Zastanawiasz się, jaką młotowiertarkę wybrać? Wybór odpowiedniej młotowiertarki nie jest łatwy. Na rynku czekają młotowiertarki różnych marek. W związku z tym postanowiliśmy poddać testom dwa porównywalne modele: młotowiertarkę Bosch GBH 2-28 DV i Makita HR2470. Jaka młotowiertarka - Makita czy Bosch? Zobacz, jaka młotowiertarka jest najlepsza dla Ciebie!

Młotowiertarka Bosch GBH 2-28 DV

Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 2-28 DV jest przeznaczony do lżejszych prac. Dokładnie, do czego służy młot udarowo-obrotowy? Jest to młotowiertarka z funkcją podkuwania. Idealna do wiercenia; wykańczania otworów pod rozdzielnie; wiercenia koronką pod puszki elektryczne (tylko w materiałach typu silka lub cegła pełna). Nie nadaje się do wiercenia koronką w pustakach lub betonie. Młot udarowo-obrotowy z uchwytem SDS-Plus jest bardzo poręcznym narzędziem. Jaki udar? Młotowiertarka z udarem pneumatyczny sprawia, że rewelacyjnie radzi sobie z pracą w twardym materiale, np. żelbeton. Młotowiertarka GBH 2-28 DV  została dopracowana w każdym szczególe. Producent zastosował przemyślane rozwiązania. Zobacz, jak wypadła młotowiertarka Bosch w testach!

 

Przeczytaj: Młot udarowy - jaki wybrać?

 

Zalety młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 2-28 DV:     

 •  Bardzo dobrze pracują przełączniki
 • Płynna regulacja obrotów (w przycisku jest bardzo dobrze wyczuwalne)
 • Taka sama moc na obrotach prawych i lewych
 • Metalowy ogranicznik głębokości wiercenia, blokowany dedykowanym przyciskiem
 •  Wymienna uszczelka na czubku głowicy
 •  Miękkie rękojeści
 •  Kulowe osadzenie kabla zasilającego (przewód się nie skręca)
 •  Małe drgania
 •  Ścierka czyszcząca na wyposażeniu podstawowym
 • Wygodna walizka z dużym pojemnikiem na osprzęt    

Wady młotowiertarki GBH 2-28 DV:

 • Brak

Podsumowanie młotowiertarki Bosch GBH 2-28 DV:

Młotowiertarka Bosch GBH 2-28 DV z uchwytem SDS-Plus to niezastąpione narzędzie wyróżniające się w swojej klasie. Powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto wierci w betonie lub żelbetonie. W młocie udarowo-obrotowym GBH 2-28 DV zmiana kierunku odbywa się poprzez zmianę kąta ustawienia szczotek. Dzięki temu uzyskujemy taką samą moc na obrotach prawych jak i lewych. Znacznie ułatwia to wyjęcie zakleszczonego wiertła z materiału. Całość zamknięta jest w praktycznej walizce chroniącej młotowiertarkę GBH 2-28 DV Bosch przed uszkodzeniami i brudem.

 

Zobacz też: wersję z bogatszym wyposażeniem dodatkowym - młotowiertarkę Bosch GBH 2-28 DFV


Młotowiertarka Makita HR2470

HR2470 Makita to solidnie wykonany młot udarowo-obrotowy z funkcją kucia. Uchwyt SDS-Plus sprawiają, że jest to uniwersalna młotowiertarka, dająca możliwość wykonywania różnorodnych prac. Młotowiertarka Makita z ogranicznikiem głębokości wiercenia ułatwia dzialanie. Solidna walizka zapewnia ochronę młotowiertarki Makita przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdź, opinię o młocie udarowo-obrotowym Makita!

 

Zalety młotowiertarki Makita HR2470:

 •    Młot z uchwytem SDS Plus oraz cylindrycznym
 •    Metalowy ogranicznik głębokości
 •    Praktyczny pojemnik na zapasową głowicę
 •    Solidna walizka z porządnymi zamknięciami

Sprawdź: młotowiertarki Makita!

Wady młotowiertarki Makita HR2470:

 • Przełącznik zmiany funkcji posiada wgłębienie trudne do doczyszczenia, w którym osadza się pył. Z upływem czasu nieczyszczone może spowodować zacinanie się przełącznika funkcji.
 •  Aby zmienić ustawienie ogranicznika głębokości należy poluzować rękojeść młotowiertarki
 •  Płaski czubek głowicy SDS Plus sprzyja gromadzeniu się pyłu

Zobacz też: Młotowiertarki - Top 10 wg narzedzia.pl

Podsumowanie młotowiertarki Makita HR2470:

Młotowiertarka HR2470 Makita z funkcją kucia posiada uchwyt SDS Plus. Młot udarowo-obrotowy do czego służy? Z urządzenia tego zadowoleni będą użytkownicy, szukający młotowiertarki do pracy w betonie, żelbetonie, a sporadycznie w materiałach typu drewno czy stal. Młot udarowo-obrotowy HR2470 adresowany jest głównie do specjalistów, którzy np. osadzają okna. Młotowiertarka z funkcją kucia (nie nadaje się do ciężkiego kucia raczej podkuwanie, wykańczanie), posiada funkcję wiercenia z udarem oraz wiercenie bez udaru. Młot udarowo-obrotowy z uchwytem SDS Plus zapewnia dużą precyzję wiercenia.

 

Wzięliśmy pod lupę dwa porównywalne modele młotowiertarek. Przybliżyliśmy pokrótce wady i zalety młotów udarowo-obrotowych: Bosch GBH 2-28 DV i Makita HR2470. Mamy nadzieję, że dzięki temu pomogliśmy Wam wybrać sprzęt, odpowiadający wszelkim oczekiwaniom.

 

Przeczytaj też: Młot udarowo-obrotowy Bosch GB 8-45 DV Professional - solidny i mocny sprzęt dla profesjonalistów

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • mankell 2015-01-07

  Jeśli chodzi o młotowiertarkę, to u mnie dość szybko zakończyło żywot już wiele z nich. Jedyną, która wytrwała dłużej i wciąż trwa, jest ta firmy skil, którą wszystkim polecam.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane