Jeżeli lubisz samodzielnie przygotowywać ozdoby świąteczne, to ten poradnik jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz prostą i szybką instrukcję, jak wykonać filcowe zawieszki w kształcie jajek, którymi możesz udekorować dom na Wielkanoc. To także ciekawy pomysł na drobny upominek świąteczny dla kogoś bliskiego, kto także lubi ozdabiać dom na święta. Do wykonania projektu można zaangażować także dzieci.

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet do klejenia Bosch PKP 18 E
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
126,99
Pistolet do klejenia Bosch GLUEY cupcake pink
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
178,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
158,99
Pistolet do klejenia Bosch PKP 3,6 LI
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
253,99
214,49

Potrzebne materiały:

  • kolorowy filc o grubości 2mm (w projekcie wykorzystano kolor szary i kremowy),
  • wstążka satynowa,
  • wstążki koronkowe, różne kolory,
  • koraliki.

Potrzebne narzędzia:

  • długopis do klejenia na gorąco Gluey Bosch,
  • nożyczki,
  • igła i nitka,
  • szablon jajka.

Długopis do kleju Gluey Bosch
Krok 1. Zacznij od przygotowania szablonu jajka. Możesz narysować go samodzielnie lub poszukać w Internecie. Jeśli masz już przygotowany szablon, to odrysuj jajko na filcowym arkuszu. Ilość jajek zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i od ilości filcu, jakim dysponujesz. W projekcie jajko ma wysokość 9cm.

Krok 2. Zastanów się, w jaki sposób chcesz ozdobić jajka. Jakich kolorów wstążek użyjesz. Wstążki koronkowe możesz zastąpić czymś innym. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Przygotuj też długopis Gluey do pracy lub inny pistolet do kleju, który posiadasz.

Krok 3. Zaznacz delikatnie ołówkiem na jajku zakres rozprowadzania kleju i posmaruj nim jajko. Następnie przyklej wstążkę. Na początek dobrze jest przykleić dłuższy kawałek wstążki, który będzie wystawał poza jajko i dopiero po przyklejeniu odciąć nadmiar wstążki. W ten sposób dopasujesz ją idealnie do kształtu jajka. Postępuj tak z każdym jajkiem.

Jajka z filcu - ozdabianie

Krok 4. Przygotuj satynową wstążkę, tnąc  ją na równe kawałki (w projekcie każdy ma 18cm). Kawałków potrzebujesz tyle, ile masz jajek z filcu. Z kawałków formuj zawieszkę i jeden z końców przyklej do jajka. Drugi natomiast przymocuj poprzez przyszycie koralika w miejscu skrzyżowania się końców wstążki.

Filcowe pisanki gotowe! Teraz powieś je w wybranym przez Ciebie miejscu, gdzie będą się najlepiej prezentować.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane