Chociaż do zimy zostało jeszcze trochę czasu to przymrozki już dają się we znaki roślinom w naszym ogrodzie. Jak zatem należy o nie zadbać?

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie roślin przed działaniem niskich temperatur jest stosowanie materiałów izolacyjnych zarówno tych kupionych w sklepach jak i przygotowanych samodzielnie.

Byliny możemy okryć liśćmi lub ściółką. Krzewom ozdobnym warto zafundować kopczykowanie czyli obsypywanie pędów kopczykami z ziemi.

Jeżeli w ogrodzie mamy młode drzewa i krzewy warto pomyśleć o owinięciu ich słomą oraz płótnem. Pamiętajmy o zawinąć rośliny luźno , by nie połamać gałęzi i pozwolić im swobodnie oddychać. Coraz częściej korzysta się również z owinięcia drzew bambusowymi matami. Nigdy nie owijajmy roślin folią, gdyż spowoduje to  pękanie kory, obumieranie pędów i rozwinięcie się grzybicy.

 

Co z grządkami?

Tutaj możemy zastosować tak zwane tunele foliowe. Można przygotować je samemu poprzez rozpostarcie foli na przygotowanych wcześniej pałąkach. Pamiętajmy przy tym o codziennym wietrzeniu tuneli, aby zapewnić im dostęp do świeżego powietrza.

Jeżeli nasze rośliny są małe jako ochrona może posłużyć nam gazeta, podtrzymywana po bokach przez kopczyk ziemi.

Jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych jest agrowłóknina, która doskonale chroni a jednoczenie utrzymuje prawidłową wymianę powietrza oraz przepuszcza promienie słoneczne. Co więcej nie jest to produkt jednorazowy, więc jej zakup jest jak najbardziej opłacalny.

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane