Czym jest hydroponika? Brzmi groźnie? Ależ skąd! Hydroponika to nowoczesna metoda uprawy kwiatów. Każde dziecko wie, że roślinom potrzeba do życia światła, powietrza, wody i soli mineralnych… ziemi? Otóż nie.

Uprawa roślin doniczkowych kojarzy się wszystkim  z umieszczaniem ich w ziemi, która wydaje się niezbędna do prawidłowego rozwoju. Pokażemy Wam, że może być inaczej.  Nie wszystko bowiem musi odbywać się według przyjętych norm. Uprawa roślin doczekała się unowocześnienia w postaci sposobu zwanego hydroponiką. Choć metoda ta, znana jest od początku XX wieku, jeśli chodzi o uprawę domową stanowi innowację i zdobywa coraz to nowych zwolenników. Dlaczego? Przekonaj się sam.

 

Udogodnienie!

Hydroponika jest wyjątkowo łatwym i prostym sposobem uprawy roślin doniczkowych. To nowoczesne rozwiązanie może przekonać nawet największych leniuchów, którzy stronili od uprawy roślin, by nie mieć kłopotów z wymianą ziemi, regularnym podlewaniem i nawożeniem. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią obcować z roślinami, lecz nie mają czasu otaczać ich specjalną troską. Warto się nad nią zastanowić zwłaszcza, jeśli mamy mało czasu i nie zawsze pamiętamy o naszych zielonych domownikach. Jest to idealne rozwiązanie w XXI wieku, w którym cierpimy na ciągły brak czasu.

 

Same zalety

Brak wykorzystania ziemi, to nie jedyny pozytywny aspekt. Przy tradycyjnej metodzie uprawy roślin doniczkowych spada na nas obowiązek ciągłego podlewania i nawożenia. Niektórzy mają też problem z określeniem, ile wody trzeba dostarczyć roślinie, by jej nie zalać ani nie zasuszyć. Nie mówiąc już o nawożeniu. Na szczęście, są inne, mniej pracochłonne metody uprawy. Stosując hydroponikę, nie musimy roślin często podlewać, nawozić i przesadzać ani drżeć o ich los, gdy nas długo nie ma w domu. Do hydroponiki potrzebujemy specjalnych doniczek, które pozwalają na zastąpienie ziemi obojętnym chemicznie, ceramicznym granulatem nasączonym wodą ze składnikami pokarmowymi. Metoda ta jest bardzo korzystna i wygodna. Dzięki doniczkom Prosperplast możemy zapomnieć o bałaganie z ziemią i uschniętym kwiatom, o których zapomnieliśmy w codziennym zabieganiu.

 

Brzmi nierealnie? A jednak…

Jeżeli chcemy zastosować hydroponikę potrzebujemy doniczek Prosperplast. Dzięki zastosowanej  przy ich projektowaniu nowoczesnej technologii uprawa roślin nie stanowi problemu. Hydroponika polega na tym, że korzenie znajdują się w naczyniu wewnętrznym z tworzywa sztucznego, wypełnionym obojętnym podłożem (np. keramzytem). Naczynie wewnętrzne wraz ze wskaźnikiem pokazującym optymalny poziom wody, znajduje się w naczyniu zewnętrznym, które wypełnione jest wodą z dodatkiem składników pokarmowych.

 

Jak przygotować rośliny do nowego sposobu uprawy?

Jeśli chcemy roślinę przestawić na hydroponiczny typ pielęgnacji, musimy wyjąć ją z doniczki, moczyć bryłę korzeniową przez okres 2 godzin w letniej wodzie, a następnie usunąć ziemię z korzeni. Musimy to robić bardzo delikatnie, by nie uszkodzić bryły korzeniowej. Tak przygotowaną roślinę wkładamy do ażurowego wkładu hydroponicznego i zasypujemy granulatem ceramicznym. Następnie instalujemy wskaźnik poziomu wody we wkładzie hydroponicznym i całość płuczemy pod prysznicem. Roślinę wkładamy do wodoszczelnej osłonki i wlewamy wodę. Po upływie 2 tygodniach aplikujemy specjalny nawóz do hydroponiki. Przez kolejne kilka tygodni winniśmy pamiętać o regularnym zraszaniu roślin i granulatu.

 

Podsumowując…

Rośliny uprawiane metodą hydroponiki znajdują zastosowanie w biurach, centrach handlowych, restauracja, bankach, a także w domach i mieszkaniach. Dzięki tej metodzie łatwiej o utrzymanie higieny, większego komfortu i piękna. Ten nowoczesny sposób uprawy roślin sprawia, że nie musimy sami pamiętać o podlewaniu i nawożeniu, podpowiada nam to bowiem wskaźnik zamontowany w doniczce COUBI set DUKS, DUWS.

Ponadto hydroponika daje możliwość pozostawienia roślin bez pielęgnacji na dłuższy okres czasu. Nowoczesne donice bez podstawek Prosperplast  są idealnym rozwiązaniem dla zapracowany i zabieganych, leniuch i ludzi, którzy nie są specjalistami od uprawy roślin. Hydroponika ma również inne zalety. Dzięki uprawie roślin bez ziemi zapobiegamy pojawianiu się szkodników. Może warto zerwać z tradycją i spróbować zupełnie innego sposobu uprawy roślin bez ziemi. Od czego zacząć? Wystarczy tylko przeczytać nasz poradnik i kupić specjalnie do tego przeznaczone doniczki COUBI set DUKS lub COUBI set DUWS marki Prosperplast. Zalety tej metody dostrzeżesz niemal natychmiast.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane