Elektronarzędzia Bosch dla budownictwa

kategoria: Pod lupą Komentarze Data publikacji: 2007-05-24

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Bosch to firma, która ma w swojej ofercie pełną gamę produktów dla użytkowników z branży budowlano-montażowej. Koncern wprowadził także szereg działań mających na celu jak najlepszą obsługę branży budowlanej.

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz uniwersalny Bosch GAS 15 PS
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
773 zł

Należą do nich takie rozwiązania, jak dostępność towaru nawet na placu budowy, sprawna i szybka obsługa posprzedażna, szkolenia dla pracowników budowlanych w zakresie bezpiecznego użytkowania elektronarzędzi czy profesjonalne doradztwo techniczne.
Firma Bosch od lat inwestuje nie tylko w rozwój nowych produktów i technologii, ale także w stałe udoskonalanie systemów obsługi klienta. Jedną z takich innowacji jest wprowadzenie działu bezpośredniego kontaktu z kluczowymi użytkownikami z branży budowlano-montażowej i przemysłu.

Jakie nowości prowadzi Bosch w 2007 roku?

Koncern nie prowadzi bowiem bezpośredniej sprzedaży do wykonawców budowlanych, a obsługa tej grupy klientów odbywa się za pośrednictwem sieci partnerów handlowych. Stworzenie nowego działu odpowiedzialnego za kontakty z wykonawcami miało na celu sprawniejszą wymianę informacji i tworzenie lepszych systemów obsługi, dostosowanych do potrzeb konkretnych grup klientów.

Bosch ma w swojej ofercie pełną gamę produktów dla użytkowników z branży budowlano-montażowej. Młoty udarowo-obrotowe, wyburzeniowe, szlifierki kątowe, czy na przykład narzędzia akumulatorowe i pomiarowe znajdą zastosowanie na każdym placu budowy.

Komplementarność systemu gwarantuje szeroka oferta osprzętu do elektronarzędzi. Wiertła, dłuta, korony diamentowe, tarcze korundowe, diamentowe czy końcówki wkręcające produkowane są do wszystkich typów elektronarzędzi oferowanych na rynku polskim.

Jednak nawet najlepsze elektronarzędzia i osprzęt nie zadowolą użytkownika, gdy brakuje specjalistycznej obsługi sprzedażnej i posprzedażnej. W tym celu został stworzony klub Specjalistycznych Sprzedawców Narzędzi Bosch (SSNB), liczący obecnie 49 firm, wyłonionych spośród ponad 400 partnerów handlowych Boscha z całego kraju. Partnerzy z klubu SSNB to specjalistyczne firmy, oferujące bardzo szeroki asortyment produktów oraz, co jest bardzo ważne dla budownictwa, system bezpośredniego kontaktu z klientem.

Wykorzystując auta demonstracyjne firmy Bosch, cały zestaw elektronarzędzi i osprzętu oraz profesjonalnych doradców technicznych koncernu, partner SSNB jest w stanie świadczyć pełny serwis na każdej budowie.
W przypadku bardzo dużych inwestycji budowlanych, jako uzupełnienie tradycyjnego serwisu, firma Bosch wspólnie z partnerami oferuje możliwość wstawienia bezpośrednio na plac budowy specjalnego kontenera przystosowanego jako punkt sprzedaży, serwisu i wypożyczalni elektronarzędzi.

Jest to bardzo korzystne zwłaszcza tam, gdzie zatrudnionych jest dużo firm podwykonawczych, dla których szybka dostępność np. wierteł do betonu czy serwisu naprawczego może gwarantować terminowe wykonanie robót.
Kiedy mamy do czynienia z mniejszą inwestycją, Bosch oferuje wstawienie tzw. szafy narzędziowej wypełnionej osprzętem lub narzędziami w asortymencie zależnym od potrzeb danej budowy. Zaletą tego systemu jest pełna dostępność do potrzebnego towaru, bez konieczności tworzenia własnego magazynu.

Produkty są cyklicznie uzupełniane przez sprzedawcę partnera handlowego, a na wykorzystane już pozycje wystawiana jest faktura.
Każdy sprzęt wymaga okresowych przeglądów i napraw. W ubiegłym roku Bosch wprowadził 3-letnią gwarancję na elektronarzędzia profesjonalne. W przypadku zepsutych elektronarzędzi, po gwarancji, firma zapewnia szybką naprawę, a jeżeli czas naprawy przekroczy pięć dni roboczych, zwraca koszty naprawy. Koszty odbioru i dostawy narzędzi ponosi Bosch.

Części zamienne do elektronarzędzi Boscha produkowane są przez 10 lat od daty wejścia urządzenia na rynek. Specjalistyczna kadra serwisu centralnego może świadczyć także usługi okresowych badań przebiciowych elektronarzędzi zgodnie z polskimi normami.
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 260 tys. pracowników, wyniosły w 2006 roku 43,7 mld euro.
Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern skupiający fabryki i dysponujący sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną oraz serwisową, posiadający ok. 300 spółek zależnych i 13 tys. zakładów serwisowych w ponad 140 krajach świata.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane