku. Szczególną ostrożność należy zachować przy myciu kół samochodu. Trzeba unikać kierowania strumienia wody pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio na opony, gdyż mogą ulec uszkodzeniu. Przy myciu powierzchni wokół kół i opon warto korzystać z najniższego ustawienia ciśnienia. Jeśli czyścimy daną powierzchnię wodą z detergentem to dobrze jest odczekać 1-2 minuty zanim spłuczemy pianę. Dzięki temu środek zadziała, ale nie przyschnie do powierzchni.

mycie samochodu myjką, czyszczenie kół samochodu, myjka do samochodu, myjka wysokociśnieniowa stanley

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Wolny strzelec 2021-03-13

  Kolega ma myjnie i ostro protestuje, ale niektoży chcą być niezależni

 • Piotr 2020-04-11

  Wszystko ładnie, ale samochodów poza myjnia myć nie można. To jest w interesie nas wszystkich samemu nie myć i sąsiadowi też nie pozwalać!

 • Antek 2019-12-11

  ostatnio znalazłem ciekawy ranking myjek i zdziwiłem się,bo stanley był 3. czytam sobie teraz różne opinie i widzę, że mają dobre oceny

 • Grażynka 2019-10-29

  mało znane, ale dobre są te myjki

Dodaj komentarz
* Pola wymagane