Dzięki nowym brzeszczotom Boscha cięcie takich materiałów jak: cegła, gazobeton, wapń odbywa się sprawnie i bez większego wysiłku. Odpowiednia konstrukcja brzeszczotu zapewnia równe, gładkie i wydajne cięcie. Produkt, wprowadzony na rynek we wrześniu, pasuje do wszystkich popularnych pił szablastych.

Kup w Narzedzia.pl
60,99

Firma Bosch opracowała nowe brzeszczoty o nazwie "Special for Brick", do pił szablastych, przeznaczone do cięcia cegły, gazobetonu, płyt spajanych cementem i innych materiałów budowlanych. Brzeszczoty służą do cięcia wzdłuż i w poprzek bloków oraz do wycinania otworów w murze lub przecinania zapraw murarskich. Podczas cięcia przy użyciu nowego osprzętu występuje mniejsza emisja pyłu w porównaniu do metod konwencjonalnych, np. z użyciem diamentowych tarcz tnących.

Nowe brzeszczoty dostępne są w długościach 240, 305 lub 455 mm

Wytrzymałe zęby z nasypem z węglika wolframu o jakości MG20 zapewniają brzeszczotom "Special for Brick" długą żywotność i dużą wydajność cięcia. Odstęp pomiędzy zębami wynosi tylko 12,7 mm. Dzięki temu udało się obniżyć poziom drgań, co umożliwiło precyzyjne cięcie bez uszkodzenia powierzchni materiału. Ogranicznik głębokości cięcia na każdym zębie sprawia, że zęby nie mogą zbyt głęboko wchodzić w materiał i w ten sposób nie blokują się w materiale. Zabezpiecza to urządzenie przed przeciążeniem.

Grzbiet brzeszczotu do piły szablastej "Special for Brick" ma grubość 1,5 mm, co zapewnia narzędziu odpowiednią sztywność. W przypadku dwóch dłuższych brzeszczotów grzbiet ma wysokość 51 mm. Dzięki temu brzeszczot lepiej wytrzymuje duże obciążenia, które mogą pojawić się przy cięciu grubych cegieł. Aby zmniejszyć ciężar poruszającego się brzeszczotu, w długich wersjach wycięto laserowo otwory w grzbiecie podstawy.Dodaj komentarz
* Pola wymagane