Po precyzyjnej pracy potrzebujemy solidnego sprzętu. W związku z tym postanowiliśmy przetestować polerkę Makita 9227CB. Obiektywne oko specjalisty ujawnia wszystkie plusy i minusy.

Kup w Narzedzia.pl

Płynność i łatwość ustawiania żądanych obrotów jest szczególnie ważna przy pracach precyzyjnych mających wpływ na wygląd końcowy. Do takich czynności możemy zaliczyć polerowanie. Polerka Makita 9227CB jest to solidne i trwałe narzędzie gdzie widoczna jest troska producenta o zadowolenie użytkownika. Przejawia się to w takich detalach jak trwałe oznaczenie ustawionego poziomu obrotów na pokrętle zgrubnej regulacji, czy też płynnie działające przełączniki. Polerka Makita posiada trwałą solidną obudowę, a łatwy dostęp do szczotek jest oznaką, że producent przystosował to urządzenie na długotrwałą pracę oraz łatwą wymianę elementów eksploatacyjnych. Polerka 9227CB poza jedną z nielicznych wad (brak walizki narzędziowej, co spowodowane jest zapewne troską o utrzymanie atrakcyjnej ceny) posiada mnóstwo zalet.

Odnawianie powłoki lakierowej jest łatwe i bezproblemowe


Polerowanie zaokrąglonych kształtów nie stanowi kłopotu dzięki specjalnie wyprofilowanej głowicy

 

Wygodny uchwyt ułatwia pracę

 

Łatwy dostęp do szczotek umożliwia samodzielna wymianę bez konieczności wizyty w serwisie

 

Pokrętło regulacji obrotów umieszczone w wygodnym miejscu

 

Włącznik wraz z przyciskiem blokady „praca ciągła”

 

Łatwa w montażu oraz utrzymaniu w czystości 

 

Blokada wrzeciona ułatwia montaż talerzy polerskich

 

Montaż powłoki polerskiej rozpoczynamy od zamontowania talerza oraz od osadzenia prowadnicy (rurka dostarczona w zestawie)

 

Na talerz polerski wraz zamontowaną prowadnicą nakładamy nasadkę polerską

 

Dobrze dociskamy nasadkę do tarczy polerskiej

 

Po wyjęciu prowadnicy polerka jest gotowa do pracy

 

Zalety:

  • Łatwy dostęp do szczotek
  • Przycisk praca ciągła zabezpieczony przed przypadkowym włączeniem
  • Precyzyjnie działa regulacja prędkości obrotów
  • Trwałe oznaczenia prędkości obrotów
  • Dobrze wyprofilowana rękojeść
  • W zestawie tarcza na rzepy i polerka

Wady:

  • Brak dodatkowego wytłumienia drgań
  • Brak walizki (zapakowane w karton)

Podsumowanie

Estetyka – aby osiągnąć nie tylko funkcjonalny, ale również i estetyczny wygląd wielu elementów należy zwrócić szczególną uwagę na powierzchnię zewnętrzną. W zależności od rodzaju podłoża (kamień, drewno, metal, tworzywo sztuczne) stosujemy różne wykończenia. Znaczna część stosowanych obecnie rozwiązań przed ostatecznym użytkowaniem wymaga maksymalnego wygładzenia powierzchni (wypolerowania). Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że wiele produktów wymaga polerowania z określoną prędkością. Złe dobranie prędkości może spowodować zniszczenie powłoki lub obrabianego elementu. Używając polerki 9227CB użytkownik musi jedynie martwić się o dobranie i ustawienie odpowiedniej dla danej powierzchni prędkości. Polerka Makita wyposażona jest w podwójną regulację prędkości. Pokrętłem zgrubnym w zakresie od 600-3000 obr/min oraz płynną regulację w wyłączniku. Prędkość zależy od siły z jaką dociskamy wyłącznik. Istnieje możliwość zablokowania wyłącznika polerki Makita (praca ciągła).

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane