Saint – Gobain Abrasives sp. z o.o. zdobła Złoty Medal MTP za innowacyjną linię średnic NORTON 1-2-3 na targach ITM Poland 2007 w Poznaniu.

W dniach 11-14 czerwca br. w Poznaniu odbyła się kolejna edycja targów Innowacje-Technologie-Maszyny (ITM Poland). W tegorocznych targach udział wzięło 1300 wystawców a liczbę zwiedzających szacuje się na ponad 22000.
W tym roku firma Saint-Gobain Abrasives zaprezentowała podczas targów nowy produkt - linię ściernic Norton 1-2-3. Produkt ten zyskał uznanie zarówno klientów jak i jury konkursowego. Zdobycie Złotego Medalu MTP przez Norton 1-2-3 to potwierdzenie innowacyjności i najwyższej jakości produktu. Jest to już trzeci Złoty Medal MTP przyznany naszym produktom.
Norton 1-2-3 to niezwykle innowacyjne tarcze, tworzące nową jakość w temacie cięcia, szlifowania i polerowania za pomocą jednej ściernicy. Obecne rozwiązania wymagają stosowania odrębnych ściernic do każdej z tych aplikacji. Dzięki zastosowaniu potrójnego wzmocnienia mechanicznego z włókna szklanego możliwe jest teraz bezpiecznie wykonywanie trzech różnych operacji za pomocą jednej i tej samej tarczy. Powoduje to znaczne skrócenie procesów oraz podniesienie komfortu pracy. Znak OSA (Organization for Safty Abrasives) widniejący na etykiecie produktu jest potwierdzeniem jego bezpieczeństwa i najwyższej jakości.
Złoty Medal MTP to wyróżnienie przyznawane od 1979 r. najlepszym produktom eksponowanym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nagroda ta cieszy się dużym uznaniem zarówno producentów, jak i nabywców. Jej celem jest promocja na rynku polskim i światowym produktów charakteryzujących się najwyższą jakością i innowacyjnością.
Tegoroczne jury pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Adama Mazurkiewicza, dyrektora Instytutu Technologii Eksploatacji Państwowego Instytutu Badawczego w Radomiu, nagrodziło 16 produktów, w tym ściernice produkowane przez Saint-Gobain Abrasives. Norton 1-2-3 to niezwykle innowacyjne tarcze tworzące nową jakość - jedną tarczą można ciąć, szlifować i polerować. Obecne dotąd na rynku rozwiązania wymagają stosowania odrębnych ściernic do każdej z tych operacji. Dzięki zastosowaniu potrójnego wzmocnienia mechanicznego z włókna szklanego, możliwe jest teraz bezpieczne wykonywanie trzech różnych operacji za pomocą jednej tarczy. Powoduje to znaczne skrócenie procesów oraz zwiększenie komfortu pracy. Odpowiednio dobrana mieszanka ziarna gwarantuje wyjątkowo długą żywotność tarczy oraz doskonałe i jednolite rezultaty polerowania, porównywalne do konwencjonalnych produktów.
Saint-Gobain Abrasives z siedzibą w Kole to największy w Polsce i jeden z największych na świecie producentów materiałów ściernych. Produkty firmy znajdują zastosowanie niemal we wszystkich gałęziach przemysłu, służą do obróbki różnego rodzaju materiałów: stali, żeliw, tworzyw sztucznych, a także szkła i drewna.
W Polsce firma Saint-Gobain Abrasives obecna jest od 1998 roku. W 1999 roku do jej struktur dołączyła Fabryka Materiałów i Wyrobów Ściernych Korund z siedzibą w Kole. Kilka kolejnych lat poświęcono na jej restrukturyzację i modernizację dostosowując zakład do światowych standardów.
Dziś fabryka w Kole jest jednym z najbardziej nowoczesnych i znaczących obiektów tego typu na świecie. Wdrożono w niej Zintegrowany System Zarządzania obejmujący procesy związane z jakością produktu, ochroną środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, certyfikowane według norm PN-ISO 9001, PN ISO 14001 oraz PN-N-18001.
Firma Saint-Gobain Abrasives należy do grona największych pracodawców i inwestorów w regionie wielkopolskim. Zatrudnia prawie 1000 osób. Nadrzędnym celem pracowników Saint-Gobain Abrasives jest ciągłe doskonalenie produktów i usług. Dostęp do najnowszych osiągnięć i technologii pozwala wzbogacić ofertę o nowoczesne, światowej jakości narzędzia dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane