Jesień to czas wzmożonego opadania liści. Już sama myśl o uprzątnięciu ich spędza Ci sen z powiek? Rozwiązaniem problemu jest odkurzacz do liści. Oczyści chodnik z liści, zamiecie taras czy podjazd, a nawet wyzbiera okruchy tłuczonego szkła. Z dmuchawą do liści porządek wokół posesji to żaden problem.

Kup w Narzedzia.pl
Dmuchawa/odkurzacz Greenworks GD40BVK4
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
994,99
Dmuchawa/odkurzacz 2w1 Dedra SAS+ALL 18V DED7072
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
222
Odkurzacz ogrodowy Ryobi ONE+ RBV1850
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
938
Odkurzacz ogrodowy Graphite 58G036
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
359,99
Odkurzacz do liści Einhell GE-CL 36 Li E Solo
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
469,90
Odkurzacz/dmuchawa do liści Bosch UniversalGardenTidy
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
479

Odkurzacz do liści zamiast grabi

Ręczne, uciążliwe grabienie to już przeszłość, dzięki dmuchawie do liści. Odkurzacz ogrodowa pozwoli Ci osiągnąć absolutny porządek w ogrodzie i to niewielkim nakładem sił. Szybko i sprawnie zbierze opadające liście, igły, korę i szyszki, trawę oraz inne zanieczyszczenia. Wszelkie odpady są gromadzone do worka, skąd łatwo będzie je przenieść na taczkę, kompostownik, czy usunąć z posesji. Ręczne, uciążliwe grabienie to już przeszłość, dzięki odkurzaczowi do liści. Dmuchawa ogrodowa pozwoli Ci osiągnąć absolutny porządek w ogrodzie i to niewielkim nakładem sił. Szybko i sprawnie zbierze opadające liście, igły, korę i szyszki, trawę oraz inne zanieczyszczenia. Wszelkie odpady są gromadzone do worka, skąd łatwo będzie je przenieść na taczkę, kompostownik, czy usunąć z posesji. Ponadto usunie z miejsc trudno dostępnych wszelkie śmiecie, mech, drobne chwasty, itp.

Odkurzacz do liści idealnie sprawdzą się na niewielkich terenach – w domu, ogrodzie, na działce oraz tam, gdzie jest niewiele drzew liściastych. Dmuchawa jest doskonałym rozwiązaniem, którzy gromadzą suche odpady biodegradowalne w kompostowniku. Na rynku dostępne są dmuchawy do liści elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Urządzenie elektryczne jest ekologiczne, mniej uciążliwe – operator nie musi wydychać spalin – pracuje ciszej. Minusem jest w tym przypadku ograniczenie wynikające z podłączenia dmuchawy do źródła prądu, ciągnących się kabli, konieczności podłączenia przedłużaczy, itp.

Alternatywą jest odkurzacz do liści zasilany akumulatorem. Musimy jednak pamiętając, że czas pracy takiego urządzenia będzie ograniczony. Można również zdecydować się na spalinowy odkurzacz do liści, która oferuje znacznie wyższą moc i jest uniezależniona od źródła prądu. Odkurzacz do liści spalinowy nie jest jednak pozbawiony wad – wydziela spaliny, a jej praca jest zdecydowanie głośniejsza, trzeba również pamiętać o uzupełnianiu w niej paliwa. Zastanawiając się nad wyborem najodpowiedniejszej dla siebie dmuchawy ogrodowej trzeba wziąć pod uwagę, że im większa moc urządzenia, tym silniejszy strumień wydmuchiwanego powietrza.

Odkurzacz do liści

Odkurzacz ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz do liści jednocześnie zgrabia i zbiera liście. Po czym wszystkie zebrane odpadki oraz roślinne pozostałości umieści w worku lub pojemniku, z którego bez problemu będziesz mógł wrzucić je wprost do śmietnika lub kompostownika. Niektóre modele odkurzaczy do liści są dodatkowo wyposażone w funkcję rozdrabniacza, co pozwala zmniejszyć objętości zebranych resztek. Należy jednak pamiętać, że nie będzie się nadawał do uprzątania terenów, na których znajduje się żwir bądź kamienie.

Do pracy na rozległych terenach idealna okaże się dmuchawa do liści z dużym workiem – 25-70l – aczkolwiek im większy tym cięższy. Sprawia to również, że odkurzaczem trudniej się manewruje. O sile zasysania dmuchawy do liści decyduje moc urządzenia, dlatego też na terenach, gdzie mamy dużą ilości spadających liści trzeba wybrać mocniejszy odkurzacz. Odkurzacze do liści stworzono dla szybkiego i sprawnego uprzątnięcia liści, opadających igieł i innych, drobnych śmieci. Nie dziwi zatem fakt, że w ostatnim czasie dmuchawy do liści, stając się często wybieranym, uniwersalnym sprzętem ogrodowym.

Komentarze
  • Tomasz 2014-09-15

    Najlepsza jest dmuchawa do liści to Stiga SBL 260 H. Mam i używam. Doskonale zdaje egzamin. Na pewno nie wymieniłabym na żadną inną.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane