Marzy Ci się elegancka i praktyczna toaletka? Udaj się na poszukiwania starego stolika i daj mu nowe życie. Zamień stolik w toaletkę. Pomogą Ci w tym wskazówki zawarte w projekcie przygotowanym przez markę Bosch. Sprawdź, jakich materiałów i narzędzi potrzebujesz, aby stworzyć coś swojego i wyjątkowego.

Kup w Narzedzia.pl
Multiszlifierka z osprzętem (65szt.) Dremel 8220-5/65
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
828,99
Wyrzynarka Bosch PST 18 LI
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
682,49 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
663,49

Potrzebne materiały:

  • stół z odkręcanym blatem;

wskazówka: wymiary elementów potrzebnych do wykonania toaletki należy dopasować do wymiarów stołu; rozmiar pojemnika na kosmetyki umieszczonego pod blatem powinien stanowić jedną trzecią jego wielkości

  • płyty MDF o grubości 3mm i wymiarach odpowiadających rozmiarowi pojemnika na kosmetyki;
  • laminowana, klejona deska sosnowa o grubości 1,8cm i długości odpowiadającej rozmiarowi pojemnika;
  • 4 drewniane kantówki o wymiarach 1,8x30cm i długości odpowiadającej rozmiarowi pojemnika;
  • 2 mosiężne zawiasy o wymiarach 3,8x5,1cm oraz śruby do nich;
  • 20 wkrętów do drewna o rozmiarze 4x40mm;
  • 20 gwoździ w rozmiarze 1,6x17mm;
  • lakier;
  • pędzel;
  • lustro, które można zamontować za pomocą kleju, o wymiarach dopasowanych do składanego blatu.

Potrzebne narzędzia:

Krok 1

Na początek zastanów się, czy gdzieś na strychu nie zalega stary stół, który świetnie sprawdziłby się w tym projekcie. Jeśli tak, to wykorzystaj go. Jak w inny sposób zdobyć stary stolik? Możesz wybrać się na pchli targ i tam poszukać czegoś odpowiedniego. Jeśli masz już stół to możesz zabrać się do pracy. Odkręć ramę i nogi stołu od blatu, i ustal wymiary pojemnika na kosmetyki, który pod nim umieścisz. Wielkość pojemnika jest uzależniona od rozmiarów stołu. Następnie przenieś wymiary pojemnika na środek blatu i wytnij klapę za pomocą wyrzynarki Bosch PST 18 LI.

Wyrzynarka PST 18 LI

Krok 2

Składany blat, pod którym można schować wszystkie kosmetyki, jest kluczowym elementem toaletki. Wyciętą wcześniej klapę przymocuj do stołu za pomocą mosiężnych zawiasów tak, aby przy otwieraniu znajdowały się one po z tyłu klapy. Zawiasy możesz przykręcić, używając wiertarko-wkrętarki, np. Bosch EasyDrill 1200 LI-2.

Przykręcanie blatu

Krok 3

Następnie wytnij dno pojemnika na kosmetyki z płyty MDF oraz 4 ścianki boczne dopasowane do wymiarów klapy. W tym kroku pomocna będzie wyrzynarka Bosch PST 18 LI. Pamiętaj, im szersza będzie drewniana deska, tym większa będzie głębokość pojemnika na kosmetyki.

Wycinanie dna pojemnika

Krok 4

Dno pojemnika i boczne ścianki połącz za pomocą wiertarko-wkrętarki i wkrętów. Aby mieć pewność, że rogi pojemnika idealnie pasują do wyciętej przestrzeni w blacie, zamontuj równo po dwa wkręty do drewna. Na górze konstrukcji umieść dno szuflady przycięte wcześniej na odpowiedni wymiar i przybij je do brzegów ramy. Dno musi się mocno trzymać, dlatego rozmieść gwoździe równomiernie na wszystkich czterech stronach.

Skręcanie elementów pojemnika

Krok 5

Kolejny krok to malowanie. Pomaluj pojemnik na wybrany przez Ciebie kolor. Jeśli Twój stół jest w kolorze czarnym możesz pomalować również na czarno zewnętrzną stronę pudełka oraz spód klapy, natomiast wnętrze pudełka pokryj kontrastującym kolorem. W tym projekcie wykorzystano delikatny róż.

Malowanie pojemnika

Krok 6

Podczas schnięcia farby, przytnij dwie kantówki na długość pudełka i przymocuj każdą z nich trzema śrubami wzdłuż spodu blatu. Dla lepszego wsparcia możesz wzmocnić wszystkie cztery boki listwami.

Krok 7

Po wyschnięciu pojemnika włóż go do wyciętego otworu w stole i przymocuj od wewnątrz wkrętami. Zwróć uwagę, aby górna część pudełka znajdowała się na równym poziomie z dnem blatu, aby można było całkowicie zamykać pojemnik. Na koniec w centralnym punkcie klapy przymocuj lustro. 

Montaż pojemnika

Teraz już możesz uporządkować wszystkie swoje kosmetyki i akcesoria, które zawsze będziesz mieć w jednym miejscu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane