Bosch wprowadza do oferty nową generację sekatorów do cięcia średnich i dużych żywopłotów. Nowe sekatory są do 15% lżejsze od poprzednio oferowanych narzędzi i ważą od 3,5 do 3,8 kg.

Silniki o mocy od 550 do 700 W Fot. BoschNowe sekatory dznaczają się także kompaktową konstrukcją, a dzięki dobremu wyważeniu doskonale leżą w dłoni i łatwo nimi manewrować. To zasługa zmodyfikowanej budowy przedniego uchwytu i zastosowaniu miękkiej okładziny na tylnej rękojeści. Oba uchwyty są wyprofilowane w sposób pozwalający na wygodną obsługę przez osoby prawo- i leworęczne.

Nowe sekatory są do 15% lżejsze od modeli poprzedniej generacji, zostały wyposażone w silniki o mocy od 550 do 700 W. Posiadają dużą prędkość cięcia i funkcja piłowania oraz zapewniają komfortową pracę w każdej pozycji.Komfortowa praca w każdej pozycji Fot. BoschOdpowiedni sekator do każdego żywopłotu
Modele AHS 45-26, AHS 50-26, AHS 55-26 i AHS 60-26 wyposażone w listwy tnące o długości od 45 do 60 cm, z odstępem pomiędzy nożami wynoszącym 26 mm, idealnie nadają się do pielęgnacji żywopłotów średniej wielkości. Do wysokich żywopłotów o zdrewniałych gałęziach przeznaczone są modele AHS 65-34 i AHS 70-34 o długości listew tnących – odpowiednio 65 i 70 cm oraz odstępie między nożami 34 mm. Nowe modele uzupełniają gamę sekatorów wprowadzonych w styczniu 2011 r. o odstępie pomiędzy nożami 16 mm, które są przeznaczone do cięcia małych i średnich żywopłotów. Tym samym w ofercie Bosch dostępny będzie pełny asortyment sekatorów do każdego rodzaju żywopłotów.

Duża prędkość cięcia i funkcja piłowania Fot. BoschFunkcja piłowania i nowa konstrukcja listwy tnącej
Bardzo dobry rezultat cięcia zapewniają silniki o mocy od 550 do 700 W, duża prędkość cięcia oraz funkcja piłowania, która umożliwia cięcie przednią częścią listwy gałęzi grubszych niż wynosi odstęp pomiędzy nożami (tj. powyżej 26 lub 34 mm). Znajdujące się w niej zęby mają zmodyfikowany kształt, dzięki czemu gałąź przylega bezpośrednio do ostrza. Ponadto konstrukcja listwy tnącej została tak zmodyfikowana, aby ułatwić jej konserwację: zamiast stosowanych dotychczas profili U użyto zamkniętych profili aluminiowych. Dzięki temu resztki pozostałe po cięciu żywopłotu nie przywierają do profilu, co zdecydowanie ułatwia czyszczenie listwy. Ponadto listwy tnące są wycinane techniką laserową oraz szlifowane diamentowo.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane