Jak zrobić pisanki z filcu? Pomysł na ozdoby wielkanocne

kategoria: Zrób to sam Komentarze Data publikacji: 2022-04-14

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Jeżeli lubisz samodzielnie przygotowywać ozdoby świąteczne, to ten poradnik jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz prostą i szybką instrukcję, jak wykonać filcowe zawieszki w kształcie jajek, którymi możesz udekorować dom na Wielkanoc. To także ciekawy pomysł na drobny upominek świąteczny dla kogoś bliskiego, kto także lubi ozdabiać dom na święta. Do wykonania projektu można zaangażować także dzieci.

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet do klejenia Bosch PKP 18 E
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
171,99 zł
Pistolet do klejenia Bosch PKP 3,6 LI
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
315,99 zł

Potrzebne materiały:

  • kolorowy filc o grubości 2mm (w projekcie wykorzystano kolor szary i kremowy),
  • wstążka satynowa,
  • wstążki koronkowe, różne kolory,
  • koraliki.

Potrzebne narzędzia:

  • długopis do klejenia na gorąco Gluey Bosch,
  • nożyczki,
  • igła i nitka,
  • szablon jajka.

Długopis do kleju Gluey Bosch
Krok 1. Zacznij od przygotowania szablonu jajka. Możesz narysować go samodzielnie lub poszukać w Internecie. Jeśli masz już przygotowany szablon, to odrysuj jajko na filcowym arkuszu. Ilość jajek zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i od ilości filcu, jakim dysponujesz. W projekcie jajko ma wysokość 9cm.

Krok 2. Zastanów się, w jaki sposób chcesz ozdobić jajka. Jakich kolorów wstążek użyjesz. Wstążki koronkowe możesz zastąpić czymś innym. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Przygotuj też długopis Gluey do pracy lub inny pistolet do kleju, który posiadasz.

Krok 3. Zaznacz delikatnie ołówkiem na jajku zakres rozprowadzania kleju i posmaruj nim jajko. Następnie przyklej wstążkę. Na początek dobrze jest przykleić dłuższy kawałek wstążki, który będzie wystawał poza jajko i dopiero po przyklejeniu odciąć nadmiar wstążki. W ten sposób dopasujesz ją idealnie do kształtu jajka. Postępuj tak z każdym jajkiem.

Jajka z filcu - ozdabianie

Krok 4. Przygotuj satynową wstążkę, tnąc  ją na równe kawałki (w projekcie każdy ma 18cm). Kawałków potrzebujesz tyle, ile masz jajek z filcu. Z kawałków formuj zawieszkę i jeden z końców przyklej do jajka. Drugi natomiast przymocuj poprzez przyszycie koralika w miejscu skrzyżowania się końców wstążki.

Filcowe pisanki gotowe! Teraz powieś je w wybranym przez Ciebie miejscu, gdzie będą się najlepiej prezentować.

Przeczytaj też:
Jak zrobić podwieszany zielnik do kuchni? Projekt od marki Bosch Jak zrobić podwieszany zielnik do kuchni? Projekt od marki Bosch

Świeże zioła w naszej kuchni? Oczywiście, to możliwe. Domową uprawę różnorodnych ziół, np. bazylii, kolendry, mięty czy...

Czytaj cały artykuł
Ale... jajo! Narzedzia.pl przygotowują się do Świąt Ale... jajo! Narzedzia.pl przygotowują się do Świąt

Każdy z nas zna historię brzydkiego kaczątka, ale czy znacie historię brzydkiego jaja? Ta pierwsza nas zainspirowała, a ta druga...

Czytaj cały artykuł
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Bosch
Dodaj komentarz
* Pola wymagane