Piękna, grawerowana tabliczka z numerem może dodać prestiżu twojemu domowi i sprawić, że będzie lepiej się prezentował.

KROK 1

Z drzewa sosnowego wytnij deskę o wymiarach 14 x 35 cm, używając narzędzia Dremel TRIO i uniwersalnej końcówki do cięcia. Wygładź i ukształtuj brzegi narzędziem Dremel TRIO z trzpieniem i taśmą do szlifowania. Dodaj fasety przy krawędziach, do wykonania których możesz wykorzystać narzędzie Dremel TRIO i frez krążkowy, ćwierć okrągły do zarysów płaskich.

 

KROK 2

Z szablonu ozdobnych liter i cyfr wytnij odpowiednią nazwę lub numer i odrysuj je na wyciętej desce.

 

KROK 3

Ustaw narzędzie Dremel TRIO na odpowiednią głębokość cięcia i wyfrezuj kształty cyfr lub liter, używając frezu do zarysów płaskich. Nasze cyfry miały następujące wymiary: 9,4 cm x szerokość, 3 mm głębokości. Prostą krawędź deski przymocuj równolegle do prostych linii, aby odgrywała rolę prowadnicy podczas frezowania.

 

KROK 4

Wygładź ostre krawędzie i powierzchnię wyfrezowanych cyfr, używając papieru ściernego lub narzędzia Dremel 8200 z uchwytem do prac precyzyjnych, trzpieniem SpeedClic i tarczami ściernymi SpeedClic.

 

KROK 5

Z prawej i lewej strony tabliczki wywierć otwór do montażu. Użyj narzędzia Dremel TRIO i uniwersalnej, węglikowej końcówki do cięcia, pogłęb otwór skośnym frezem do zarysów płaskich.

 

KROK 6

Tabliczkę pomaluj jedną warstwą farby gruntującej, jedną warstwą podkładu, a dopiero potem użyj farby odpornej na czynniki atmosferyczne. Pędzelkiem i farbą do powierzchni na zewnątrz w kontrastującym kolorze pomaluj litery lub cyfry. Tak przygotowaną tabliczkę zamontuj do ściany

 

 

POTRZEBNE MATERIAŁY

narzędzie Dremel® TRIO™

narzędzie Dremel® 8200

stół warsztatowy z zaciskami

farba: gruntująca, podkładowa, nawierzchniowa, w kontrastującym kolorze do liter/cyfr

dwie śruby i zaślepki pędzelek do malowania

kawałek drobnoziarnistego papieru ściernego

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane