Duże i stare drzewa to królowie każdego ogrodu. Drzewa i krzewy mają odrębne osobowości, charakter i wygląd. Są jak dobrzy znajomi i potrzeba czasu, by poznać sposób, w jaki rosną i rozwijają się. Krzewy, drzewa i żywopłoty muszą jednak harmonizować z innymi elementami ogrodu.

Kup w Narzedzia.pl
Elektryczne nożyce do żywopłotu Makita UH6570
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
581
Sekator Yato YT-8800
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
38,99
33,99

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 38,99

Sekator Yato YT-8815
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
35,99
30,99

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 35,99

Sekator nożycowy Fiskars L72 (112200)
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
203,49

Nożyce do żywopłotu spalinowe EH6000W Przycinanie, skracanie i strzyżenie to ważne zabiegi pielęgnacyjne, które utrzymują rośliny w dobrej kondycji. Systematyczne usuwanie starych i uschniętych gałęzi przywróci lub nada roślinie piękny wygląd i zapewni jej dalszy prawidłowy rozwój. Odpowiednie narzędzie jest tu…

Formowanie żywopłotu
Żywopłot stanowi ramy ogrodu. Ten żywy parawan idealnie nadaje się do zaznaczenia granic posesji lub do tworzenia akcentów optycznych poprzez artystyczne rzeźby. Przycinanie jest niezbędne dla uzyskania zdrowego, gęstego żywopłotu – można je wykonywać ręcznie lub za pomocą nożyc elektrycznych lub akumulatorowych.

 

Niezależnie od rodzaju i wybranej formy żywopłotu przydatne będą:

To ciekawe, że im więcej kwiatów i owoców wyda roślina, tym będą one mniejsze. Widać to na przykładzie krzewów różanych czy drzew owocowych. Przycinanie zmniejsza ilość gałęzi, umożliwiając roślinie bardziej produktywne wykorzystanie energii. Wykonane cięcie w odpowiednim momencie, pomoże wzmocnić gałęzie rodzące kwiaty i owoce. Zależnie od tego, jakie gałązki chcemy ciąć, przydatne mogą okazać się różne narzędzia.

Bogactwem kształtów i barw oraz swoim oszałamiającym zapachem kwiaty zmieniają nasz ogród w oazę spokoju i radości życia. Podczas zmieniających się pór roku towarzyszą nam różne rośliny – od pierwszych zwiastunów wiosny po ukwiecony letni kobierzec. Czy chodzi o pielęgnację kwiatów i krzewów kwitnących, czy o cięcie roślin do wazonu.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane