Za oknem chlapa. Pokażemy Ci jak zrobić wycieraczkę do obuwie. Okaże się niezawodna i z powodzeniem posłuży do zabezpieczania podłogi i dywanów przed brudnym i mokrym obuwiem. Wycieraczka jest idealna na roztopy oraz mokre dni, które przed nami.

Wycieraczka (rys. 80), którą można wykonać z odpadów drewna, składa się z dziesięciu listew poziomych (a) połączonych dwoma równoległymi listwami (b).
Pracę rozpoczniemy od przygotowania poziomych listew. W tym  celu wystaramy się o dziesięć odcinków sosnowej listwy o przekroju kwadratowym (30x 30mm). Do przygotowania listewek potrzebna będzie pilarka Skil F0151052AA, Black&Decker CD601, akumulatorowa pilarka tarczowa Makita HS300DW itp.

Długość odcinków powinna wynosić około 500mm (rys. 80a). Następnie listwy zestrugamy tak, aby ich przekrój zmienił się z kwadratowego w trapezoidalny o podstawach 5 i 30mm. Obrobione w ten sposób listwy oszlifujemy, np. szlifierką PSM 10,8LI Bosch z drobnoziarnistym papierem ściernym, aby usunąć nierówności powstałe na skutek rżnięcia i strugania. Listwy łączące (rys. 80b) wykonamy z kawałka sosnowej deski. Przekrój jednej listwy powinien wynosić 15x40mm, a jej długość 345 mm.
Połączenia wszystkich listew wykonamy za pomocą gwoździków długości 30-35mm (rys. 81)  Listwy poziome powinny znajdować się w odległości 5mm od siebie.


Na  zakończenie pracy wszystkie powierzchnie  wycieraczki  pokryjemy pokostem, wcierając go w drewno małą szmatką. Wymiary wycieraczki mogą oczywiście być zmienione według uznania i potrzeby.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane