Większy lub mniejszy palnik gazowy to obowiązkowa pozycja w każdym warsztacie majsterkowicza. Doskonale się sprawdza podczas prac związanych z lutowaniem, obkurczaniem, opalaniem i spawaniem. Bardzo wysoka temperatura płomienia palnika sprawia jednak, że znajduje on szerokie spektrum zastosowań nie tylko w warsztacie, ale także i w kuchni.

Kup w Narzedzia.pl
Palnik gazowy Dremel F0132200JA
dostawa
wysyłka
8-11 dni
267,49

Zastosowanie palnika w warsztacie

Palnik VersaFlame (F0132200JA) to doskonała propozycja od marki Dremel zarówno dla amatora, jak i bardziej doświadczonego majsterkowicza. Jest to jedyny stacjonarny palnik, za pomocą którego można jednocześnie stosować otwarty płomień z katalizatorem i głowicą lutowniczą. Lekka i poręczna konstrukcja urządzenia oraz precyzyjny płomień sprawiają, że palnik doskonale sprawdza się podczas prac związanych z lutowaniem, obkurczaniem, gięciem, cięciem, spalaniem oraz spawaniem różnych materiałów.

Dremel VersaFlame palnikDremel VersaFlame palnikDremel VersaFlame palnik

Co posiada palnik VersaFlame?

Palnik posiada 42ml (22g) zbiorniczek na ciekły gaz butanowy, który szybko się nagrzewa i łatwo go uzupełnić. Urządzenie jest bardzo wydajne, pełne napełnienie zbiorniczka pozwala pracować nawet do 75 minut.

Dremel VersaFlame palnik

Bardzo istotnym elementem pracy z palnikiem jest bezpieczeństwo użytkowania. Palnik VersaFlame wyposażony jest w specjalne zabezpieczenie (1), które uniemożliwia uruchomienie palnika przez niepożądane osoby, a przede wszystkim dzieci. Dodatkowo palnik posiada pokrętło do regulacji temperatury (2), co pozwala na dostosowanie temperatury płomienia w zależności od rodzaju wykonywanej czynności. 

Dremel VersaFlame palnik

W zestawie z palnikiem znajduje się specjalna stopka, która pozwala na bezpieczne ustawienie palnika na blacie. Z kolei przycisk blokujący zapewnia bezobsługową pracę ciągłą. Obie te funkcjonalności są szczególnie przydatne, gdy musimy przytrzymać materiał oburącz.

Dremel VersaFlame palnik

Palnik do deserów

Nie bez powodu wspomnieliśmy wcześniej o możliwości zastosowania palnika w kuchni. Prawdziwi mistrzowie cukiernictwa wykorzystują na co dzień palnik do słynnego deseru Creme brulée lub opalania bezy.

Dremel VersaFlame palnik

Co znajdziemy w zestawie?

Palnik VersaFlame (F0132200JA) dostarczany jest z 4 różnymi końcówkami roboczymi, które dają możliwości wykonania różnych prac. W zestawie znajdziemy m.in. końcówkę lutowniczą oraz cynę, rurę płomieniową, deflektor do rozbijania płomienia, katalizator, a także gąbkę do lutowania w pudełku, klucz oraz instrukcję obsługi. Całość umieszczona jest w metalowej skrzynce do przechowywania.

Dremel VersaFlame palnikParametry techniczne:

  • Czas palenia: 75-90min
  • Pojemność zbiornika: 42ml/22g
  • Temperatura: 1200°C (otwarte powietrze)
  • 680-1000°C (gorące powietrze)
  • 550°C (końcówki)
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane