To urządzenie, którym możemy wykonać ciężkie prace podczas montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych: mostów, hal magazynowych, wiat, wież, wsporników itp., a także wykorzystać w trakcie obróbki różnorakich elementów metalowych, blach, profili itd. Zestaw charakteryzuje się ponadprzeciętną siłą i precyzją działania, a także trwałością oraz wydajnością. Jest również łatwy do transportowania i przenoszenia.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarka udarowa Bosch GSB 13 RE
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
346,49

Przenośny zestaw wiercący firmy Perles składa się ze statywu HB 700 i wiertarki HB 732S lub HB 723S.
Jest przeznaczony do wiercenia otworów tam, gdzie nie mogą być użyte wiertarki stacjonarne, np. podczas wykonywania wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych. Można nim wiercić w dużych elementach stalowych czy podczas prac na wysokościach, np. na mostach. Stąd zestaw Perlesa może być wykorzystany w warunkach polowych.

Odznacza się on małą wagą, co umożliwia jego obsługę przez jedną osobę, a także niewielkimi wymiarami. Wyposażono go w elektromagnes o dużej sile przylegania (13800 N). Zestaw osiada bardzo sztywną konstrukcję, co umożliwia wiercenie nim precyzyjnych otworów w różnych pozycjach roboczych. Zalecamy użycie jako narzędzi roboczych oferowanych przez nas frezów trepanacyjnych o średnicy do 50 mm.


Frezy te charakteryzują się:
- mniejszym zapotrzebowaniem na moc w porównaniu z wiertłami pełnymi,
- dużą dokładnością wierconych otworów,
- większą wydajnością,
- umożliwiają wiercenie otworów zachodzących na siebie lub wychodzących poza krawędź materiału.

DANE TECHNICZNE PRZENOŚNYCH
ZESTAWÓW WIERCĄCYCH ZE STOPĄ MAGNETYCZNĄ


ZESTAW
Statyw MB 700+ wiertarka HB723S
Statyw MB 700 + wiertarka HB732S

Moc
1150 W
1150 W

Napięcie zasilania
220 V
220 V

Gniazdo wrzeciona
MK2
MK 3

Prędkość obrotowa (I bieg)
260 obr./min
180 obr./min

Prędkość obrotowa (II bieg)
480 obr./min
310 obr./min

Średnica wiercenia frezem
35 mm
50 mm

Głębokość wiercenia frezem
50 mm
50 mm

Średnica wiercenia wiertłem
23 mm
32 mm

Siła przylegania
elektromagnesu
13800 N
13800 N

Wymiary podstawy
100 x 200 mm
100 x 200 mm

Wysokość maksymalna
600 mm
600 mm

Wysokość minimalna
430 mm
430 mm

Skok roboczy
160 mm
160 mm

Długość
400 mm
400 mm

Szerokość
140 mm bez rączki,
280 mm z rączką
140 mm bez rączki,
280 mm z rączką

Masa
20,6 kg
20,6 kg

Cena katakogowa wiertarek to : 1152,90 zł
Cena katakogowa statywu to : 4634,00 zł
Obecnie zestaw jest w promocji


Statyw MB 700
posiada w wyposażeniu dodatkowym uchwyt do frezów ze stożkiem Morse’a nr 3. Uchwyt ten posiada wewnętrzny układ chłodzenia.
Chłodziwo w tym uchwycie jest zalewane każdorazowo przed wierceniem do komory zlokalizowanej w jego wnętrzu. Płyn uwalniany jest za pomocą pilota frezu, który podczas wiercenia otwiera zawór, co powoduje wlanie chłodziwa do wnętrza frezu. Można też stosować uchwyty z funkcją ciągłego chłodzenia. Chłodziwo w tych uchwytach podawane jest z zewnętrznego zbiornika.Zestawy wyposażone są w silne wiertarki krzyżowe HB723S i HB732S. Mają one silniki 1150 W oraz odpowiednio uchwyty MK2 i MK3, a także 2-biegowe przekładnie umożliwiające optymalne dobranie parametrów wiercenia.
Prezentowane zestawy wiercące oferują najlepsze parametry pracy na rynku, bezproblemową obsługę, a także wysoką trwałość, a wszystko to po bardzo przystępnej cenie.
Dzięki nim wykonacie Państwo swoje prace szybko, wydajnie i ekonomicznie.Dlaczego warto pracować zestawami wiercącymi Perlesa?

Wykonanie otworu zestawami Perlesa oparte jest m.in. na idei wycinania w blasze krążka przy użyciu frezu pierścieniowego (trepanacyjnego). To zaś oznacza, że wycinanie to odbywa się po zewnętrznym okręgu o średnicy frezu. Dzięki temu dużo mniej materiału jest zamieniane na wióry. Przypomina to cięcie piłą, z tą różnicą, że dokonujemy go nie po prostej, lecz po okręgu. Dlatego wykonanie takiej operacji wymaga użycia mniejszej energii niż w wypadku gdybyśmy wiercili otwory wiertłem pełnym.
Ponadto wykonywanie otworów frezem pierścieniowym, jeśli porównamy je do wiercenia za pomocą dużego wiertła krętego, umożliwia szybsze i bardziej dokładne ich wycinanie.

Dużą sztywność zestawu gwarantuje boczne mocowanie połączone z gniazdem rękojeści dodatkowej.

Zestawy wyposażono w specjalną głowicę do frezów trepanacyjnych, łącznik zabezpieczający, a także zębatą prowadnicę do dokładnego ustawienia głębokości wiercenia.

W oferowanych zestawach można stosować uchwyty z funkcją ciągłego chłodzenia. Chłodziwo w nich podawane jest z zewnętrznego zbiornika.

Maksymalny skok wiertarki to 160 mm, a maksymalna siła mocowania – 13800 N, a nominalny pobór mocy – 1235 W, zaś waga – 20,6 kg
Można więc powiedzieć, że frez pierścieniowy wymaga do pracy maszyny o mniejszej sile i przy tym znacznie skraca czas wiercenia otworu. Zaś podstawa magnetyczna umożliwia dokładne ustawienie wiertarki w dużej bliskości wierconego otworu i zapewnia prostopadłość jej wrzeciona do obrabianej powierzchni. Dzięki temu otwór jest zawsze prostopadły do powierzchni elementu. To wszystko umożliwiają zestawy wiercące Perlesa. Dzięki nim wykonywanie otworów na konstrukcjach stalowych jest dziecinną igraszką.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane