autor: Maciej Wroński

Każdy majsterkowicz napotyka czasem na problemy w drobnych pracach w domu, ogrodzie i wszędzie tam, gdzie realizowane są różnorodne zadania. Wiele z nich może rozwiązać Dremel Multi, urządzenie o pomysłowym wzornictwie i łatwości użytkowania, które radzi sobie z różnymi pracami w domu, w ogrodzie, warsztacie, czy samochodzie. Niektórzy nawet uważają, że praca z Dremelem Multi jest bardziej relaksująca niż oglądanie telewizji.

Kup w Narzedzia.pl
599

Amerykański sen Austriaka Alberta J. Dremela

W roku 1906 do Ameryki wyemigrował młody, ubogi Austriak Albert J. Dremel. Jego jedynym stanem posiadania były oryginalne pomysły i niezwykłe uzdolnienia techniczne. Ambitny Austriak po opanowaniu rysunku technicznego na kursie korespondencyjnym został konstruktorem pracującym dla różnych zakładów przemysłowych. Był również bardzo kreatywnym i pomysłowym wynalazcą. Zaświadcza o tym 55 patentów zarejestrowanych pod jego nazwiskiem: od igły rytującej aż do pierwszej konstrukcji elektrycznej kosiarki do trawy.

Po przejściu na emeryturę A.J. Dremel zakupił kilka używanych maszyn produkcyjnych i założył w 1932 roku w Racine (stan Wisconsin) firmę Dremel. Pierwszym produktem nowego zakładu była elektryczna ostrzałka do brzytew, urządzenie, które pomogło wielu klientom zaoszczędzić pieniądze. Ogromna popularność ostrzałki sprawiła, że producenci brzytew byli zmuszeni w krótkim czasie obniżyć ceny swoich produktów o połowę.

Kolejnym produktem był pierwowzór obecnego urządzenia Dremel: Multi, czyli Moto Tool. Było to wysokoobrotowe narzędzie ręczne, o wiele bardziej wszechstronne od ostrzałki do brzytew. Następnie w firmie Dremel Manufacturing Company powstało małe, wysokoobrotowe narzędzie, odznaczające się dużą mocą, wszechstronnością i różnorodnością dostępnych akcesoriów, przydatnych w wielu zadaniach, o nazwie Dremel Multi.

W 1973 roku firma Dremel została przejęta przez spółkę Emerson Electric, a w 1977 roku, kiedy Emerson przejął Skila, nastąpiło zintegrowanie działań Skila i Dremela. W 1992 roku firma Bosch została w 50% właścicielem marek Skil oraz Dremel. Marka Dremel stała się w 100% własnością firmy Bosch w 1996 roku.

Rozwój sprzedaży Dremela

Urządzenie Dremel Multi w krótkim czasie podbiło Amerykę. Dziś jest to najczęściej sprzedawane narzędzie o napędzie elektrycznym w USA. Ciekawostką jest fakt, iż ponad połowa nabywców tego wszechstronnego mikronarzędzia to kobiety. W Europie pierwsze egzemplarze Dremela trafiły do sprzedaży w 1994 roku. Obecnie można już śmiało stwierdzić, iż urządzenie Dremel Multi "zadomowiło się" w Europie, o czym świadczą blisko 100% wzrosty sprzedaży w kolejnych latach. W 1999 roku, a więc w piątym roku sprzedaży, przekroczona została granica 100 milionów dolarów.

Potencjał sprzedaży Dremela jest nieograniczony. Zgodnie z wizją A.J. Dremela każde gospodarstwo domowe winno posiadać takie uniwersalne narzędzie. Na koniec 1999 roku stopień penetracji gospodarstw domowych wynosił w USA - 11,2%, Niemczech - 1,8%, Francji - 1,2%, Anglii - 1,1%, a w Polsce - 0,15%. Relatywnie niski stan posiadania Dremela w polskich gospodarstwach domowych wynika m.in. z faktu, iż produkt ten został wprowadzony do sprzedaży w styczniu 1998. Obecnie to narzędzie dostępne jest w blisko 400 placówkach sprzedaży narzędzi oraz w marketach budowlanych. Przeprowadzone dwie kampanie telewizyjne i prasowe przybliżyły ten produkt polskim konsumentom.

Użytkownik Dremela

Od samego początku narzędzie Dremel Multi, ze względu na wszechstronność zastosowań, interesowało przede wszystkim majsterkowiczów i użytkowników profesjonalnych. Majsterkowicze chwalą urządzenie za różnorodność możliwych do wykonania prac, natomiast profesjonaliści za wysoką prędkość obrotową i kompaktowy kształt. Dremel Multi przydatny jest fachowcom różnych branż, np. jubilerom, grawerom, mechanikom samochodowym, technikom dentystycznym, czy na przykład rzeźbiarzom. Jest przy tym także idealnym narzędziem dla kobiet - lekkim wszechstronnym i łatwym w obsłudze. O wysokiej jakości urządzenia świadczą stosowane materiały, najnowocześniejsze technologie produkcji oraz rygorystyczna kontrola jakości. Potwierdza to 24 miesięczna gwarancja.

W skład oferty Dremel wchodzą:

  • sieciowe urządzenie Dremel Multi o prędkości obrotowej 33 tysiące obrotów na minutę,
  • dwa modele akumulatorowe o prędkości obrotowej 5 i 15 tysięcy obrotów na minutę,
  • stacjonarne urządzenie dla profesjonalistów z wałkiem giętkim -22 tysiące obrotów na minutę,
  • różnorodne akcesoria jak np.: stojak wiertarski, przystawki do frezowania,
  • wałek giętki
  • ponad 150 końcówek osprzętowych

 

Tak przemyślany program narzędzi wraz z osprzętem oferuje użytkownikowi tysiące różnorodnych zastosowań i możliwości. Wielu z nich uważa, że Dremel to narzędzie, które uwalnia wyobraźnię, ponieważ dzięki temu urządzeniu udało im się zrealizować oryginalne i kreatywne projekty, przydatne nie tylko w domu. To wywołuje uczucie dumy i satysfakcji z pracy.

Kontakt z klientem

Kiedy A.J. Dremel umieścił swoje nazwisko na elektrycznej ostrzałce do brzytew w 1932 roku, była to wystarczająca forma reklamy, by urządzenie dobrze się sprzedawało. Już wówczas Dremel był bowiem legendą wśród gigantów przemysłowych Ameryki. W chwili obecnej, przy obecności tak wielu konkurentów na rynkach narodowych i międzynarodowych, szczególnie ważny jest kontakt z klientem. W tym celu prowadzone są systematycznie badania rynku, aby upewnić się, że oferowane rozwiązania zaspokajają potrzeby użytkowników. Jednocześnie utrzymywany jest z nimi bieżący kontakt. Poza katalogami, informacjami w prasie, czy też reklamą

Dremel stawia na bezpośredni kontakt z klientem. Możliwe jest to poprzez infolinię. Pierwszą informację telefoniczną uruchomiono w październiku 1997 w Holandii, europejskiej siedzibie centrali Dremela. Dziś działają infolinie obsługujące klientów w Holandii, Anglii, Belgii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii a także od marca 2000 w Polsce. Pod numerem 0 801 100 900 można otrzymać informacje dotyczące zakresu zastosowań, cen, czy adresy punktów handlowych itp.

O marce Dremel i ofercie produktowej można dowiedzieć się także ze stron www. Strona internetowa www.dremel.com składa się z sześciu części: krótkiej historii przedsiębiorstwa, opisu struktury organizacyjnej, informacji o produktach, przykładowych zastosowań, obsługi klienta i funkcji wyszukiwania. Z firmą Dremel można się także skontaktować przez e-mail. Na początek 2001 roku planowane jest otwarcie polskiej strony internetowej o zbliżonym charakterze informacyjnym.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane