Lato powoli nas opuszcza. Czas na jesienne porządki w ogrodzie. Jeśli porządnie i o czasie wykonasz wszelkie prace, to w przyszłym roku cieszyć się będziesz pięknym ogrodem. Marka ITAMATI wprowadziła na rynek nowości, które zmienią przykry obowiązek w samą przyjemność.

Czas na aerację

Do istotnych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie należy aeracja, czyli napowietrzanie trawnika. Warto ją przeprowadzić przed nadejściem zimy. Aeracja polega na nakłuwaniu trawnika na całej powierzchni. Niezbędny jest do tego aerator, który rozluźnia zbite podłoże, poprawia stosunki wodnopowietrzne w glebie oraz pobudza rozwój systemu korzeniowego traw i ułatwia pobieranie przez nie nawozów. Na trawnikach ozdobnych przeprowadza się aerację powierzchniową – na głębokość około 3cm. Aerację można wykonać walcem do wyrównywania darni z kolczastymi nakładkami, a na małym trawniku – specjalnymi nakładkami z kolcami, zakładanymi na but. Doskonałym rozwiązaniem okażą się buty do aeracji ITAMATI.

Buty do aeracji ITAMATI GS2051

Oczka wodne przed zimą

Gdy jesteśmy posiadaczami niedużego lub płytkiego oczka wodnego zimą może ono zamarznąć do dna. Oczka foliowe często ulegają zimą uszkodzeniu, bowiem pęczniejący lód prowadzi do przebicia folii. Z niedużego stawu warto na zimę spuścić całkowicie wodę. Uchroni to nas przed jego zniszczeniem. Niezbędna okaże się pompa do wody ITAMATI. Dzięki pompie zanurzeniowej ITAMATI skutecznie wypompujesz wodę z oczek i stawów, a nawet zalanej piwnicy.

Przygotujmy drzewa do zimy

Dokładnie przyjrzyj się gałęziom. Stare czy połamane należy usunąć. Grube konary najlepiej obcina się piłą łańcuchową. Godna uwagi jest elektryczna piła łańcuchowa ITAMATI, która znacznie ułatwia i przyspiesza pracę przy ścinaniu konarów i cięciu ich na mniejsze części, a ponadto przygotowaniu drewna do kominka.

Pilarka elektryczna ITAMATI SF7J112

Po jesiennych porządkach pozostaje dużo różnorodnych odpadów - od materiału zielonego, przez gałązki krzewów, aż do twardych i suchych gałęzi drzew. Co z nimi robić? Ścięte gałęzie i chore pędy uprzątniesz, dzięki rozdrabniaczowi. Powstanie w ten sposób materiał, który może posłużyć jako ściółka ochraniająca rośliny przed mrozem. Idealnym rozwiązaniem jest rozdrobnienie odpadów i przerobienie ich na kompost, który przyda się w każdym ogrodzie. Stosując specjalne rozdrabniarki ogrodowe, nawet grube i twarde konary mogą stać się pożytecznym surowcem kompostowym. Doskonały do tego typu działań jest rozdrabniacz do gałęzi ITAMATI.

Zabezpiecz rośliny przed mrozem

Jesienią należy zabezpieczyć byliny przed mrozem oraz przed zamarznięciem gleby. Można zrobić to przez ściółkowanie gleby korą lub rozdrobnionym materiałem, który powstaje po pracy rozdrabniacza ITAMATI. Ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności. Na większe rośliny możesz założyć specjalne osłony ITAMATI.

Zabiegi kosmetyczne

Jesień, to czas opadania liści. Na działce, gdzie jest dużo drzew liściastych, sprzątanie może ułatwić elektryczny odkurzacz do liści. Dmuchawa do liści ITAMATI skutecznie zasysa z trawnika i innych powierzchni liście, gałązki, ściętą trawę, szyszki. Zebrane w ten spoób i dobrze wysuszone liście można wykorzystać także do okrywania na zimę roślin wrażliwych na mróz.

Odkurzacz do liści ITAMATI

Natomiast do oczyszczania twardych powierzchni służą zamiatarki, które pozwalają oszczędzić Twój czas i energię. Zamiatarka ITAMATI jest także przydatna do sprzątania śmieci i piasku z kostki brukowej lub innych nawierzchni utwardzonych. Zamiatarka pozwoli Ci oczyścić podjazd, taras.

Dzięki wszystkim czynnościom, w których pomocne okazały się narzędzia ITAMATI Twój ogród jest gotowy do zimowania. Sprzęty ogrodnicze ITAMATI sprawią, że żmudna praca w ogrodzie stanie się czystą przyjemnością.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • marcin303 2013-10-12

    podczas jesiennych porządków, przynajmniej u mnie największą zmorą jest grabienie liści... dlatego zakupiłem w ostatnim tygodniu dmuchawę do liści SBL 260 H od Stigi i już nie takie straszne i męczące to jest, w końcu plecy mnie nie bolą jak po godzinie tradycyjnego grabienia lisci ;]

* Pola wymagane
Dodaj komentarz