autor: Marcin Włodarski

Amerykańska marka DEWALT słynie jako światowy lider elektronarzędzi akumulatorowych ale także jako producent mocnych i niezawodnych elektronarzędzi sieciowych do obróbki betonu, metalu oraz drewna. Historia firmy rozpoczęła się w 1922 roku, gdy to Raymond Dewalt skonstruował ramieniową pilarkę tarczową do drewna, której podstawowe rozwiązania konstrukcyjne przetrwały do dziś w obecnie oferowanych przez markę DEWALT modelach tej pilarki.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka kątowa DeWalt DCG405N
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
804
Zagłębiarka DeWalt DWS520KT
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 902,49
Klucz udarowy DeWalt DCF899P2
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
piątek
1 633
Zagłębiarka DeWalt DWS520K
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 860,99
Szlifierka kątowa DeWalt DCG405FN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
piątek
938 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
833
2 119,91

PILARKI UKOSOWE

W ofercie DEWALT można odnaleźć ukośnice o średnicach tarczy 216, 250 oraz 305 mm, także zDWS520K, DW777 wysuwaną głowicą i elektroniczną regulacją prędkości obrotowej. Dodatkowo ofertę poszerzają pilarki uniwersalne obracalne oraz wielofunkcyjne stołowe pilarki ukosowe (oba typy łączą w sobie funkcje pilarki ukosowej i pilarki stołowej).W przypadku większości prac parkieciarskich doskonale sprawdza się kompaktowa panelówka DW777 z tarczą 216 mm oraz przesuwną głowicą. Maksymalna zdolność cięcia dla tego modelu, wyposażonego w mocny 1800 watowy silnik, wynosi 270 x 60 mm.

Suwnice, po których przemieszcza się głowica chowają się w obudowie pilarki, co zdecydowanie  ogranicza ilość miejsca potrzebnego do pracy jak i transportu urządzenia.

Dla poszukujących ukośnicy, która pozwala na cięcie listew przypodłogowych „na stojąco” DEWALT oferuje topowy model DW718, który pozwala na cięcie pod kątem 45 stopni listew o wymiarach do 35 x 163 mm. Ukośnica ta dla materiałów ciętych „na leżąco”  ma zakres 345 x 74 mm, a dla kantówek maksymalnie 108 x 108 mm. Przesuwna głowica, regulacja prędkości oraz napęd przez pasek klinowy zapewniają

Dewalt DW433 szerokie możliwości zastosowania tej pilarki.

 

ZAGŁĘBIARKA

W 2008 roku DEWALT wprowadził do swojej oferty zagłębiarkę DWS520K, współpracującą z listwami prowadzącymi, która możliwościami zastosowania przewyższa standardowe ręczne pilarki tarczowe. Zagłębiarkę DEWALT cechuje innowacyjny system zagłębiania tarczy - wygodny równoległy ruch ręką do przodu. W wyposażeniu fabrycznym znajduje się system antyodbiciowy, który zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Maksymalna głębokość cięcia z listwą prowadzącą wynosi 55 mm, a dla cięć bez listwy 59 mm. Zagłębiarka w połączeniu z listwą prowadzącą może być przydatna przy formatowaniu płyt wielkogabarytowych, wykonywaniu dylatacji (14 mm od ściany), podcinaniu drzwi (także już zamontowanych – dzięki ślizgom zamontowanym na obudowie tarczy), czy cięciu poprzecznym kilku sąsiadujących ze sobą klepek jednocześnie, bez konieczności ich rozszczepiania.

Listwy prowadzące DEWALT dostępne są w długościach 1, 1,5 oraz 2,6 m. Istnieje możliwość łączenia ich w segmenty przy użyciu specjalnych łączników. Listwy, dzięki centralnemu umiejscowieniu wypustu prowadzącego, pozwalają na pracę zagłębiarką zarówno z prawej jak i lewej ich strony (z obu jej stron znajduje się gumowa taśma antyodpryskowa).

Dość przydatne może okazać się także dodatkowe oprzyrządowanie do szyn prowadzących w postaci zacisków mocujących, kątowników do bazowania krawędzi cięcia czy prowadnicy dla frezarki górnowrzecionowej.

 

SZLIFIERKI DO DREWNADewalt D26410

Gama szlifierek DEWALT do obróbki drewna obejmuje szlifierki oscylacyjne, mimośrodowe oraz taśmowe o różnych wielkościach powierzchni roboczej.

W ofercie marki można znaleźć kilka modeli szlifierek mimośrodowych (najczęściej wykorzystywanych w pracach parkieciarskich) 125 oraz 150 mm, wyposażonych w system eliminujący powstawanie śladów podczas szlifowania. System ten powoduje, że nie ma konieczności szlifowania drewna w kierunku zgodnym z przebiegiem słojów, co doceni użytkownik podczas prac na większej powierzchni.

Dużą wygodę użytkowania oraz szybkie efekty pracy zapewnia szlifierka mimośrodowa DEWALT DW443, wyposażona w stopę o średnicy 150 mm o ruchu oscylacji 5 mm, wyposażona w regulację częstotliwości oscylacji. Mała wysokość tej szlifierki oraz chwyt za korpus, pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca – np. pod
wiszący nad podłogą kaloryfer.

 

 

 

 

Oferta profesjonalnych elektronarzędzi i oprzyrządowania marki DEWALT jest na tyle szeroka, że naDewalt DW433 każdym etapie prac związanych z parkieciarstwem, wykonawca powinien znaleźć to, czego potrzebuje do wykonania konkretnego zadania.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane