Szukasz oryginalnego łóżka-domku dla swojego dziecka? Zrób je sam! Przy odrobinie umiejętności i z pomocą elektronarzędzi Bosch z łatwością wykonasz każdy projekt! Zbierz materiały, chwyć narzędzia i postępuj krok po kroku z naszym poradnikiem.

Kup w Narzedzia.pl
Wkrętak akumulatorowy Bosch IXO V Basic
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
231
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
298
Wiertarko-wkrętarka Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomic
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
576,99
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostawa
wysyłka
8-11 dni
609
1 018
885

Prosty projekt łóżka-domku dla dziecka - niezbędne narzędzia i materiały

Bosch diy

Krok 1.

Na początek musimy przygotować cztery płyty ze sklejki (29x29cm) do wykonania półki. Na dwóch przeciwległych stronach płyt zaznacz po trzy punkty, w których następnie wywiercimy otwory (jeden po środku i dwa po każdej ze stron, w odległości 5cm od otworu środkowego). Odległość od krawędzi płyty powinna wynosić 9mm.

Bosch diy

Krok 2. 

Mocujemy płyty do stołu roboczego przy użyciu zacisku śrubowego i przy użyciu akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 Ergonomic i wiertła do drewna 3mm wywiercamy otwory w zaznaczonych miejscach. Podobnie postępujemy z płytą ze sklejki o wymiarach 29x21cm i 21x21cm.

Bosch diy

Krok 3.

Aby zmontować półkę, musimy skręcić ze sobą cztery płyty o takich samych wymiarach. Przyda się nam do tego wkrętarka akumulatorowa IXO i wkręty z łbem stożkowym 4x40mm, które mocujemy w nawierconych wcześniej otworach. Czynność tę powtarzamy przy kolejnych dwóch półkach.

Bosch diyBosch diy

Krok 4.

Aby wyciąć ścięty dach łóżka dla dziecka z dwóch dużych płyt (200x95cm), zaznaczamy po jednym punkcie na środku górnej krawędzi krótszego boku i po jednym na każdej z dłuższej krawędzi płyt, w odległości 40cm od zaznaczonego punktu środkowego na górze. Rysujemy linię łączącą punkty po bokach z punktem u góry tak, aby powstał zarys skośnego dachu. Następnie przy użyciu pilarki NanoBlade AdvancedCut 50 tniemy płyty wzdłuż wyznaczonych linii.

Bosch diyBosch diy

Zobacz także: Jak samodzielnie wykonać łóżko wiszące?

Krok 5.

Umieszczamy półki w dowolnym miejscu na jednej z dużych płyt i ołówkiem zaznaczamy otwory półek na płycie, a następnie wycinamy je za pomocą pilarki NanoBlade AdvancedCut50.

Bosch diy

Bosch diy

Krok 6.

Na drugiej dużej płycie, wiercimy otwory służące do zamocowania girlandy świetlnej, używając do tego wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 Ergonomic. Otwory wiercimy w dowolnych miejscach. Wkładamy żarówki girlandy świetlnej w otwory i mocujemy kabel z tyłu płyty, używając do tego zszywacza akumulatorowego PTK 3,6 LI.

Bosch diy

Krok 7.

Aby przykręcić pięć belek z kantówki do płyt ze sklejki, w pierwszej kolejności zaznaczamy pozycję belek na płytach ze sklejki tworzących dach i podłogę. Wkręty wprowadzamy w dwóch punktach ukośnych na belkach z kantówki. Zaznaczamy te punkty na płytach ze sklejki i nawiercamy otwory używając wiertarko-wkrętarki akumulatorowej PSR 18 LI-2 Ergonomic oraz wiertła do drewna 3 mm.

Bosch diyBosch diy

Krok 8.

Skręcamy ze sobą belki z kantówki i płyty ze sklejki przy użyciu wkrętarki IXO oraz śrub z łbem stożkowym (4,5x50mm). Rama łóżka dla dziecka jest już prawie gotowa!

Bosch diy

Krok 9.

Aby zainstalować półki, w pierwszej kolejności zaznaczamy trzy, równo rozmieszczone punkty pod otwory biegnące przez środek dolnej części każdej półki, a następnie nawiercamy otwory. Umieszczamy półki w wycięte otwory i przykręcamy je za pomocą wkrętów do drewna (4,5x50mm).

Bosch diy

Bosch diy

Stelaż łóżka gotowy! Teraz możesz położyć materac, dodać pościel, poduszki i pluszowe misie. Życzymy słodkich snów!

Komentarze
  • Ewa 2019-12-05

    Muszę zrobić dla mojego malucha, chociaż chyba postawimy na wersję z nogami :)

  • Tadek 2019-12-04

    Zrobiłem dla wnuka, jak nas odwiedza w weekend. Jest zachwycony!

Dodaj komentarz
* Pola wymagane