Wygodny zlew, modny kran i ceramiczny blat – to elementy, o których musisz pamiętać robiąc remont kuchni..

Ostatnio modne i praktyczne stało się instalowanie w kuchni małego, okrągłego zlewu. Odkąd brudne naczynia najczęściej myjemy już tylko w zmywarkach, duże zlewy stały się zbędne. Montując mały zlew od razu zyskujesz więcej wolnej przestrzeni na blacie. Co najważniejsze, możesz zrobić to samodzielnie, nawet jeżeli Twój blat wykonany jest z płytek ceramicznych.

Proponowane narzędzia:

Zestaw Dremel TRIO oraz oryginalne akcesoria Dremel:
-końcówka do cięcia glazury (TR562)
-uniwersalna węglikowa końcówka do cięcia (TR563)
-przystawka do cięcia po linii i kole

Potrzebne materiały:

  • Okrągły zlew ze stali nierdzewnej
  • Designerska bateria kuchenna
  • Silikon sanitarny
  • Syfon do zlewu z przelewem
  • Rury do podłączenia do kanalizacji

Krok pierwszy
Fot. DremelRemontując kuchnię zdecydowałeś się na zamontowanie modnego blatu ceramicznego. Jest on bardzo efektowny i łatwo utrzymać go w czystości. Stalowy, okrągły zlew będzie fantastycznie prezentować się na takiej powierzchni. By zamontować taki zlew, potrzebujesz narzędzia Dremel TRIO z końcówką do cięcia glazury (TR562) i przystawką do cięcia po kole. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego narzędzia Dremel TRIO każde cięcie, nawet w płytkach ceramicznych, będzie idealnie równe i gładkie.
Zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca na nowy zlew – bezpośrednio nad kuchenną instalacją kanalizacyjną, dokładnie po środku blatu, między ścianą i jego brzegiem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cięciem nie osłabisz konstrukcji blatu. Teraz zaznacz obwód zlewu na powierzchni blatu kuchennego.
Najlepiej jest odwrócić zlew do góry nogami i ołówkiem odrysować jego kształt (patrz: zdjęcie obok). Teraz zmierz szerokość brzegu zlewu, który będzie opierać się na blacie. Wewnątrz obrysu narysuj drugi okrąg, mniejszy od pierwszego o szerokość brzegu zlewu. Gumką wytrzyj obrys, który wykonałeś na początku.

Krok drugi
Fot. DremelUżywając Dremel TRIO z końcówką do cięcia glazury (TR562) wytnij otwór w blacie z płytek ceramicznych wzdłuż narysowanej linii.
W równym cięciu po okręgu pomoże Ci przystawka do cięcia po kole o maksymalnym promieniu 160 mm. W analogiczny sposób wytnij otwór w drewnianej podstawie ceramicznego blatu, także używając Dremel TRIO, tym razem z zamontowaną uniwersalną węglikową końcówką do cięcia (TR563).

 

 

Krok trzeci
Fot. DremelNa blacie zaznacz ołówkiem obwód podstawy baterii kuchennej. Wybierz miejsce oddalone o ok 15 cm od otworu, który przygotowałeś na zlew. Następnie wzdłuż zaznaczonej linii wytnij otwór, zarówno w ceramicznym blacie, używając Dremel TRIO z końcówką do cięcia glazury (TR562), jak i w drewnianej podstawie blatu, zmieniając końcówkę na uniwersalną węglikową końcówką do cięcia (TR563). Pamiętaj o przystawce do cięcia po kole, która zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

Krok czwarty
Fot. DremelBy zlew nie przeciekał musisz uszczelnić miejsce jego styku z blatem silikonem sanitarnym. Na początku nałóż szeroką warstwę silikonu na krawędź otworu przygotowanego pod nowy zlew. Dopiero teraz zamontuj zlew w blacie i nałóż drugą, tym razem cienką warstwę silikonu wzdłuż krawędzi zlewu. Nadmiar silikonu zdejmij palcem zamoczonym w roztworze wody i płynu do mycia naczyń. Dzięki temu zabiegowi będziesz mieć pewność, że zlew nie będzie przeciekać.

 

Fot. DremelZamontuj nową baterię kuchenną zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta kranu.
Teraz czas podłączyć całą konstrukcję do źródła wody i kanalizacji. Pamiętaj, aby zakręcić zawory doprowadzające wodę ciepłą i zimną do kuchni. Podłącz źródło wody do kranu używając klucza francuskiego i zestawu uszczelek. Pod zlewem zamontuj syfon z przelewem i podłącz go do rur kanalizacyjnych. Możesz także poprosić zawodowego hydraulika, by zrobił to za Ciebie.

 
 - Efekt ostateczny


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane