Niestety wakacje powoli się kończą i czas pomyśleć o nauce. Edukacyjny wąż to pomysłowa układanka, która ułatwi Twojemu dziecku naukę liczenia. Wąż może mieć wybrany przez Ciebie rozmiar i składać się z dowolnej liczby segmentów, wszystko zależy od Twojego projektu. Zamiast cyfr i liczb, wąż może zostać ozdobiony rysunkami, które pomogą Twojemu dziecku rozwinąć wyobraźnię, nauczyć się alfabetu lub poznać nazwy zwierząt.

Pomocne narzędzia:

  • Narzędzie Dremel Moto-Saw
  • Urządzenie wielofunkcyjne Dremel 3000
  • Tarcze ścierne EZ SpeedClic Dremel
  • Brzeszczot do drewna MS52 Dremel
  • Brzeszczot do drewna MS51 Dremel

Potrzebujesz jeszcze:

  • 9mm MDF 55x50cm
  • kawałek drewna o wymiarach 7,5cm szerokości i 10cm długości
  •  Dwa ołówki
  • Tekstylna taśma samoprzylepna 

Krok 1:

W markecie budowlanym kup płytę MDF, przyciętą na wymiar 55 cm x 50 cm. Narysuj na niej okrąg o średnicy 50 cm. Będzie to podstawowy wzór dla kolorowego węża. Następnie przygotuj „prowadnicę do rysowania”, która pomoże Ci narysować dwie równoległe linie, odwzorowujące kształt węża, wpisane w okrąg o średnicy 50 cm. Aby stworzyć „prowadnicę do rysowania”, przygotuj kawałek drewna o wymiarach 7,5 cm szerokości 10 cm długości. Wykorzystaj do tego wyrzynarkę Dremel Moto-Saw. Teraz przyklej taśmą ołówek do dwóch krawędzi i narysuj zwiniętego węża wewnątrz okręgu. Głowę i ogon narysuj odręcznie.

Krok 2:

Za pomocą miary krawieckiej zmierz długość węża, pomijając głowę i ogon, a wynik podziel na 25 równych części. Następnie narysuj linie w kształcie puzzli, które będą służyły za wzornik. Wyrzynarką Dremel Moto-Saw i brzeszczotem do cięcia drewna MS51 wytnij węża, prowadząc cięcia wzdłuż narysowanych przez siebie linii. Cięcia poprowadź precyzyjnie wzdłuż linii wyznaczających tułów węża oraz jego głowę i ogon.

Krok 3:

Teraz wytnij segmenty węża, prowadząc cięcia wzdłuż narysowanych linii w kształcie puzzli. W tym celu wykorzystaj Dremel Moto-Saw i brzeszczot do cięcia drewna MS52.

Krok 4:

Delikatnie zeszlifuj nierówności, ale tylko na zewnętrznych krawędziach węża, korzystając w tym celu z narzędzia Dremel 3000 z tarczą ścierną EZ SpeedClic SC411. Nie szlifuj krawędzi w kształcie puzzli, gdyż spowoduje to, że poszczególne części nie będą do siebie pasowały.

Krok 5:

Na każdym segmencie namaluj jedną cyfrę lub liczbę, pokoloruj segmenty ulubionymi kolorami Twoich dzieci i dodaj wybrane rysunki i motywy.

 

Gotowe!

Zobacz też artykuł: "Oryginalna budka dla ptaków"!


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane