Bruzdownice Makita to profesjonalne narzędzia do cięcia rowków i kanałów w instalacjach elektrycznych, rurociągach, pod ogrzewanie, wodę oraz urządzeń sanitarnych w materiałach takich jak cegła, beton i ściany murowane i podłogi. W ofercie Makity na rynku polskim dostępne są 2 modele: SG150 oraz SG1250.

Kup w Narzedzia.pl
Bruzdownica Makita SG1251J
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 764
Bruzdownica Makita SG150
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
3 615

Bruzdownica Makita SG 150 to narzędzie dla profesjonalistów. Ten model charakteryzuje się wysoką wydajnością, niezawodnością i precyzją cięcia. Makita SG 150 jest wyposażony w mocny silnik (1800 W), duży moment obrotowy zapewniony dzięki odpowiedniemu przełożeniu skrzyni biegów, podwójna tarcza (150 mm), dzięki czemu uzyskuje się imponującą głębokość cięcia (45 mm) o maksymalnej szerokości 35 mm.


Niezawodny mechanizm bruzdownicy Makita SG 150 osadzony jest w solidnej obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego wzmocnionego, narzędzie jest pokryte obudową wykonana ze stopu magnezu. Czystość miejsca pracy zapewnia specjalny system odpylania z możliwością podłączenia odkurzacza. W bruzdownicy SG Makita 150 istnieje również wewnętrzny system ochrony elementów napędowych poprzez zastosowanie odpowiedniego uszczelnienia. Wysoka dokładność jest zapewniona poprzez pracę regulacji i stabilizacji wewnętrznej elektroniki.

Podczas pracy z bruzdownicą Makita SG150 nie musisz polegać tylko na własnej intuicji przy ustalaniu posuwu: wyposażona w dwie diody LED (zielona i czerwona) maszyna "mówi" kiedy trzeba zwolnić, aby zapewnić jakość cięcia. Jeśli użytkownik zignoruje czerwone światło ostrzegawcze, inteligentne urządzenie wyłącza się automatycznie, zapobiegając w ten sposób mechanizm przed przegrzaniem i możliwą awarią. Bruzdownica Makita SG 150 jest wyposażona w rolki prowadzące (przód i tył) w celu łatwego i precyzyjnego poruszania się wzdłuż linii. Makita SG150 Makita zapewnia małą wibrację i niski poziom hałasu. Maksymalna kontrola nad maszyną podczas przeprowadzanych operacji zapewniona jest przez gumowany uchwyt, przyjazny - w kształcie litery D z tyłu i dodatkowe boczne z możliwością instalacji na dwie pozycje.


Bruzdownica Makita SG 1250 została od samego jej debiutu na rynku doceniona przez profesjonalistów za swoją skuteczność. Bruzdownica ta potrafi frezować rowki o głębokości i szerokości 30mm, nadaje się do kabli elektrycznych oraz rur o małej średnicy. Wysoką wydajność Makita SG 1250 zawdzięcza silnikowi o dużej mocy (1400 W), niezawodnej skrzyni biegów i dwóm diamentowym płytom (125 mm).


Bruzdownica SG 1250 jest wyposażona w szereg systemów uszczeliający mechanizm maszyny przed kurzem i pyłem. Dodakowo bruzdownica wyposażona jest w krócieć do odciągu pyłu. Elektroniczny mechanizm sterujący posuwem zabezpiecza układ przed przegrzaniem i zbyt dużym oporem stawianym przez bruzdowany element co w konsekwencji przyczynia się do dłuższej pracy maszyny.

W Makita SG 1250 zastosowany został specjalny system napędu (Super-Joint-System), który zapewnia sprzęgło poślizgowe płynny ruch bez szarpnięcia w całym cyklu pracy: od początku do zakończenia pracy. W krytycznych chwilach, które mogą doprowadzić do zatrzymania bruzdownicy, inteligentne urządzenie wyłącza się automatycznie - załącza się elektroniczna ochrona przed przeciążeniem. Bruzdownica Makita SG 1250 jest bardzo wygodna w użyciu. Cztery kółka obrotowe ułatwiają łatwy i precyzyjny ruch narzędzia wzdłuż linii. Aby zapewnić maksymalną kontrolę nad narzędziem w procesie frezowania, bruzdownica SG 1250 jest wyposażona w wygodny uchwyt z gumy z elementami ochrony wibracji.

Dane techniczne: moc 1400 W, prędkość obrot. na biegu jałowym: 10.000 obr/min., tarcza diamentowa: 125 mm, otwór w tarczy diamentowej: 22,23 mm, szerokość cięcia: 6-30 mm, głębokość cięcia: 0-30 mm. masa: 3,9 kg.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane