Obecnie coraz więcej domów, ale też miejsc publicznych, zdobionych jest płytami wielkoformatowymi. Dzieje się tak, ponieważ produkty te imponują swoimi rozmiarami i nierzadko designem. Jednak, aby płyty wielkoformatowe mogły faktycznie wywołać pożądany efekt, należy je odpowiednio obrobić i przetransportować bezpiecznie w dane miejsce. Należy pamiętać, że komponenty te potrafią być naprawdę kruche i podatne na uszkodzenia, dlatego bardzo często do ich bezpiecznego przenoszenia należy użyć specjalistycznych sprzętów. Dzięki nim żadna płyta wielkoformatowa nie ulegnie uszkodzeniu, a my będziemy cieszyć się wspaniałym efektem wizualnym.

Kup w Narzedzia.pl
Zestaw do przenoszenia płyt porcelanowych Rubi 18910
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 789
7 249

Coraz chętniej wybierane płyty wielkoformatowe

Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o montowaniu płyt wielkoformatowych. Jednakże trendy się zmieniają, a dodatkowo właściwości płyt wielkoformatowych jest tak dużo, że nikogo nie powinno dziwić, że materiały te pojawiają się w wielu budynkach. O jakich właściwościach mowa?

 • Wykonane są z bardzo twardego materiału odpornego na zarysowania. Nie wskazane jest jednak używanie na nich noża ceramicznego.
 • Cechują się długą żywotnością i odpornością na ścieranie.
 • Powierzchnia płyt jest odporna na zaplamienia, ponieważ wykazuje bardzo niską porowatość.
 • Nie wchłaniają cieczy, dzięki czemu ich świetny stan wizualny utrzymuje się bardzo długo.
 • Nie niszczą się pod wpływem kwasów, więc wylanie na płytę np. octu, nie stanowi zagrożenia.
 • Nie wymagają nadmiernej konserwacji, ponieważ łatwo się je czyści.
 • Mogą mieć kontakt z żywnością, ponieważ nie utrzymują się na nich bakterie.
 • Dostępne są w różnym designie np. imitacji marmuru czy drewna.
 • Zmienne czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV nie mają wpływu na wizualną atrakcyjność płyt.
 • Ich zastosowanie jest wszechstronne. Mogą być użytkowane m.in. jako blaty, na podłodze czy na ścianach.

Wszystko to sprawia, że coraz więcej klientów sięga po płyty wielkoformatowe. Zatrudniają fachowców z odpowiednim sprzętem do przenoszenia i obróbki płyt formatowych, dzięki czemu mają pewność, że końcowy efekt będzie zgodny z ich oczekiwaniami.

Transport płyt wielkoformatowych

W jaki sposób transportować płyty wielkoformatowe? Specjalistyczne sprzęty Rubi

Na rynku można znaleźć wiele różnych sprzętów pozwalających na bezpieczny transport płyt wielkoformatowych. Jednym z polecanych systemów jest Slab System Rubi, który stanowi kompletny zestaw akcesoriów i narzędzi do transportu płyt wielkoformatowych. Firma Rubi przygotowała przenośniki Slim Easy Trans i Slab Trans Heavy Duty, które są w pełni dopasowane do danego rodzaju płyt wybranych przez użytkownika.

System Easy Trans wyposażony jest w 10 przyssawek, które sprawdzą się w przypadku powierzchni gładkiej, chropowatej i minimalnie strukturalnej. Maksymalny udźwig tego przenośnika wynosi 120 kg, jednak wówczas należy dodać dwie dodatkowe przyssawki na każde obciążenie o wadze 10 kg. Standardowy udźwig systemu wynosi 60 kg. Ergonomiczne ułożenie uchwytów pozwala na przenoszenie płyt wielkoformatowych nawet przez 4 osoby. Aby zwiększyć sztywność konstrukcji systemu podczas przenoszenia bardzo ciężkich płyt, należy wyposażyć przenośnik w dwie dodatkowe belki poprzeczne.

System Slab Trans Heavy Duty został zaprojektowany do pracy z bardziej wymagającymi materiałami. Dzięki niemu można przetransportować najcięższe płyty o grubości nawet powyżej 8 mm i o wymiarach do 120 x 360 cm. Przyssawki systemu, które sprawdzają się w przypadku każdej powierzchni, mają po 20 cm średnicy i wyposażone są w pompkę, dzięki której jeszcze lepiej przylegają do danej faktury. Oprócz 6 dużych przyssawek system posiada dwie poprzeczne belki, które wzmacniają całą konstrukcję. Jego maksymalny udźwig wynosi 140 kg.

Oba systemy zostały wyposażone w wysuwane prowadnice pozwalające na regulację długości systemu od 160 do 320 cm. Nie posiadają dużej wagi, ponieważ są wykonane z aluminium. Dzięki temu ich transport nie sprawia trudności.

Transport płyt wielkoformatowych

W serii Slab System można znaleźć również wózek do transportu płyt wielkoformatowych, który przeznaczony jest do współpracy z przenośnikami wymienionymi powyżej. Cechują go kompaktowe wymiary i niska waga, dzięki czemu zabiera tylko tyle miejsca, ile faktycznie potrzebuje. Aluminium, z którego jest wykonany, zapewnia mu wytrzymałość i stabilność. Wózek wyposażony jest w ramię pozwalające na łatwe rozładowywanie i załadowywanie płyt wielkoformatowych. Ramię można szybko i łatwo złożyć, aby bez problemu przejść przez standardową futrynę drzwi. Dodatkowo wózek posiada 4 obrotowe kółka z systemem blokady i hamowania oraz gumowe zakończenia zapobiegające ewentualnym uszkodzeniom materiałów.

Bezpieczne transportowanie płyt wielkoformatowych jest możliwe, właśnie dzięki profesjonalnym narzędziom, którymi dzieli się ze swoimi klientami firma Rubi. Przenoszenie tego typu materiałów w rękach i odłożenie go w nieodpowiednie miejsce grozi zniszczeniem materiału i nadszarpnięciem budżetu, a także zdrowia. Należy pamiętać, że płyty wielkoformatowe są ciężkie, co może mieć wpływ na przeciążenie i wady kręgosłupa.

Komentarze
 • Andrzej 2021-10-06

  taki wozek chyba byłby spoko, u mnie raczej przewożenie będzie wygodniejsze niz przenoszenie.

 • radek 2021-05-07

  kupilismy do pracy taki system, koniec z przecieta od materialu skora na rekach. no niektorych rzeczy to sie zadnymi rekawiczkami nie dalo bezpiecznie przeniesc, zadnymi.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane