29 września miały miejsce warsztaty podczas których za pomocą narzędzi Bosch z linii niebieskiej budowano od podstaw łódkę o wdzięcznej nazwie „Orzeszek”. Marka Bosch zaprosiła uczestników do nowo otwartej pracowni stolarskiej Miasto Szkutnia, której założyciele zarazili gości swoją pasją i udowodnili, że najlepszymi narzędziami do pracy w drewnie są urządzenia Bosch dla profesjonalistów.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka oscylacyjna Bosch GSS 160-1 A Multi
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
623,99
Szlifierka oscylacyjna Bosch GSS 140-1A
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
388,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
369,99
Narzędzie wielofunkcyjne Bosch GOP 30-28
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
619,49

Tym razem warsztaty Bosch poświęcone zostały pracy w drewnie. Poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko, bo uczestnicy warsztatów za zadanie mieli zbudowanie łodzi od podstaw. Praktyczne prace poprzedziła krótka prezentacja narzędzi, poprowadzona przez Pawła Ostrowskiego – eksperta w dziedzinie narzędzi dla profesjonalistów. Po zapoznaniu się ze sprzętem, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i przystąpili do wycinania elementów konstrukcyjnych łodzi.

 

Zobacz wszystkie narzędzia Bosch w naszym sklepie!


Do wykonania otworów do “szycia” na elemencie przeznaczonym do wycięcia posłużyły wiertarko-wkrętarki GSR/GSB 14,4/18 V‐EC Professional. Nowa generacja tych  wiertarko-wkrętarek wyposażona jest w bezszczotkowy silnik EC. Ich poręczność i lekkość oraz dwukrotnie dłuższa żywotność w porównaniu z urządzeniami z silnikiem konwencjonalnym sprawia, że sprzęt ten doskonale sprawdza się w pracach stolarskich. Zaawansowany system Kick Back Control wykrywa nieprzewidziane zablokowanie wiertła w materiale, dzięki czemu praca tym narzędziem jest bezpieczna i wygodna.
Do wstępnego wycięcia elementów wykorzystano wyrzynarkę GST 160 BCE o mocy 800W, charakteryzująca się najwyższą precyzją i gwarantująca pełną kontrolę cięcia. Kolejnym krokiem w budowie łodzi było połączenie szablonów za pomocą drewnianych kołków. Do obcięcia kołków zostało użyte narzędzie wielofunkcyjne GOP 30‐28 wyposażone w innowacyjny system mocowania osprzętu Starlock z funkcją Snap-In umożliwiający szybką i beznarzędziową wymianę osprzętu. 
Do wykonania obróbki krawędzi wyciętych elementów posłużyła szlifierka z  nowej linii szlifierek oscylacyjnych przeznaczonych do prac przygotowawczych:  GSS 140‐1 A Professional, GSS 160‐1 A  Professional oraz GSS 160 Multi Professional. Te nowe szlifierki oscylacyjne Bosch dla profesjonalistów to przede wszystkim wygoda w obsłudze. Wśród nowych modeli znajduje się pierwsza wersja akumulatorowa, a narzędzia wyposażono w szereg innowacyjnych rozwiązań m.in. możliwość wymieniania płyt. Dzięki temu praca staje się prostsza i bardziej efektywna. Finalnie swtorzone elementy zostały wykorzystane do złożenia łodzi „Orzeszek”. Grupowa praca przy łączeniu i nitowaniu elementów trwała niecałe, rekordowe dla Miasta Szkutni, pół godziny.

Czytaj też: Jakie narzędzie wielofunkcyjne? Nowe narzędzia wielofunkcyjne GOP Bosch dla profesjonalistów

Linia niebieska Bosch dla profesjonatlistów oferuje szeroki zakres narzędzi, dzięki którym praca staje się przyjemniejsza. Precyzja i jakość na jaką stawia marka, przekłada się bezpośrednio na efekty i zadowolenie profesjonalnych wykonawców.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane