Firma Lange Łukaszuk przekazała na rzecz Pracowni Cybernetycznej Instytutu Protez Serca frezarkę precyzyjną FF500 CNC firmy Proxxon, która wesprze i przyspieszy prace związane z przygotowywaniem elementów mechanicznych dla systemu robotów Robin Heart.


Frezarka precyzyjna FF500 CNC firmy ProxxonFirma od wielu lat znana jest ze swojej charytatywnej działalności. Nie odmawia pomocy poszkodowanym w powodziach czy też potrzebującym wsparcia uczniom. Dystrybutor narzędzi ręcznych, a także elektronarzędzi przekazuje przyrządy niezbędne do prowadzenia warsztatów zawodowych oraz świetlicy terapeutycznej dla niepełnosprawnych. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi od 20 lat wspiera rozwój polskiej kardiochirurgii oraz wprowadza do praktyki klinicznej nowoczesne techniki i technologie w zakresie leczenia serca.

Co więcej, promuje aktywny, zdrowy styl życia, racjonalne odżywianie i uprawianie sportów jako najlepszej profilaktyki chorób serca. Jednym z głównych zadań Fundacji jest prowadzony od 2000 roku projekt zmierzający do skonstruowania robota kardiochirurgicznego. Rezultatem dotychczasowych prac są modele, badania i skonstruowany prototyp polskiego robota kardiochirurgicznego Robin Heart.

Zespół specjalistów ciągle pracuje nad udoskonaleniem modelu i dostosowywaniem go do aktualnych potrzeb kardiochirurgów. W ostatnich dniach do Pracowni Biocybernetyki, w której konstruowany jest robot chirurgiczny Robin Heart została dostarczona frezarka precyzyjna FF500 CNC firmy Proxxon. „Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć obszar, w ramach którego mogliśmy wesprzeć Fundację, ofiarując profesjonalny sprzęt. Jesteśmy gotowi przekazać kolejne maszyny lub narzędzia z oferty Lange Łukaszuk, na potrzeby projektów prowadzonych przez Fundację” - komentuje Tadeusz Kumaszka, Dyrektor Generalny Lange Łukaszuk S.j.
Dar od firmy Lange Łukaszuk, przywieziony bezpośrednio przez Dyrektora Tadeusza Kumaszkę, będzie służył konstruktorom do wykonywania precyzyjnych elementów dla systemu robota chirurgicznego.

Strona 1 z 2
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane