autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Skrzynka z narzędziami to niezbędne wyposażenie każdego domu. Powinny w niej znaleźć się elektronarzędzia, które wykorzystamy do drobnych przeróbek, prac dekoratorskich, remontowych.

Kup w Narzedzia.pl
Walizka systemowa Bosch L-BOXX 136
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
178,99
Walizka systemowa Bosch L-BOXX 238
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
230,99

Bosch posiada w swojej ofercie elektronarzędzia z linii zielonej, które mogą być z powodzeniem stosowane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Są lekkie, poręczne i łatwe w obsłudze. Bosch proponuje kilka nowości, które mogą być doskonałym prezentem pod choinkę i uzupełnieniem domowej skrzynki z narzędziami.
Wiertarka PSB 500
Wiertarka to podstawowe elektronarzędzie, które powinno być na wyposażeniu każdego domu. Wywiercenie otworu w ścianie, aby zawiesić obraz czy półeczkę nie musi być problemem, jeśli pod ręką będzie dostępna łatwa i przyjazna w obsłudze wiertarka Boscha PSB 500.
Wkrętarka IXO
Drobne prace wkrętarskie i montażowe wykonywane są w domu bardzo często. Skręcenie nowej szafki, czy łóżka to tylko nieliczne przykłady. W takich pracach doskonale sprawdza się wkrętarka Boscha IXO z akumulatorem litowo-jonowym. Jest mała, poręczna, lekka (300g) oraz zawsze gotowa do pracy dzięki nowoczesnemu akumulatorowi.
Najnowsza wersja wkrętarki IXO została wyposażona w dwa rodzaje nasadek: kątową - umożliwiającą pracę w miejscach trudno dostępnych oraz ograniczającą moment obrotowy – do wkręcania delikatnych śrub.
Produkt dostępny jest w sklepach specjalistycznych Boscha oraz w marketach budowlanych tj: OBI, Practiker, Leroy Merlin. Od 1 listopada do 28 grudnia 2007r. narzędzie objęte jest specjalną promocją.
Uniwersalny nóż Xeo
Poręczny, uniwersalny nóż Xeo firmy Bosch przecina szybko i bez trudu cienkie materiały dekoracyjne, ale także grubsze materiały, np. kartony czy dywany o grubości do 6 mm. Pojemność akumulatora, przy zwiększonym obciążeniu urządzenia, wystarcza, by przeciąć ok. 50 m materiału.
Wyjątkowo komfortowa jest dla użytkownika funkcja samoostrzenia noży. Nie musimy ich wymieniać, a jakość cięcia pozostaje niezmiennie wysoka. Swoją poręczność i wydajność Xeo zawdzięcza akumulatorowi litowo-jonowemu.
PMF 180 E Multi
PMF 180 E Multi to wszechstronny pomocnik w pracach remontowych, który ułatwi wykonanie różnych czynności w domu i ogrodzie. Sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, w pracy na krawędzi, wszędzie tam, gdzie liczy się dokładne wykończenie powierzchni.
Specjalne wycięcia w blatach kuchennych, skrócenie ościeżnicy lub ramy drzwiowej, przycięcie rur miedzianych, wystających tuż przy powierzchni gwoździ lub śrub, a nawet wymiana płytek ceramicznych to żaden problem dla nowego elektronarzędzia firmy Bosch.
Do wykonania poszczególnych zadań urządzenie PMF 180 E zostało wyposażone w odpowiedni osprzęt: nasadkę szlifierską Delta z sześcioma papierami ściernymi oraz odpowiednie brzeszczoty.
Laser PLL 5
Podczas wieszania obrazów, montażu karniszy czy układania płytek w łazience niezbędna jest poziomnica. Bosch wprowadził do swojej oferty poręczny i łatwy w obsłudze laser Pen PLL 5. Urządzenie wyświetla linie w pionie i poziomie maksymalnie do 5 m. Uchwyt ścienny do prawie wszystkich powierzchni umożliwia precyzyjną regulację pozycji promienia laserowego.
Przy pomocy lasera Pen PLL 5 firmy Bosch można precyzyjnie zaplanować położenie otworów do wywiercenia lub krawędzi płytek – bez konieczności uciążliwego manipulowania tradycyjną poziomnicą. Nowe urządzenie jest małe i poręczne. Produkt jest niewiele grubszy od długopisu i mieści się w każdej kieszeni. To, po prostu pięciometrowa poziomnica w formacie kieszonkowym. Praktycznym rozwiązaniem jest dołączony uchwyt ścienny. Można go zamocować do ściany np. pinezkami lub taśmą samoprzylepną.
Detektor PDO 6
PDO 6 ułatwia planowanie i prace przygotowawcze podczas różnorodnych prac remontowych, od instalacji oświetlenia aż po zabudowę kuchni. Detektor firmy Bosch wykrywa w ścianach, stropach i podłogach obecność żelaznych rur, prętów i elementów zbrojeniowych, umieszczonych na głębokości do 6 cm.
Urządzenie znajduje także metale nieżelazne, takie jak miedź (na głębokość do 5 cm), czy przewody elektryczne pod napięciem (na głębokości do 3 cm). PDO 6 posiada funkcję automatycznej kalibracji, dlatego jego obsługa jest prosta. Wystarczy włączyć urządzenie i od razu można przystąpić do działania. Pozwala to wykluczyć błędy wynikające z nieprawidłowego skalibrowania urządzenia.
W przypadku wykrycia przez detektor metalu lub przewodów elektrycznych, rozbrzmiewa sygnał, a pierścień diodowy zmienia kolor z zielonego na czerwony. Rezultat detekcji jest dodatkowo widoczny na dużym wyświetlaczu. Przez otwór w pierścieniu diodowym użytkownik może zaznaczyć zarys lub środek wykrytego obiektu.
Sugerowane ceny brutto (listopad 2007):
- Wiertarka PSB 500 - 219 zł
- IXO wersja podstawowa – 199 zł (promocja do 159 zł)
- IXO wersja z jedną nasadką – 249 zł (promocja 179 zł)
- IXO wersja z dwiema nasadkami – 299 zł (promocja 249 zł)
- Uniwersalny nóż Xeo - 219
- PMF 180 E – 419 zł
- Laser Pen PLL 5 – 169 zł
- Detektor PDO 6 – 219 zł

Przeczytaj też: Jak wybrać odpowiednią skrzynkę narzędziową?

Dodaj komentarz
* Pola wymagane