Bruzdownice, oprócz wiertarek i młotów, są podstawowym narzędziem niezbędnym w profesjonalnym budownictwie. Firma Bosch w swojej ofercie posiada szeroki wybór bruzdownic do betonu.

Kup w Narzedzia.pl
Bruzdownica Bosch GNF 65 A
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 971
Bruzdownica Bosch GNF 35 CA
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 586,49
Odkurzacz Bosch GAS 55 M AFC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
3 949,99

Bruzdownice różnią się między sobą mocą i sposobem pracy. Do każdej pracy polecamy odpowiednie narzędzie. Poniżej przedstawiamy porównanie wszystkich opisanych wyżej modeli:

 

Bruzdownica Bosch GNF 20 CA         

Bruzdownica Bosch GNF 20 CA polecana jest dla elektryków. Dla elektryków najlepszym rozwiązaniem będzie bruzdownica GNF 20 CA. Dwie równolegle zamontowane tarcze wycinają bruzdę na maksymalną szerokość 23mm i głębokość 20mm. Szerokość bruzdy ustawiamy za pomocą metalowych pierścieni, które są regulowane względem tarczy. Natomiast, głębokość regulowana jest bezstopniowo dzięki czemu bez trudu możemy ustawić pożądaną głębokość cięcia. Bruzdownica została wyposażona w 4 obrotowe rolki, dzięki którym bez problemu możemy przesuwamy bruzdownicę po ścianie.

 Bruzdownica GNF 35 CA

Model GNF 35 CA oferuje nieco większe możliwości – z jej pomocą wykonasz szczelinę w ścianie do 35mm głębokości i 39mm szerokości. To bruzdownica także wyposażona jest w 2 równoległe tarcze tnące regulowane podkładkami metalowymi na szerokość cięcia i bezstopniowo na głębokość. Jest to model zdecydowanie bardziej uniwersalny, stosunkowo lekki (4,1kg) stworzony głównie z myślą o hydraulikach, których instalacje wymagają głębszych i szerszych szczelin w ścianach.

Zarówno bruzdownica Bosch GNF 20 CA, jak i GNF 35 CA jest bardzo ergonomiczna i nawet długotrwałe działanie bez przerwy nie jest męcząca z uwagi na niewielką masę i rolkowe prowadzenie po ścianie. Moc odpowiednio 900 i 1400W gwarantuje szybkie i sprawne cięcie betonu czy muru.

Z uwagi na fakt, że bruzdownica wycinają 2 wąskie szczeliny, znajdujący się między nimi pasek betonu usuwa się za pomocą specjalnego dłuta dołączonego w zestawie. 

Bruzdownica GNF 65 A            

Bruzdownica Bosch GNF 65 A to znacznie większy model wycinający bruzdę w ścianie na głębokość maksymalną do 65mm i szerokość 40mm. Moc 2400W gwarantuje sprawne wycinanie nawet tak głębokiego rowka pomimo dwóch tarcz tnących. Bruzdownica ta przeznaczona jest do bardziej skomplikowanych prac instalatorskich zwłaszcza tam, gdzie instalacja jest znacznie większych rozmiarów jak np. wiązki przewodów, szerokie rury itp.

Pamiętaj o odkurzaczu!

Wszystkie wymienione wyżej bruzdownice posiadają zintegrowany system odsysania pyłu. Należy podkreślić, że praca tego rodzaju urządzeniem bez odkurzacza jest praktycznie niemożliwa. Podczas cięcia betonu, czy muru dużo pyłu, który jest dla samego urządzenia ze względów technicznych, lecz również dla ludzkiego zdrowia. Zwłaszcza, że bruzdownicą pracują profesjonaliści, którzy na co dzień i długotrwale nią działają. Bosch zaleca używanie bruzdownic z odkurzaczem Bosch GAS 55 jako najbardziej odpowiednim do niemal całkowitego odsysania pyłu powstającego podczas pracy bruzdownicą. Odkurzacz ten zbiera także odłamki betonu wykruszone ze ściany już podczas wycinania bruzd.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane