Bosch przejął od grupy inwestorów pod przewodnictwem DWBH Ventures majątek spółki RoboToolz Ltd. z siedzibą w Hongkongu. Nabycie specjalistycznej firmy w dziedzinie laserowych urządzeń niwelacyjnych umocni pozycję działu branżowego Elektronarzędzi i pomoże w dalszym ciągu rozbudowywać silnie wzrastający na całym świecie segment przyrządów pomiarowych.

Kup w Narzedzia.pl
Ukośnica/pilarka stołowa Bosch GTM 12 JL
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
3 138,99

RoboToolz jest wiodącym producentem innowacyjnych urządzeń do laserowej niwelacji i posiada cztery oddziały w Chinach (Hongkong i Dongguan), USA (Mountain View) i Niemczech (Monachium). W 2006 roku przedsiębiorstwo zatrudniające ok. 250 pracowników osiągnęło obrót w wysokości 11 milionów dolarów amerykańskich (8,8 miliona euro). Przedsiębiorstwa uzgodniły, że cena zakupu zostanie utrzymana w tajemnicy.

Inteligentne przyrządy pomiarowe, takie jak dalmierze laserowe, detektory i laserowe urządzenia niwelacyjne ułatwiają rzemieślnikom i majsterkowiczom czynności związane z planowaniem prac oraz realizację projektów. Można dzięki nim wykonać precyzyjne pomiary spadków, kątów czy odległości. Bosch jest wiodącym producentem na rozwojowym rynku przyrządów pomiarowych dla użytkowników profesjonalnych i majsterkowiczów. Jako lider innowacyjnych rozwiązań Bosch oferuje rzemieślnikom m.in. najmniejszy na świecie dalmierz laserowy. Bosch był także pierwszym producentem, który wprowadził na rynek europejski dalmierz laserowy dla majsterkowiczów.

- W Polsce laserowe przyrządy pomiarowe zyskują coraz więcej nabywców - mówi Jacek Siwiński, dyrektor handlowy Bosch-Elektronarzędzia - Precyzja oraz szybkość pracy nabierają dla wykonawców coraz większej wartości w związku z rosnącymi wymaganiami klientów. Laserowe przyrządy pomiarowe pozwalają istotnie przyspieszyć pomiary oraz wytyczanie linii w budownictwie i innych branżach gospodarki. Stanowią więc idealne uzupełnienie oferty elektronarzędzi. Dla naszej firmy segment pomiarowy jest segmentem strategicznym i zakup firmy RoboToolz to potwierdza. W roku 2007 w Polsce sprzedaż przyrządów laserowych marki Bosch wzrosła przeszło trzykrotnie w stosunku do roku poprzedniego.

W 2006 roku dział Elektronarzędzi osiągnął ze sprzedaży elektronarzędzi, osprzętu, narzędzi ogrodowych i techniki pomiarowej obrót w wysokości 2,8 miliarda euro. Przy czym 90 proc. obrotu zostało wypracowane poza granicami Niemiec. Dział zatrudnia na całym świecie ok. 14 500 pracowników.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz