Bruzdy możemy zrobić szlifierką kątową, która będzie alternatywą dla bruzdownicy. Jest to tańszy sposób dający podobne rezultaty. Jeśli obawiamy się dużej ilości pyłu to rozwiązaniem będzie osłona przeciwpyłowa. Bosch ma w swojej ofercie kilka rodzajów osłon: GDE 125 EA-S, GDE 125 EA-T, GDE 115 125 FC-T, GDE 230 FC-S, GDE 230 FC-T. Do szlifierki kątowej Bosch wystarczy zamontować tarczę diamentową, następnie założyć osłonę i podłączyć do urządzenia odsysającego pył. Dalej nacinamy dwa rowki, a materiał pomiędzy nimi wykuwamy za pomocą dłuta. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy wykonują remonty i prace budowlane na własną rękę. Specjalistyczna bruzdownica służy właściwie tylko do jednego rodzaju pracy i przyda się głównie profesjonalistom.

Kup w Narzedzia.pl
Pokrywa odsysająca Bosch GDE 230 FC-S
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
824,99
Pokrywa odsysająca Bosch GDE 125 EA-T
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
335
Pokrywa odsysająca Bosch GDE 125 EA-S
dostawa
wysyłka
8-11 dni
331,49
Pokrywa odsysająca Bosch GDE 115/125 FC-T
dostawa
wysyłka
8-11 dni
403
Szlifierka kątowa Bosch GWS 17-125 CIE
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
środa
913,99
Pokrywa odsysająca Bosch GDE 230 FC-T
dostawa
wysyłka
8-11 dni
854,49

Jak zrobić bruzdy szlifierką kątową?

Jeśli wykonujemy bruzdy w ścianie szlifierką kątową to musimy zwrócić uwagę na osprzęt, którego używamy do tego zadania. Najbardziej odpowiednie będą tarcze diamentowe. Zazwyczaj  przy pracach budowlanych mamy tych bruzd do zrobienia wiele, dlatego warto pomyśleć o segmentowej tarczy, która odznacza się wysoką trwałością i nie ulega zniekształceniom podczas nagrzania. Po zamocowaniu tarczy urządzenie jest już praktycznie gotowe do pracy. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że wycinanie bruzd szlifierką wiąże się z dużą ilością pyłu, który osadza się wszędzie. Aby temu zapobiec można zamontować osłonę przeciwpyłową, którą w swojej ofercie ma m.in. Bosch. Osłony przeciwpyłowe posiadają przyłącze do odkurzacza, dlatego pył budowlany powstały w wyniku cięcia jest odsysany przez urządzenie, co zapobiega rozprzestrzenianiu się kurzu po pomieszczeniach. Po zamontowaniu tarczy i osłony wycinamy dwa rowki, a następnie wykuwamy przestrzeń między nimi. Do tej czynności możemy wykorzystać to, co dla nas najbardziej wygodne. Może to być, np. młotek z przecinakiem, dłuto lub też mesel. Warto również pomyśleć o słuchawkach wyciszających, które uchronią nas przed hałasem towarzyszącym cięciu betonu szlifierką kątową. 

szlifierka kątowa

Zobacz też: tarcze tnące do szlifierek kątowych

Osłony przeciwpyłowe Bosch - szczegóły

Osłony przeciwpyłowe Bosch do szlifierek kątowych możemy podzielić na dwie główne kategorie: mocowane beznarzędziowo oraz przy pomocy klucza. Osłony mocowane beznarzędziowo zabezpieczone przed obracaniem się to GDE 125 EA-T, GDE 115 125 FC-T oraz GDE 230 FC-T. Osłony, do których potrzebujemy klucza w czasie montażu to GDE 125 EA-S, a także GDE 230 FC-S. Odpowiednie osłony są przystosowane do szlifierek kątowych Bosch z tarczą o średnicy 115mm, 125mm oraz 230mm. Każda z osłon pozwala na regulację głębokości cięcia. Przy zamontowaniu osłony GDE 230 FC-T i GDE 230 FC-S maksymalna głębokość wynosi 60mm. GDE 125 EA-S i GDE 125 EA-T pozwala na regulowanie głębokości do 25mm. Osłona przeciwpyłowa GDE 115/125 FC-T umożliwia regulację głębokości odpowiednio na 20mm i 25mm. Posiadają obrotowe przyłącze do węża i są przystosowane do obsługi przez osoby prawo- i leworęczne. Łatwo podłączają się do szlifierki i odkurzacza. Użycie osłon w trakcie wykonywania bruzd szlifierką kątową zapewni prawie bezpyłową pracę. 

osłona przeciwpyłowa

Zapoznaj się z ofertą: szlifierki kątowe Bosch na narzedzia.pl 

 

W skrócie:

  • Szlifierka kątowa – tańsza alternatywa dla bruzdownicy
  • Osłona przeciwpyłowa Bosch to porządek podczas pracy i rozwiązanie problemu z rozprzestrzenianiem się pyłu
  • Pokrywy odsysające GDE 125 EA-T, GDE 115/125 FC-T, GDE 125 EA-S, GDE 230 FC-S, GDE 230 FC-T dla większości szlifierek kątowych Bosch 115mm, 125mm i 230mm
  • Szybkie montowanie osłony do szlifierki i odkurzacza usprawnia pracę
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Remiza wesele szit 2020-11-27

    Fajny artykul.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane