Frezarka górnowrzecionowa Bosch GOF 1250 LCE jest przeznaczona do profesjonalnego frezowania drewna. Została oddana w ręce fachowca, który przetestował urządzenie i ocenił funkcjonalność, jakość obróbki, a także wygodę użytkowania elektronarzędzia. Sprawdź, jak frezarka Bosch sprawdza się m.in. przy wykonywaniu gniazd pod profile LED, czy pod uchwyty wpuszczane.

Innowacyjna budowa

Zacznijmy od samej konstrukcji. Pierwsze, co rzuca się w oczy po wyjęciu urządzenia z walizki systemowej L-BOXX, to budowa elektronarzędzia. Frezarka górnowrzecionowa GOF 1250 LCE Bosch różni się bowiem od tradycyjnych frezarek. Jej korpus jest przekręcony o 45° w porównaniu do innych modeli. Takie ułożenie daje lepszą widoczność obrabianego elementu, a tym samym zwiększa precyzję frezowania.

frezarka Bosch, frezarka górnowrzecionowa GOF 1250 LCE Bosch, frezowanie gniazda pod uchwyt wpuszczany

Zobacz także: Jaką frezarkę górnowrzecionową wybrać? Top5 frezarek dla amatorów

Funkcjonalność

Frezarka posiada regulację głębokości frezowania, co pozwala na precyzyjne wykonywanie gniazd. Głębokość po zbazowaniu narzędzia w punkcie „0” bardzo łatwo ustawić pokręcając pokrętłem. Kręcimy tak długo aż na elektronicznym wyświetlaczu pojawi się żądana wartość. Należy pamiętać aby wartość była ujemna. Głębokość możemy ustawić precyzyjnie, ponieważ skala jest z dokładnością do 0,05mm. Za pomocą frezarki górnowrzecionowej GOF 1250 LCE Bosch możemy wykonywać frezowanie wstępne, pośrednie i na zadaną głębokość dzięki trzystopniowemu odbojowi głębokości. Ponadto możemy wyregulować wrzeciono (6 ustawień). Na precyzję frezowania ma także wpływ prowadnica, dzięki której można robić równoległe rowki. Urządzenie zaopatrzono także w praktyczne mocowanie pierścienia kopiującego, który został wykorzystany do wykonania gniazda pod uchwyt wpuszczany. Wymiana pierścienia polega na naprężeniu sprężyny mocującej, wciśnięciu pierścienia w gniazdo i zwolnieniu wcześniej naprężonej sprężyny. 

frezarka górnowrzecionowa Bosch GOF 1250 LCE, frezowanie drewna, robienie gniazd pod profil LED

Wykonanie określonej pracy wiąże się również z wyborem odpowiedniego frezu, zobacz: frezy do frezarek

Komfort pracy

Na wygodę użytkowania frezarki Bosch GOF 1250 LCE wpływa system odsysania pyłu, oświetlenie, łagodny rozruch, wyprofilowane rękojeści, jak też długość kabla zasilającego. Urządzenie zaopatrzono w przyłącze do podłączenia odkurzacza, dzięki czemu w łatwy sposób pozbędziemy się wiórów i pyłu powstałych podczas frezowania drewna. Elektronarzędzie GOF 1250 LCE wyposażono w kabel o długości ok. 3m, co pozwala operatorowi na swobodną pracę. Ważnym udogodnieniem jest oświetlenie miejsca pracy 6 diodami, które zwiększają widoczność obrabianego elementu, co wpływa na precyzję obróbki. Do plusów możemy także zaliczyć łagodny rozruch, który sprawia, że urządzenie nie szarpie przy wchodzeniu na wyższe obroty. Jeśli chodzi o ergonomię urządzenia to warto wspomnieć o rękojeściach. Tak, jak przy każdej frezarce, są dwie rękojeści. Odpowiednio wyprofilowane pozwalają na pewny chwyt i zapewniają kontrolę nad narzędziem.

frezarka górnowrzecionowa Bosch GOF 1250 LCE

Frezarka górnowrzecionowa Bosch - w skrócie:

  • Polecana profesjonalistom
  • Precyzyjna regulacja głębokości frezowania do 0.05mm
  • Elektroniczny wyświetlacz ułatwia ustawienie żądanej głębokości
  • GOF 1250 LCE odznacza się innowacyjną budową z korpusem przekręconym o 45 stopni
  • Łagodny start - brak szarpania przy wchodzeniu na wyższe obroty
  • Łatwe mocowanie pierścienia kopiującego: naprężenie sprężyny - wciśnięcie pierścienia - zwolnienie sprężyny
  • Porządek w miejscu pracy dzięki systemowi odsysania pyłu
  • Oświetlenie miejsca pracy - pozwala dokładnie śledzić przebieg frezowania
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane