Gwoździarka DCN660 DeWalt nie potrzebuje powietrza ani gazu, gdyż jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym XR 18V i jej działanie opiera się na pracy mechanicznej. Sztyfciarka umożliwia wbijanie sztyftów o maksymalnej długości 63mm i średnicy 1.65mm, które są często wykorzystywane przy mocowaniu podbitek czy boazerii. Dzięki pracy bezprzewodowej narzędzie świetnie sprawdzi się podczas prac w trudno dostępnych miejscach, np. na wysokościach.

Kup w Narzedzia.pl
Gwoździarka DeWalt DCN660D2
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 525
Gwoździarka DeWalt DCN660NT
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 010,99

Budowa gwoździarki:

Gwoździarka akumulatorowa DeWalt DCN660 posiada silnik bezszczotkowy ustawiony poprzecznie. Konstrukcja silnika została pozbawiona szczotek węglowych. Tego typu rozwiązanie zapewnia mniejsze tarcie i straty energii, a więc większą wydajność pracy. Technologia bezszczotkowa sprawia też, że urządzenie odznacza się mniejszymi gabarytami. Sztyfciarka DCN660 DeWalt jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18V XR. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej pracować na wysokościach, w miejscach trudno dostępnych. Działanie gwoździarki akumulatorowej oparte jest na pracy mechanicznej, która w przeciwieństwie do pracy gazowej zapewnia wysoką wydajność podczas pracy w niskiej temperaturze. Jeśli chodzi o budowę systemu wystrzału to jest ona następująca: w dolnej części gwoździarki znajduje się silnik, a na górze znajduje się element dociskowy, który dociska prowadnicę z pobijakiem. Mechanizm wystrzału rozpoczyna się wraz z wciśnięciem spustu i dociśnięciem celownika. W tym momencie następuje dociśnięcie od góry pobijaka z prowadnicami do silnika i następuje strzał z siłą ok. 48J. 

gwoździarka akumulatorowa dewalt dcn660, gwoździarka dewalt, sztyfciarka dewalt, dcn660 dewalt

Wydajne działanie: do 2200 wbitych gwoździ na akumulatorze XR 18V 5.0Ah

Tryby pracy:

Gwoździarka do wykończeń DeWalt może pracować w trybie pojedynczym albo w trybie seryjnym. Tryb pojedynczy sprawdzi się przy precyzyjnej pracy, natomiast jeśli mamy do zamocowania wiele elementów na dużej powierzchni to lepiej wybrać tryb seryjny, dzięki któremu sprawnie będziemy wbijać gwoździe. Sztyfciarka DeWalt umożliwia szybkie wbijanie sztyftów, do 4 na sekundę. Na jednym naładowaniu akumulatora XR 18V 5.0Ah DeWalt jesteśmy w stanie wbić ok. 2200 sztyftów. Akumulator o pojemności 2.0Ah pozwoli nam wbić ok. 800 gwoździ. Przy seryjnym wkręcaniu sztyftów ważną rolę odgrywa też magazynek o dużej pojemności, w którym możemy umieścić 110 sztyftów. Jeśli zależy nam na precyzyjnej pracy i nie chcemy, aby sztyfty wystawały ponad materiał, ale też żeby nie były za głęboko, to warto skorzystać z regulacji głębokości. Do ustawienia odpowiedniej głębokości służy pokrętło, którym sprawnie ustawimy głębokość wbijania sztyftów. 

jak odblokować sztyft w gwoździarce, sztyft, gwóźdź do gwoździarki, sztyfciarka akumulatorowa dcn660 dewalt

Zakleszczenie sztyftu, blokada pobijaka - co zrobić?

Podczas wbijania sztyftów może się zdarzyć, że natrafimy na coś twardego i uszkodzimy sztyft. W takiej sytuacji sztyft zablokuje się w pobijaku i nie będziemy w stanie dalej pracować. W pierwszym kroku możemy odblokować narzędzie za pomocą pokrętła cofania mechanizmu pobijającego. Jeśli to nie zda rezultatu i gwóźdź nadal jest zablokowany, to musimy otworzyć pobijak i wyjąć sztyft. W przypadku zablokowania się samego pobijaka (może do tego dojść, jeśli będziemy wbijać sztyfty w to samo miejsce) postępujemy podobnie. Najpierw należy odblokować gwoździarkę DeWalt za pomocą przełącznika, a jeśli to nie zda egzaminu, to wtedy trzeba wyjąć sztyft, który najprawdopodobniej uszkodził się. Po wyjęciu sztyftu na jego miejsce wskakuje automatycznie dobry gwóźdź i dalej można kontynuować pracę. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane