Dwubiegowe wiertarki udarowe - do wykonywania najcięższych nawet prac

Komentarze Data publikacji: 2011-12-07

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Wiertarki udarowe, na dodatek dwubiegowe, to maszyny, które dadzą sobie radę nie tylko z twardymi, ale i kruchymi, materiałami. Warto więc wybrać naprawdę wydajne, trwałe urządzenie, które posłuży nam przez lata

Wiertarka udarowa dwubiegowa SBLR-2 850 marki Kress jest urządzeniem, które posiada półkompaktowy silnik o mocy 850 W. Co więcej, wyposażono ją w funkcję pełnookresowego sterowania z zadawaniem prędkości maksymalnej. Pamiętajmy także o opcji obrotów w prawo i lewo oraz ogumowanym włączniku. Dzięki niemu użytkowanie narzędzia jest znacznie wygodniejsze. Przekładnia mechaniczna, oczywiście dwubiegowa, optymalizuje moment obrotowy. SBLR-2 850 ma również zamontowane sprzęgło bezpieczeństwa, natomiast łatwej wymianie jej oprzyrządowania służy automatyczna blokada wrzeciona (ASL). Blokowane jest także samorozkręcanie przy wierceniu udarowym – dba o to szybkomocujący uchwyt wiertarski, mający 13-milimetrową średnicę. Przewód zasilający urządzenia ma również złącze na zatrzask.

 

Wybierz dwubiegową wiertarkę udarową w sklepie narzedzia.pl

 

Prędkość obrotowa SBLR-2 850 na 1. biegu to 0-1.450 1/min, na 2. - 0-3.600 1/min, a liczba udarów przez urządzenie wytwarzana równa jest 57.600 1/min. Jego maksymalna średnica wiercenia w betonie wynosi 16 mm 1/min, w drewnie – 30 mm, w stali natomiast – 13 mm. Energia udaru to 2 J. Narzędzie waży 2,2 kg.

 

W wyposażeniu standardowym SBLR-2 850 umieszczono przewód zasilający ze złącznikiem na zatrzask, dodatkowy uchwyt z ograniczeniem głębokości wiercenia i walizkę.

 

 

Natomiast cieszący się dobrą opinią wśród operatorów wyrób polskiego producenta – wiertarka udarowa dwubiegowa Celma PRCZ 16_10CEO, przy ruchu obrotowym wrzeciona, przeznaczona jest głównie do wiercenia otworów w drewnie, metalu, tworzywach sztucznych natomiast przy ruchu obrotowo-udarowym - do wiercenia otworów w materiałach budowlanych. Dwubiegowa przekładnia mechaniczna oraz elektroniczna regulacja obrotów zapewniają optymalny, dokładny dobór parametrów wiercenia. Obudowę przekładni napędowej wykonano z aluminium, urządzenie posiada wysoki moment obrotowy na 1. biegu.

 

W co jeszcze zaopatrzono PRCZ 16_10CEO? W dodatkową rękojeść i sprzęgło bezpieczeństwa oraz blokadę włącznika do pracy ciagłej. Nie zapominajmy o ułatwiającym użytkowanie oczku do zawieszania kluczyka i ograniczniku głębokości wiercenia. Maksymalne średnice wiercenia w materiałach są następujące: w betonie wiertłem krętym – 25 mm, w betonie wiertłem koronkowym - 50 mm, w stali na 1. biegu – 16 mm, a w stali na biegu 2. - 10 mm. Ważnym parametrem jest też częstotliwość udarów, która wynosi odpowiednio: na 1. biegu - 8480 1/min, na 2. biegu - 17600 1/min. Waga urządzenia to 4 kg.

 

 

Na wyposażenie podstawowe wiertarki składają się: rękojeść dodatkowa, uchwyt wiertarski, klucz uchwytu wiertarskiego, zderzak, obejma zderzaka, śruba M10x30, śruba z łbem radełkowanym M6x8 i osłona przeciwpyłowa.

 

Potężną maszyną jest także dwubiegowa wiertarka udarowa 650 W D21720 DeWalt – urządzenie uniwersalne. Posiada ona funkcję sterowania prędkością obrotową z opcją zmiany kierunku obrotów oraz zwartą, lekką konstrukcję, która służy zwiększeniu wygody operatora narzędzia. Co więcej? Dzięki włącznikowi, który uszczelniony jest przed pyłem, narzędzie długo zachowa trwałość.

 

 

Moc pobierana sprzętu to 650 W, a moc użyteczna – 325 W, natomiast jego prędkość bez obciążenia wynosi 0-1100 / 0-2600 obr/min. Jeśli chodzi o maksymalne średnice wiercenia D21720, w drewnie równa jest ona 40/25 milimetrom, w stali to 13 mm, a w betonie – 16 mm. Urządzenie waży 2,1 kg.

 

Wyposażenie standardowe wiertarki to wielopozycyjna rękojeść boczna, ogranicznik głębokości, uchwyt na kluczyk oraz kluczyk do owego uchwytu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Celma DeWalt Kress
Dodaj komentarz
* Pola wymagane