Przy całej satysfakcji, jaką daje majsterkowanie, nie wolno zapominać o tym, że wiążą się z nim także pewne ryzyka. Na szczęście można je ograniczyć, stosując odpowiednie środki ochrony osobistej.

Kup w Narzedzia.pl
Okulary ochronne bezbarwne typ 9844 Yato YT-7361
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
11,39
Minimalna ilość w zamówieniu to 3 szt. 3 szt. * 11,39 zł = 34,17 zł Całkowita wartość zakupu to: 34,17 zł
Rękawice robocze białe nylon 10" Yato YT-7470
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
5,62
Minimalna ilość w zamówieniu to 10 szt. 10 szt. * 5,62 zł = 56,20 zł Całkowita wartość zakupu to: 56,20 zł
Nauszniki przeciwhałasowe Yato YT-7463
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
31,74

Podstawowe artykuły BHP Fot. BoschMajsterkowicze potrzebują podczas pracy takiej samej ochrony jak użytkownicy profesjonalni. Do środków ochrony należą okulary i rękawice robocze, maski przeciwpyłowe oraz ochraniacze na uszy.
Ochrona oczu i dłoni: podczas majsterkowania dochodzi do emisji pyłu, od obrabianego materiału mogą odpryskiwać fragmenty materiału i wióry – dlatego należy chronić oczy. Wystarczającym środkiem ochrony są już standardowe okulary robocze.

Przy wykonywaniu czynności takich, jak piłowanie, szlifowanie czy dłutowanie, należy wziąć pod uwagę ryzyko możliwych urazów dłoni, spowodowanych odpryskami materiału czy wiórów.

Kompleksową ochronę w takich sytuacjach zapewniają tylko specjalne rękawice robocze. Przy pracy z użyciem ręcznych pilarek tarczowych, szlifierek taśmowych i wiertarek nie powinno się nosić rękawic; ponieważ mogłyby one dostać się pod obracające się części maszyny.

Należy pamiętać o ochronie dróg oddechowych: podczas wiercenia, piłowania, szlifowania, strugania lub frezowania należy chronić drogi oddechowe, stosując jednorazowe maski przeciwpyłowe – a jeszcze lepiej: maski chroniące przed drobnym pyłem. Podczas pracy, w której mają Państwo kontakt z wełną izolacyjną lub farbami i lakierami zawierającymi rozpuszczalniki odpowiedni stopień ochrony zapewniają maski z filtrem węglowym.
Unikać obciążeń spowodowanych hałasem: nie wolno lekceważyć zagrożenia słuchu przy pracach takich, jak wiercenie, piłowanie, szlifowanie itp. Do sporadycznych zastosowań wystarczą zatyczki do uszu. Jeśli często pracują Państwo z urządzeniami o dużej emisji hałasu, należy używać profesjonalnych ochraniaczy na uszy.

Trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni strój roboczy: powinien być wygodny, dobrze przylegać do ciała. Należy unikać tkanin łatwopalnych. Zegarki i biżuteria mogą stanowić niebezpieczeństwo, dlatego należy je przed pracą zdjąć.
Dla własnego bezpieczeństwa należy także związać dłuższe włosy, aby nie dostały się one pod pracujące narzędzie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane