Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas wypełniony przygotowaniami świątecznymi, które szczególnie widać w naszych wnętrzach. Wśród świątecznych dekoracji nie może zabraknąć kalendarza adwentowego. Jak go wykonać? Przedstawimy prosty projekt kalendarza adwentowego, który z łatwością wykonamy z pomocą dzieci.

Kup w Narzedzia.pl
Dalmierz laserowy Bosch PLR 30C
dostawa
wysyłka
8-11 dni
377,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
329

Potrzebne materiały:

  • kolorowe arkusze brystolu,
  • sznurek,
  • samoprzylepne haczyki,
  • klipsy do papieru,
  • klej, ołówek, nożyczki,
  • dalmierz, np. Bosch Zamo.

Projekt DIY

Krok 1.

W pierwszym kroku zmierz szerokość okna, na którym zamierzasz umieścić dekorację. Możesz posłużyć się laserowym dalmierzem Bosch Zamo, którym szybko i dokładnie wyznaczysz odcinek. Następnie potnij sznurek na odpowiednio długie kawałki. Pamiętaj, że sznurek musi być nieco dłuższy niż szerokość okna, np. o dodatkowe 10cm z każdej strony, co pozwoli na zawiązanie pętelek na obu końcach. Pętelki posłużą jako zaczepy sznurka. 

Dalmierz Zamo Bosch

Krok 2.

Zawiąż pętelki na końcach każdego sznurka. Po obu stronach okna zamocuj samoprzylepne haczyki i zawieś na nich sznurki. W ten sposób masz już przygotowaną "ramę" swojej dekoracji, którą wystarczy wypełnić "treścią". Zaangażuj członków rodziny do wspólnego przygotowania dekoracji.

Rama kalendarza adwentowego

Krok 3.

Na sznurkach możesz przyczepić własnoręcznie wykonane obrazki, np. namalowane przez dzieci kartki kalendarza adwentowego lub zdjęcia. Możecie też samodzielnie narysować i powycinać szablony domku - płaskie lub trójwymiarowe. Jeśli wykonacie domki trójwymiarowe, w środku będzie można schować drobne niespodzianki na każdy dzień Adwentu, np. słodycze, sentencje czy życzenia na każdy dzień. Dzieci z pewnością będą zachwycone.

Elementy kalendarza adwentowego

Krok 4.

Gotowe domki przymocuj do sznurków klipsami do papieru. Dzięki temu Twoje pociechy będą mogły co rano zdjąć jeden domek przypisany do jednego dnia, wyjąć niespodziankę i odwiesić domek z powrotem. W nowym roku możesz zamienić okienny kalendarz adwentowy na tablicę informacyjną dla Twojej rodziny lub zastąpić domki noworocznymi postanowieniami.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane