Nie licz na przypadek ! Każdy kto wierci otwory zna problem uszkodzenia zbrojenia, przewiercenia przez miedziane rury wodno-kanalizacyjne i uszkodzenia przewodów elektrycznych pod napięciem. Częste tego konsekwencje to opóźnienia w wykonaniu prac i wysokie koszty naprawy. Wszystko to jest stratą czasu i powodem niepotrzebnych stresów, a w ekstremalnych przypadkach może mieć również fatalne następstwa.

Nowe detektory Hilti

detektor hilti

Hilti z pomocą

Hilti znalazło rozwiązanie tego problemu konstruując detektor PS 20 pomocny w szybkim i prostym sprawdzeniu podłoża. Gdy przesuwamy urządzenie po powierzchni betonu, jego czytelny wyświetlacz krystaliczny automatycznie pokazuje gdzie bezpiecznie można wiercić lub gdzie można umieścić wkręt lub kołek.

Nowość: zobaczyć niewidoczne !

Detektor Hilti PS 20 identyfikuje pręty zbrojeniowe, rury miedziane lub przewody elektryczne pod napięciem. Ponadto, przyrząd wskazuje dokładną głębokość , na której znajduje się zbrojenie - i to z nie osiąganą wcześniej dokładnością. Pozwala to na zlokalizowanie prętów zbrojeniowych na 75 mm. oraz bezpieczne wywiercanie otworów pod kołek 60 mm bez naruszenia zbrojenia.

Do pracy na placu budowy

Ergonomiczny i łatwy w obsłudze detektor umożliwia użytkownikowi łatwe i precyzyjne zidentyfikowanie elementów metalowych znacznie utrudniających prace wiertnicze. Przy maksymalnej głębokości detekcji do 100mm, niezawodności, odporności na kurz i wodę idealnie nadaje się do pracy na placu budowy. Ciasno ułożone pręty zbrojeniowe są łatwo rozróżnialne przy odległości do 43 mm, co sprawia, że skanowanie siatki zbrojenia jest proste.
ekran detektora hiltiNowy detektor Hilti PS 20 dostarcza specjalistom budowlanym pomocnych informacji, na których mogą polegać w każdej sytuacji. Przyrząd kalibruje się automatycznie przy zmianie warunków zewnętrznych, wskazując dokładne odczyty nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

Analiza i kontrola

PS 20 posiada kilka dodatkowych użytecznych funkcji. W przypadku przeprowadzania kontroli jakości lub analizy uszkodzeń, z optymalną dokładnością dostarcza wiarygodnych pomiarów grubości otuliny (maksymalna różnica +/- 2 mm!). Użytkownik otrzymuje niezawodne informacje na temat położenia i głębokości osadzenia zbrojenia, bez konieczności uprzedniego wprowadzania wartości średnicy prętów. Pracochłonne wiercenie otworów kontrolnych lub uciążliwe studiowanie starych planów w poszukiwaniu odpowiednich informacji o średnicach zbrojenia przestaje być problemem.


Większa wydajność pracy

Wiercenie bez uprzedniego zbadania podłoża jest kosztowne. Wielokrotne próby wywiercenia otworów są pracochłonne, czasochłonne i niepotrzebnie skracają żywotność wierteł. Podobnie naprawa przypadkowo uszkodzonej wierceniem instalacji wodnokanalizacyjnej jest droga i zajmuje wiele czasu.
Zakup nowego detektora Hilti PS20 gwarantuje szybki zwrot kosztów. Doświadczenie wskazuje, że co piąte wiercenie w betonie wiąże się z niemiłą niespodzianką ukrytą w podłożu. Warto więc zobaczyć niewidoczne !

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz